Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty

Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty

Nejefektivnější řešení do těch nejnáročnějších podmínek.

Sekačky Gianni Ferrari řady Turbo se během posledních deseti let propracovaly na čelní místo v kategorii výkonných strojů se sběrem posečené trávy. Díky kombinaci svých vlastností se staly základním pilířem, o který se profesionálové opírají. Jako vrcholový model této úspěšné řady a zároveň poslední novinka byl představen stroj Turbo 4 Fifty, který si díky rezervě ve výkonu a pohonu všech čtyř kol užívá práci i v těch nejtěžších podmínkách.

Zásadní předpoklad: revoluční kosící ústrojí řady Turbo

Jádrem úspěchu je způsob, jakým je tráva sečena. V patentovaném kosícím ústrojí se nachází hned čtyři páry nožů. V každém páru jsou nože uchyceny nad sebou. Toto řešení se zasazuje o rozsekání trávy na krátké částice, což je pro další pohyb hmoty v soustavě velmi důležité. Dalším důležitým specifikem je rotace nožů směrem od otvoru pro sběr. Tedy naopak, než by se zdálo logické. Dochází tím k rovnoměrnému rozložení pokosené hmoty v ústrojí a tím i snadnějšímu průchodu výstupním otvorem, než je tomu v případě opačné rotace u klasického řešení.

Spolehlivý a efektivní systém sběru

Když tráva opouští žací ústrojí, je unášena silným proudem, který je zajištěn výkonným metačem. Robustní lopatky metače pak ještě před ústím do zásobníku dodávají pokosené hmotě další kinetickou energii. Díky poměrně drobnému skupenství pokosené hmoty a silnému průchozímu proudu je toto „úzké místo“ velkou konkurenční předností, kterou stroje Gianni Ferrari vynikají. Je to právě spolehlivost sběru i ve velmi náročných podmínkách a relativně vysoké pracovní rychlosti. Objem zásobníku 1400 l u verze Turbo 4 Fifty je využit na maximální možnou míru, neboť je do něj posekaná hmota doslova napěchována. To znamená nižší frekvenci vysypávání a efektivnější provoz.
Stroje jsou standardně vybaveny vysokým zdvihem zásobníku u modelu Turbo 4 Fifty do výše až 2,3 m, což zvyšuje adaptabilitu stroje pro specifické potřeby uživatelů.

Volba motorů Kubota

Při výběru motoru trakční jednotky nebylo ponecháno nic náhodě. Optimální konfigurace zahrnuje motory Kubota Diesel. Řada Turbo využívá spektrum motorů o výkonu 26 HP - 50 HP. Model Turbo 4 Fifty disponuje vrcholovými padesáti koňskými silami, které znamenají dostatečnou rezervu pro práci v jakémkoliv počasí i náročnosti podmínek. Léta provozu již prověřila spolehlivost a hospodárnost řady Turbo. Sekačky Turbo mají hydrostaticky řízenou zadní nápravu, což umožňuje skvělou manévrovatelnost kolem překážek.
Model Turbo 4 Fifty je ve standardu vybaven pohonem na všechny 4 kola, s možností využití mechanické uzávěrky diferenciálu na přední nápravě. Novinkou u modelu Turbo 4 Fifty je dvourychlostní převodovka pojezdu, která umožňuje ve stupni Lo pracovat maximální rychlostí 12 km/h, při zařazeném stupni Hi pak až 24 km/h, což je úctyhodný parametr zvyšující efektivitu kosení.

Variabilita užití strojů Gianni Ferrari

Je nutno dodat, že standardní kosící ústrojí řady Turbo o šíři 150 cm si kromě kosení trávy poradí i se sběrem listí. Nově je pak možné stroj Turbo 4 Fifty také dovybavit žacím ústrojím se sběrem o šířce záběru 170 cm. Stroje lze dále kombinovat s různým příslušenstvím, jako je např.:

  • kosící ústrojí bez sběru se zadním odhozem a s možností mulčování (šíře 165 cm),
  • robustní cepové ústrojí (šíře 150 cm),
  • prořezávač trávníků (pracovní šíře 100 cm),
  • rotační kartáče s možností filtru v zásobníku a zvlhčovacím zařízením,
  • vakuová hadice o délce 5 m, která vysává do standardního zásobníku.

Zimní údržba

Sekačky řady Gianni Ferrari lze využívat i v zimních měsících pro zimní údržbu. Kosící ústrojí můžete vyměnit za sněhovou frézu, rotační kartáč nebo hydraulickou radlici. Pro ochranu obsluhy před nepříznivým počasím je možné stroje vybavit kabinou.

Zajištění servisu

Společnost Profigrass s.r.o., výhradní zástupce Gianni Ferrari pro Českou a Slovenskou republiku, vděčí svému úspěchu i zodpovědnému přístupu při poskytování servisu. Profigrass s.r.o. disponuje vlastním servisním personálem s bohatými zkušenostmi se stroji Gianni Ferrari a s přístupem k on-line informacím přímo u výrobce.
Servis je zabezpečován i ve spolupráci s autorizovanými servisními partnery. Velkou část expresních dodávek náhradních dílů lze řešit do druhého dne.

Zvučné reference

Mezi zákazníky strojů Gianni Ferrari se řadí nadnárodní společnosti, firmy pečující o veřejnou zeleň nebo drobní živnostníci. Vzorec nákupu je vždy velmi podobný: nejtěžší rozhodování probíhá u zákazníkova prvního stroje. Teprve po ověření jejích vlastností následují další opakující se nákupy.

 

Dovozce strojů Gianni Ferrari do ČR a SR

Profigrass s.r.o.
Holzova 9, 628 00 Brno
Telefon: 544 234 046; E-mail: profigrass@profigrass.cz
www.profigrass.cz