Zelený program Vermeer

Zelený program Vermeer

Zelený program Vermeer je primárně zaměřen na zpracování, produkci a třídění dřevního materiálu (stromy, větve, pařezy, keře atd...), dále pak zeminy nebo kompostu. Stroje americké společnosti Vermeer v oblasti zeleného programu se řadí mezi nejkvalitnější ve své třídě, a to ve světovém měřítku. Tyto stroje, jako jsou štěpkovače, překopávače kompostu, pařezové frézy a drtiče nabízejí skvělý výkon i v nejnáročnějších terénech. Konstrukce strojů odpovídá nejpřísnějším parametrům a velký důraz je kladen na efektivní a moderní design strojů. Kvalita, spolehlivost a maximální výkonost jsou hlavními atributy techniky zeleného programu firmy Vermeer.

V oblasti péče o stromy nabízíme celou řadu štěpkovačů značky Vermeer, které získaly věhlas pro svou výkonnost a bezpečnost. Štěpkovače Vermeer jsou schopny rychle a efektivně zlikvidovat větve, stromy, keře, živé ploty a další organický odpad a představují ideální poměr mezi výkonem a cenou v daném segmentu. Štěpkovače jsou v provedení se svou vlastní pohonnou jednotkou buď jako kolové, nebo na pásech. Velké štěpkovače Vermeer řady WC nabízí zákazníkům výkonné, nekompromisní řešení pro výrobu dřevěných štěpků z celých stromů. Pro společnosti zabývající se těžbou dřeva, představují štěpkovače řady WC nepostradatelný článek řetězu při rozšiřování jejich provozu, díky své schopnosti štěpkovat jak celé kmeny, tak i malé větve.

Nejvyšším stupněm v oblasti drcení dřeva jsou pak horizontální drtiče dřeva. Tyto mohutné stroje jsou určeny pro drcení dlouhých kusů dřevního odpadu. Materiál je přiváděn k drtící hřídeli pomocí podávacích pásů. Společnost Vermeer uvedla na trh novou generaci horizontálních drtičů dřeva, které nabízejí vyšší produktivitu při recyklování organického odpadu. Tato nová generace drtičů disponuje exkluzivním kontrolním systémem Vermeer SmartGrind, který monitoruje otáčky motoru a množství vstupního materiálu.

Drcení v bubnových drtičích dřeva Vermeer probíhá pomocí rotačního mechanizmu drtiče a zároveň vzájemným narážením jednotlivých částí drceného materiálu na sebe. Výsledkem je vysoká účinnost drcení. Bubnové drtiče dřeva disponují radiovým dálkovým ovládáním, které umožňuje obsluhovat většinu funkcí stroje z pohodlí kabiny.

Bubnové drtiče dřeva Vermeer disponují výjimečnou silou i úspornou spotřebou, jsou snadno ovladatelné a šetří čas obsluze. Bubnové třídiče pro třídění specifických materiálů, jako je zemina, dřevní štěpka, kompost jsou vyrobeny v robustním provedení, jak se od firmy Vermeer očekává, zároveň však překvapí i svou kompaktností.

Pařezové frézy Vermeer jsou navrženy pro snadné a spolehlivé frézování pařezů a kořenů. Vysoká produktivita těchto strojů je dosažena díky nadstandardnímu systému AutoSweep®, který minimalizuje opotřebení hnacího ústrojí. Pařezové frézy mohou pracovat i v úzkých prostorech nebo v těžko přístupném terénu a díky svému ergonomickému provedení a kompaktní konstrukci jsou snadné i pro přepravu na místo určení.

 

Dovozce strojů Vermeer do ČR

Vermeer CS s.r.o.
Pod altánem 9/105, 100 00 Praha 10 - Strašnice
Kontaktní osoba: Ing. Pavel Drábek
Telefon: 606 735 596, E-mail: drabek@vermeer.cz
www.vermeer.cz