Univerzální traktory Kubota řada LX

 • Úvod
 • Univerzální traktory Kubota řada LX

Nová série Kubota LX zvyšuje standardní výbavu komunálních traktorů na novou úroveň. Vynikající ergonomie, výkonnost a jednoduché ovládání umožňují maximální produktivitu. Vlastní produkce všech hlavních komponentů, od čtyřválcových motorů, přes hydrostatické převodovky, nápravy a čtyř sloupkové klimatizované kabiny, garantují kvalitu a spolehlivost Kubota a předstihují konkurenci o třídu. Maximální bezpečnost zajišťuje sklopný bezpečnostní rám ROPS, nebo profesionální kabina, integrovaná do základní koncepce, poskytující mnoho prostoru a komfortu při dlouhých pracovních dnech. A v neposlední řadě splňuje celá řada LX novou emisní normu Stage V.

Novou konstrukcí kabiny se zvětšil prostor obsluhy a snížil vnitřní hluk. To vše přispělo k lepší bezpečnosti provozu, ovládání a jízdnímu komfort obsluhy. Pokud je některý z modelů osazen profesionální kabinou Kubota, má tato kabina standardně klimatizační jednotku a filtr nasávaného vzduchu. Protože vyšší výkon motorů vyžaduje větší pevnost konstrukce, je u řady modelů zdvojen rám. Jízdní a užitné vlastnosti všech modelů řady LX zvyšuje možnost používání různých druhů pneumatik, které jsou ve standardní nabídce. Samozřejmostí je možnost provozu na pozemních komunikacích. Vezme-li se v úvahu, kolik toho nabízejí modely této konstrukční řady, je o to překvapivější, že jsou cenově dostupné. Můžeme tak nabízet skutečně atraktivní traktory, které byly vyvinuty a zkonstruovány speciálně s ohledem na použití v zástavbě a pro komunální účely. Pro veškeré práce při údržbě obcí a měst, pro práce ve školkách, vinohradech a sadech je řada LX vhodným modelem traktoru.

Model LX-351 je vybaven 4válcovým motorem Kubota o výkonu 34,8 HP a 3stupňovou hydrostatickou převodovkou. Model je standardně ve dvou provedeních, s bezpečnostním rámem ROPS, nebo s bezpečnostní klimatizovanou kabinou.

Model LX-401 je vybaven 4válcovým motorem Kubota o výkonu 39,8 HP a 3stupňovou hydrostatickou převodovkou. Model je standardně ve dvou provedeních, s bezpečnostním rámem ROPS, nebo s bezpečnostní klimatizovanou kabinou.

Motory Kubota

Motory splňují emisní normu Stage V. Jsou to vysoce výkonné, čtyřválcové, kapalinou chlazené dieselové motory E-TVCS (E-TVCS = spalovací systém s trojitým rozvířením). Tyto velmi vyrovnané motory s příznivými startovacími vlastnostmi zajišťují nízkou úroveň hlučnosti a vibrací při velkém výkonu a vysokém krouticím momentu. Důsledkem jsou rovněž nízké zplodiny při vyšším jízdním komfortu.

Nová integrovaná kabina

Zadní skleněné okno s možností ventilace (pouze modely s kabinou) Pomocí aretace se zadní okno otevře natolik, aby mohl proudit čerstvý vzduch a vnikání nečistot do kabiny bylo minimalizováno.

 • Prostorná a tichá kabina
  Traktory série LX nabízejí díky nové integrované kabině maximální komfort. Konstrukce se 4 sloupky poskytuje pocit většího prostoru a nepřekonatelné zorné pole. Pro jednoduché nastupování a vystupování je možné doširoka otevřít dveře. Dalším znakem komfortu je nízká úroveň hluku. Vnitřní prostor disponuje mnoha odkládacími plochami, držákem na nápoje a skříňkou na nářadí.
 • Kabina chráněná proti prachu
  I během dlouhých pracovních dnů zůstává kabina bezprašná. Pedály jsou zavěšené uvnitř kabiny. Otvory v podlaze kabiny jsou tak zbytečné. To minimalizuje vnikání prachu do vnitřního prostoru.
 • Ergonomický design kabiny – jízdní komfort
  Náš základní princip: velký komfort a snadná obsluha. Všechny ovládací prvky jsou umístěny ergonomicky. Barevně označené ovládací prvky, které jsou vždy umístěny v optimální vzdálenosti dosahu řidiče, přestavitelné a odpružené luxusní sedadlo s vysokou opěrkou umožňuje řidiči pohodlnou práci (oranžové-pojezd, žluté-kardany, černé-hydraulika).

