Humus

Humus - historie a současnost

Humus je obchodní jméno předního německého výrobce Maschinenfabrik Bermatingen GmbH & Co. Jde o celosvětově známou rodinnou firmu s tradicí od roku 1954, která byla založena Alfonsem Fleckem a proslavila se v roce 1962 prvním rotačním kypřičem s mechanickou výkyvnou sekcí s několika patenty. Dnes firma vyrábí přes 50 typů mulčovačů a sekaček ve více než 120 modifikacích pro sady, vinohrady, zemědělství a komunální sféru.

Výrobní závod, který jako jeden z mála vyrábí v Německu a nenechává si jednotlivé komponenty vyrábět v jiných zemích, sídlí u Bodamského jezera v obci Bermatingen, ve vinařské oblasti Württemberger Bodensee v Bádensku-Wüttembersku. Zaměstnává okolo 100 zaměstnanců, má vlastní vývoj, zkušebnu, laserová centra, CNC stroje a svařovací roboty.

Společnost Maschinenfabrik Bermatingen je tak moderní a expandující firmou v oblasti strojírenské výroby, která ročně investuje nemalé finanční prostředky do vývoje nových technologií v oblasti mulčovací techniky. Společnost testuje a sbírá zkušenosti.

Mulčovače Humus

Mulčovače Humus jsou proslulé díky své spolehlivosti, robustnosti, mimořádné kvalitě zpracování, funkčnosti a variantnosti nabídky. Firma se může pochlubit několika patenty, inovativními technologiemi mulčování a nejrozsáhlejším výrobním programem mulčovačů, který vychází z potřeb a požadavků zákazníků.

Široký výrobní sortiment mulčovačů Humus je podporovaný hustou sítí prodejců - tím zaručuje blízkost k zákazníkovi a dokonalý předprodejní a poprodejní servis při radách, předvádění a zákaznických službách. Společnost se intenzivně zabývá praxí svých produktů u zákazníků, kteří určují vývoj a směr v oblasti využití mulčovačů v sadařství, vinohradnictví a komunálních službách.

Přehled strojů

Přehled prodejců

Jihočeský kraj

Jihomoravský kraj

Liberecký kraj

Moravskoslezský kraj

Olomoucký kraj

Pardubický kraj

Praha

Středočeský kraj

Ústecký kraj