Pomaloběžný drtič OBMtec Barracuda

  • Úvod
  • Pomaloběžný drtič OBMtec Barracuda

Pomaloběžný drtič OBM Barracuda byl vytvořen v reakci na poptávku po univerzálním stroji na zpracování dřevného materiálu (dřevo z demolic, zelený odpad atd.), průmyslového odpadu (stavební odpad, odpad z demolicí, pneumatiky, plasty atd.) a dalších zdrojů odpadů (domovní odpad, matrace atd.). Až doposud se odpady zpracovávaly ve dvou fázích pomocí primárního a sekundárního drtiče. V důsledku toho pochopitelně dochází k navýšení investičních a provozních nákladů.

Tato poptávka postavila projekční tým OBM před velkou výzvu. Společnost OBMtec ovšem působí v oblasti recyklací již mnoho let a načerpala za tu dobu značné zkušenosti, jež vyústily v myšlenku vytvořit stroj, který by mohl uspokojit poptávku po univerzálním stroji, takovém, který lze používat jako primární drtič nebo pro zpracování materiálu na přímo konečný rozměr. Zákazník si tedy může vybrat vysoký výkon, nebo požadovaný konečný výrobek.

Díky OBM Barracuda je možné investovat do jednoho stroje, namísto dvou, což má za výsledek nižší náklady na pořízení a nižší provozní náklady. Tento jednorotorový pomaloběžný drtič pohání dieselový motor s hydrostatickou převodovkou.

Ovládací systém OBM je naprogramován tak, aby měl za všech okolností co nejhospodárnější spotřebu pohonných hmot. Díky použití převodovky čerpadlového rozvodu je možný kompaktní design a motor může běžet při nižších otáčkách. Tato opatření ulehčí nejen vaší peněžence, ale také životnímu prostředí tím, že snižují exhalace i emise hluku.

Stroj OBMtec Barracuda nabízí mnoho různých uplatnění:

  • Stavební dřevo/dřevo z demolic
  • Průmyslový odpad
  • Plasty
  • Zelený odpad
  • Pneumatiky a guma
  • Domovní odpad
  • Matrace a další

Různá uplatnění, různé nástroje

Jednotka drtiče se sestává ze 4 hlavních částí: nosný rám, rotor, systém sít a systém protinožů. Rotor o délce 3 metry, je vybaven 20 kladivy a 19 protinoži. Díky patentovanému designu lze sekci protinožů osadit v 5 různých polohách, čímž se mění vzdálenost, mezi kladivy a protinožci. Díky tomu můžete měnit velikost konečného produktu. Poté, co materiál projde přes protinože, pokračuje na (volitelný) roštový systém, který pokrývá spodní stranu rotoru. Základní zásadou při navrhování stroje OBM Barracuda bylo, že stroj musí být vhodný pro zpracování různých materiálů při dodržení požadované velikosti koncového materiálu a vysokém výkonu. Protože tohoto cíle nebylo možné dosáhnout s 1 kombinací kladiv a protinožů, rozhodli jsme se uzpůsobit stroj různým typům kladiv, protinožů a sít.

Model

Motor

Výkon motoru

Palivová nádrž

Rotor - točivý moment

Délka rotoru

Průměr rotoru

Rychlost rotoru

Počet nožů

Počet protinožů

Přepravní délka

Provozní délka

Šířka

Dopravní výška

Nakládací výška

Výložní výška

Hmotnost

Barracuda návěs

Barracuda návěs

Barracuda pásy

Barracuda pásy

Caterpillar C15

Caterpillar C15

403 / 540 kW/k.

403 / 540 kW/k.

700 l

700 l

250 Nm

250 Nm

3000 mm

3000 mm

max. 1050 mm

max. 1050

max. 40 ot./min.

max. 40 ot./min.

20

20

19

19

8470 mm

8170 mm

12500 mm

12420 mm

2500 mm

2500 mm

3820 mm

3775 mm

3370 mm

3160 mm

4200 mm

4000 mm

30000 kg

32000 kg