Servořízení

Je řízené mikročipem. Tím je traktor maximálně pohyblivý, na jedné straně rychle reaguje na řídící impulsy, na druhé straně snižuje únavu řidiče a zvyšuje spolehlivost stroje.

Pojezdová rychlost

Všechny modely řady LX mají maximální pojezdovou rychlost 30 km/hod.

Hydraulické čerpadlo

Hydraulická čerpadla s výkonem 35,8 l/min. (pracovní výkon 20,4 l/min.) garantují výkon hydrauliky na úrovni obdobné u velkých traktorů. Doplňková zařízení mají rovněž zajištěn dostatečný výkon a hydraulické řízení v jejich výkonu se zvyšuje. Optimální funkci hydrauliky zajišťuje náporový olejový chladič.

Hydraulická výbava

Modely LX disponují základní hydraulickou výbavou 2 okruhů (1x dvojčinný s plovoucí polohou, 1x dvojčinný) vpředu, ovládané Joystickem a dva dvojčinné okruhy vzadu.

Stabilizátory na 3-bodovém závěsu

Stabilizátory umožňují snadnou fixaci závěsu, což zjednodušuje montáž i demontáž doplňkového příslušenství na zadní tříbodový závěs. Rychlou změnou výbavy traktoru pro různé druhy práce je nyní možné pracovat ještě efektivněji.

Velká světlá výška

Traktory řady LX se svojí světlou výškou až 234 mm zaručují a usnadňují přejezdy na další místo nasazení. Za tím účelem jsou při použití mezinápravového sečení vybaveny zdvihovým válcem, s jehož pomocí je žací ústrojí zvedáno a spouštěno, aby bylo snáze možné přejet přes obrubníky.

Systém BI-SPEED

Patentovaný systém Bi-Speed zajišťuje traktorům řady LX vynikající manévrovatelnost s minimální tlakem a následným poškozením podloží od kol přední nápravy.

Model

Motor

Výkon motoru

Palivová nádrž

Pohon

Převodovka

Rychlost

Řízení

Zadní 3-bodový závěs

Zdvihový výkon

Celková délka

Celková šířka

Celková výška

Hmotnost

LX-351 ROPS

LX-351 ROPS

LX-351 CAB

LX-351 CAB

LX-401 ROPS

LX-401 ROPS

LX-401 CAB

LX-401 CAB

Kubota V1505-CR-TE5

Kubota V1505-CR-TE5

Kubota V1505-CR-TE5

Kubota V1505-CR-TE5

25,6 / 34,8 kW/k.

25,6 / 34,8 kW/k.

29,3 / 39,8 kW/k.

29,3 / 39,8 kW/k.

32 l

32 l

32 l

32 l

4x4

4x4

4x4

4x4

hydrostatická 3 skupiny

hydrostatická 3 skupiny

hydrostatická 3 skupiny

hydrostatická 3 skupiny

max. 29,6 km/h

max. 29,6 km/h

max. 29,6 km/h

max. 29,6 km/h

hydrostatické

hydrostatické

hydrostatické

hydrostatické

Kat. I s regulací polohy

Kat. I s regulací polohy

Kat. I s regulací polohy

Kat. I s regulací polohy

1150 kg

1150 kg

1150 kg

1150 kg

2983 mm

2983 mm

2983 mm

2983 mm

1339 / 1311 mm

1339 / 1311 mm

1339 / 1311 mm

1339 / 1311 mm

2386 / 2167 mm

2386 / 2167 mm

2386 / 2167 mm

2386 / 2167 mm

1015 kg

1185 kg

1015 kg

1185 kg

13 z 4 modelů