Traktorová sekačka Kubota GR2120III

  • Úvod
  • Traktorová sekačka Kubota GR2120III

Traktorová sekačka Kubota GR2120III je dieselový žací traktor pro hobby a obecní využití.

Tato profesionální traktorová sekačka je vybavená integrovaným sběrným košem na trávu, jedinečným systémem řízení Glide Steer, inovačním systémem pro přímé vyhazování trávy a dieselovým motorem o výkonu 21,2 HP. Pohon všech 4 kol (4×4) zajišťují kardanové hřídele s diferenciálem na přední nápravě. Kubota GR2120III zaručuje maximální výkon při sečení a překvapivou kvalitu střihu.

Klíčové vlastnosti Kubota GR2120III

  • 21,2 HP, úsporný kapalinou chlazený motor Kubota 3-válec.
  • Řízení Glide Steer s pohonem kardanovými hřídeli na 4 kola.
  • Hydrostatická převodovka, náhon sečení kardanem.
  • 3-nožové sečení 1,22 m, středový výhoz do koše 450 l
  • Jediná hydrostatická sekačka 4×4

Motor

Vývoj a konstrukce vynikajících motorů má u firmy Kubota dlouholetou tradici. GR2120III je vybavena tříválcovým naftovým motorem o výkonu 21,2 HP s nepřímým vstřikem paliva a kapalinovým chlazením. Tento motor s velkým točivým momentem zaručuje, že sekačka může i v náročných podmínkách pracovat řadu hodin a sekat i vysokou a silnou trávu.

Přenos výkonu motoru

Na rozdíl od benzinových travních sekaček, které používají opotřebitelný klínový řemen, je u GR2120III přenos síly řešen přes kloubovou hřídel stejně jako u každého profesionálního stroje. Tento systém pohonu společně s hnací spojkou s olejovým chlazením pracuje bezproblémově. Podvozek sekačky zajišťuje pevnost. Jeho sečení není poháněno klínovým řemenem, ale kardanovým hřídelem. Pohon mezi noži zajišťuje hladký klínový řemen. Konstrukce sečení i přes použití 3 nožů zabraňuje možnosti „potkání" žacích nožů. Hydrostatický pohon zvyšuje komfort obsluhy. Ovládání pojezdu jedním pedálem. Velkou výhodou je hydrostatický posilovač řízení. Stálý pohon 4×4 umožňuje obsluze pracovat v obtížných kopcovitých podmínkách.

Systém řízení Glide Steer

Umožňuje sekačce GR2120III provádět i nejostřejší zatáčky. Neposečený zůstává kruh o velikosti pouhých 100 cm. Díky tomuto jedinečnému systému Glide Steer je možné velmi rychle posekat trávu kolem stromů, keřů a jiných překážek, takže odpadá nutnost několikanásobné manipulace se sekačkou. Navíc je tráva chráněná, protože zadní kolo se při jízdě do zatáčky volně otáčí.

Funkce systému:

  1. Při jízdě vpřed vyniká GR2120III maximální trakcí díky náhonu na všechna kola, zejména v extrémně příkrém terénu.
  2. Při velmi ostrých zatáčkách je možné otočit obě přední kola o 70°, přičemž se při otočení volantem nad 30° vnitřní zadní kolo volně otáčí.
  3. Protože se volně otáčí, nemůže zadní vnitřní kolo poškodit trávu. Jakmile se přední kola opět dostanou do přímého směru, zapne se znovu pohon na všechna kola.

Žací ústrojí

Standardní sekačka se šířkou 1 220 mm se třemi noži zaručuje rychlé a efektivní sekání trávníku. Výška sečení je nastavitelná mezi 25 a 102 mm pomocí aretačního kolečka. Skelet sečení a přechodový tunel mezi sekačkou a sběrným košem je osazen 2 čisticími klapkami, které umožňují odstranit zaseknutou trávu bez nutnosti sestoupení ze sekačky. Zdvih sečení zajišťuje hydraulická pístnice.

Sběrný koš na trávu

Standardní výbavou sekačky je sběrný koš s objemem 450 litrů. Vyprazdňování koše se provádí ze sedadla obsluhy. Příslušenství: Sněhová radlice, zametací kartáč, deflektor

Motor Kubota D782 diesel
Výkon motoru 15,6 / 21,2 kW/k.
Palivová nádrž 18 l
Převodovka hydrostatická
Pojezdová rychlost vpřed 0-9 / vzad 0-5 km/h
Žací ústrojí mezinápravové sečení s integrovaným sběrným košem
Šíře pracovního záběru 122 cm
Objem koše 450 l
Celková délka 2880 mm
Celková šířka 1280 (vč. žacího ústrojí) mm
Celková výška 2030 mm
Hmotnost 655 (vč. žacího ústrojí a sběrného koše) kg

Jihočeský kraj

Pardubický kraj

Plzeňský kraj

Středočeský kraj

Ústecký kraj