Svahový nosič Energreen RoboGreen

 • Úvod
 • Svahový nosič Energreen RoboGreen

Energreen RoboGreen je dálkově řízená svahová sekačka a multifunkční nosič nářadí pro práce na svahu do 55°. V porovnání s konkurencí vyniká skvělou ovladatelností a schopností zdolávat takřka jakýkoliv terén. Jeho robustní zpracování, promyšlené technologie a variabilita pracovního využití ho řadí k naprosté světové špičce na poli pracovních nosičů.

Pracuje tam, kam se jiní ani nedostanou

RoboGREEN se dostane do míst, kam se ostatní stroje ani nepřiblíží. Na rozdíl od samojízdných strojů s řidičem může RoboGREEN, díky sníženému těžišti, pracovat až ve svahu až 55° sklonem, a to ve všech směrech bez jakéhokoliv omezení!

1 RoboGreen = 25 křovinořezů

RoboGREEN je nepřekonatelný pomocník při údržbě rozlehlých travnatých ploch. Díky šíři záběru od 130 cm do 180 cm a rychlosti pojezdu až 7 km/h zastane RoboGREEN svým pracovním výkonem stejnou práci jako 25 pracovníků s křovinořezy.

Kde všude lze Energreen RoboGreen využít

 • Údržba okolí silničních komunikací a dálničních náspů
 • Údržba obecních pozemků a rozlehlých travnatých ploch
 • Údržba okolí vodních cest a toků v rámci protipovodňových opatření
 • Údržba okolí železničních náspů
 • Údržba obtížně dostupných míst (lesních plochy, horské oblasti)
 • Údržba lokalit se zvýšeným rizikem (vojenské prostory, střelnice, průmyslové areály)
 • Manipulace s nákladem v hůře přístupných či jinak pro člověka nevhodných lokalitách
 • Zimní údržba ploch areálů a jejich příjezdových cest

RoboGreen: multifunkční pomocník pro nejobtížnější úkoly a celoroční využití

RoboGREEN je dálkově řízený stroj, který dokáže nést až 23 druhů nářadí, a může tedy vykonávat práce bez ohledu na prostředí i roční období. Možnosti příslušenství naleznete v obrazové galerii (viz. mapa příslušenství).

Typy pásů pro extrémní přilnavost:

 • Standardní gumové pásy pro mírné svahy
 • Gumové pásy se zvýšeným vzorkem pro těžký terén
 • Gumové pásy s ocelovým vzorkem, alternativně s kovovými hroty (provedení naleznete v obrazové galerii)

Stroje RoboGREEN pracují velmi často v prašném a znečištěném prostředí, a proto jsou vybaveny systémem FLEXXAIRE, který v případě potřeby automaticky odfukuje usazeniny a čistí tak chladiče od nečistot. Díky této technologii bylo dosaženo snížení spotřeby pohonných hmot o 6 % (testy a měření provedla univerzita Nuertingen v Německu).

Dálkové ovládání: komfort a bezpečnost

Intuitivní a překvapivě snadné dálkové ovládání RoboGREEN je jednoduché a jeho zvládnutí vyžaduje pouze krátké zaškolení. Pro obsluhu stroje navíc není potřeba řidičský ani strojní průkaz. Pomocí joysticků na dálkovém ovladači a potenciometru lze měnit rychlost a směr jízdy i výšku nástrojové hlavy. Dále je možno nastavit citlivost regulace rychlosti i řízení (odezvu) tak, aby odpovídala požadavkům a schopnostem obsluhy a obtížnosti terénu. Dálkovým ovládáním ovládáte plně všechny funkce nosiče.

Provozní parametry vždy nadosah

RoboGREEN je vybaven kontrolním a řídícím systém, který informujme obsluhu o provozních parametrech stroje (stav Mth, teplotu chladicí kapaliny, požadavky na servisní zásahy a chybové hlášení). Zároveň upozorňuje obsluhu například na nízkou hladinu PHM, hydraulického oleje apod.

Bezpečnost obsluhy na prvním místě

Výhodou dálkově ovládaného nosiče nářadí RoboGREEN oproti samojízdným strojům s řidičem je skutečnost, že dosah ovladače umožňuje obsluhující osobě zvolit si takové stanoviště, kdy má ideální výhled na aktuálně prováděnou činnost a to i s ohledem na bezpečnost.