Traktorová sekačka Kubota GZD15LD/HD Zero Turn

  • Úvod
  • Traktorová sekačka Kubota GZD15LD/HD Zero Turn

Profesionální, kompaktní, pojezdová sekačka Kubota GZD15LD/HD Zero Turn s nulovým poloměrem otáčení (systém Zero Turn), spojující vynikající ovladatelnost s nejefektivnějším žacím ústrojím Glide Cut, vybaveným dvěma noži a přímým zadním vyhazováním do integrovaného, velkokapacitního, sběrného koše. Díky vysoké výkonnosti, dlouhodobé životnosti a ergonomii má předpoklady splnit nejnáročnější požadavky profesionálních i privátních uživatelů.

Klíčové vlastnosti Kubota GZD15LD/HD Zero Turn

  • 2-válcový úsporný kapalinou chlazený motor Kubota Z602 o výkonu 15 koní
  • 2 páky řízení a pojezdu – systém Zero Turn
  • Záběr sečení 1,07 m, středový výhoz do koše 400 l
  • Možnost sečení trávy do 50 cm, pohon sečení kardanem
  • Jediné Zero Turn sekačky s integrovaným sběrným košem

Modely

  • GZD15LD – provedení sekačky s výsypem koše na zem
  • GZD15HD – provedení sekačky s hydraulicky ovládaným výsypem koše do výše až 1,80 m

Motor

Robustní a spolehlivý dvouválcový, kapalinou chlazený, diesel o výkonu 15 HP s nízkou spotřebou paliva umožňuje delší pracovní výkon. Bez problémů funguje i za nepříznivého počasí. 20litrová palivová nádrž prodlužuje intervaly mezi nezbytným doplňováním paliva. Přenos síly od motoru k pohonu pojezdu je zajišťován kloubovou hřídelí.

Řízení

Díky originálnímu systému Zero Turn, který využívá dvojnásobný hydrostatický pohon a jeho snadnému řízení pomocí dvou pák je možné otočit se prakticky na místě, což umožňuje dokonalé a čisté sečení i v těch nejhůře přístupných místech (např. sečení v těsné blízkosti dřevin, zástavby, terénních překážek) a manévrování v nejužším prostoru.

Žací ústrojí Glide Cut

Sekačky řady GZD využívají originální a osvědčený systém sečení Glide Cut. Na rozdíl od jiných sekaček se středovým žacím ústrojím a řemenovým převodem, které k plnění sběrného koše posečenou trávou používají pomocnou turbínu, mohou sekačky řady GZD díky systému Glide Cut sekat středovým žacím ústrojím se zadním výhozem, které odvádí posečenou trávu přímo do integrovaného sběrného koše na zádi sekačky.

Pohon a ovládání žacího ústrojí

Žací ústrojí je poháněné kloubovou hřídelí, která má nejen větší životnost než běžně používaný řemenový převod, ale efektivněji zabezpečuje převod točivého momentu od motoru, což má vliv nejen na spolehlivost chodu, ale i na nižší hlučnost při provozu. Zvedání žacího ústrojí je ovládáno hydraulicky nožním pedálem, nastavení výšky sečení má jednoduché ovládání přímo z místa řidiče.

Sběrné zařízení

Sběrný koš s objemem 400 l posečené trávy umožňuje prodloužit dobu pracovního nasazení a snížení počtu zastávek za účelem vyprázdnění koše. Sekačka vybavená hydraulickým zařízením pro zvedání sběrného koše (model HD), umožňuje sběrný koš vysypávat v různých výškách (0,90–1,80 m).

Jízdní komfort

Kombinace dvoupákového řízení, pohodlné sedadlo s opěrkami rukou a rovná plošina u řidiče vytvářejí vysoký jízdní komfort. Samozřejmostí je snadná přístupnost všech důležitých ovládacích prvků přímo z místa obsluhy. Vysoký jízdní komfort má příznivý vliv na snižování zátěže obsluhy při dlouhodobém pracovním výkonu.

Kompaktní, ekonomická, bezpečná

Díky své kompaktní konstrukci a hmotnosti je přeprava sekaček GZD velmi snadná. Optimalizace řady ekonomických prvků zaručuje nízké provozní náklady. Těžiště stroje garantuje bezpečnost při práci v nerovném terénu.

Model

Motor

Výkon motoru

Palivová nádrž

Převodovka

Pojezdová rychlost

Žací ústrojí

Šíře pracovního záběru

Objem koše

Celková délka

Celková šířka

Celková výška

Hmotnost

GZD15LD Zero Turn

GZD15LD Zero Turn

GZD15HD Zero Turn

GZD15HD Zero Turn

Kubota Z602

Kubota Z602

max. 11,2 / 15,2 kW/k.

max. 11,2 / 15,2 kW/k.

19 l

19 l

hydrostatická

hydrostatická

0-13,5 / 0-10 km/h

0-13,5 / 0-10 km/h

mezinápravové sečení s integrovaným sběrným košem

mezinápravové sečení s integrovaným sběrným košem

106,7 cm

106,7 cm

400 l

400 l

2820 mm

2820 mm

1210 mm

1210 mm

1930 mm

1930 mm

580 kg

600 kg