Jensen

Jensen - Historie a současnost

Více než 100-letá zkušenost Jensen ve výrobě a vývoji kotoučových štěpkovačů

Výrobní závod Jensen byl založen panem Peterem Jensenem v roce 1884. Od této doby je produkce štěpkovačů umístěna v městečku Maasbüll v severním Německu, východně od města Flensburg. Mimo výrobu strojů pro zemědělství a námezdní práce záhy vyvinul Peter Jensen speciální stroje pro komunální sektor – dřevoprůmysl a zpracování dýhy. Vynalezl tradiční štěpkovače na klestí, křoviny a drobné nálety, vše pod výrobní značkou “Angeln“, které se velice rychle vyvinuly v hlavní produkt – kotoučový štěpkovač. S více než 125-letými zkušenostmi je v současnosti Jensen předním výrobcem dřevozpracujících technologií.

Nyní Jensen zaměstnává 85 lidí. Největší výrobní podíl Jensenu zaujímají stroje pro údržbu silnic a dálnic a stroje pro komunální sféru. Velmi spolehlivým partnerem je Jensen v oblasti zemědělství, lesnictví a zahradních realizacích. Silnou stránkou Jensenu je přizpůsobení se požadavkům zákazníka a individuální přístup k vývoji a výrobě speciálních strojů. Tento profesionální a inovativní přístup zjednodušuje zákazníkovi volbu právě pro výrobky značky Jensen – na produkty “Made in Germany“ jsou v Německu právoplatně hrdí.

Technologie Jensen

Dlouhá životnost a nízké provozní náklady štěpkovačů Jensen

Štěpkovače Jensen vynikají stabilní konstrukcí a dlouhou životností. Dlouholetá zkušenost ve výrobě těchto strojů dospěla k velmi robustní konstrukci – Jensen používá větší tloušťky jednotlivých plechových dílců a spolehlivě je vedena výroba celé konstrukce štěpkovače. Obzvláště v místě kotouče a protinože. V těchto místech byl kladen důraz na bezpečnost. Dlouhá životnost a kvalita zpracování zaručuje vysokou hodnotu při následném prodeji. Úspěch štěpkovačů Jensen je v nízkých provozních nákladech a hodinových servisních operacích.

Přehled strojů

Přehled prodejců

Jihomoravský kraj

Královéhradecký kraj

Liberecký kraj

Moravskoslezský kraj

Pardubický kraj

Středočeský kraj

Ústecký kraj