Přednosti Zero-Turn sekaček Ferris

Přednosti Zero-Turn sekaček Ferris

FERRIS je americký výrobce s více než stoletou tradicí a na americkém i evropském profesionálním trhu sekaček s nulovým poloměrem otáčení se dlouhodobě pohybuje mezi TOP3 výrobci s roční produkcí více než 70 000 ks strojů.

Sekačky s nulovým poloměrem otáčení (Zero - Turn) obecně ve srovnání s traktorovými sekačkami se sběrem přinášejí až 40% navýšení produktivity. Sekačky FERRIS ve srovnání s ostatními sekačkami s nulovým poloměrem otáčení přinášejí navíc ještě další zvýšení výkonu až o 35 %, a to díky unikátnímu patentovanému systému odpružení všech kol.

Specifické přednosti strojů FERRIS

Všechny stroje FERRIS jsou profesionální robustní konstrukce. Výrobce dává velký důraz na kvalitu stavebních komponentů při jejich výběru, a proto mají přednost profesionální komerční komponenty. Z hlediska údržby jsou stroje FERRIS jednoduché a servisně přátelské.

Patentovaná technologie odpružení všech kol

Patentovaná technologie odpružení všech kolPatentovaná technologie odpružení všech kol je zásadní výhoda sekaček FERRIS s nulovým poloměrem otáčení a určitě ji vám doporučujeme vyzkoušet. Pro využití maximální či jen zvýšené rychlosti, jak přepravní, tak i pracovní jsou velmi omezující nerovnosti terénu a konstrukce podvozku sekačky. Patentovaná konstrukce podvozku s odpružením všech kol a s nezávislým zavěšením předních kol oproti jiným systémům odpružení (např. odpružení sedačky, odpružení podlahy, silentbloky) umožňuje významně vyšší pracovní i pojezdovou rychlost, a tím samozřejmě i vyšší plošný výkon.

Velmi důležitým přínosem systému odpružení všech kol je také ochrana zdraví obsluhy díky výraznému snížení otřesů a vibrací podvozku a tím i otřesů celého těla řidiče. Chráněna je tak především páteř, ale i ruce na řídících pákách. Minimalizace vibrací umožňuje prakticky neomezenou expoziční dobu řidiče. Řidič může jet rychleji, má menší prostoje a přitom za stejný čas dosahuje vyššího výkonu. Navíc se po práci dobře cítí, je daleko méně unaven a tím i zdravější. Odpružení všech kol se promítá i do zvýšené životnosti stroje (hnací hydromotory, rám apod.).

Konstantní výšku sečení zajištuje patentovaný systém, kdy ve vzájemné součinnosti pracuje systém zavěšení žacího ústrojí a zavěšení jednotlivých kol.

Pohon a ovládání směru sekačky obstarávají nezávislé hydrostatické převodovky vybavené průmyslovými filtry a čerpadly (čím vyšší číslo v označení převodovky, tím vyšší výkon, robustnost, spolehlivost a životnost).

Žací ústrojí iCD a technologie Triple

Inovativní systém sečení iCD™Inovativní systém sečení iCD™ umožňuje vynikající kvalitu řezu, lepší proudění vzduchu a tím i výkonné vyhazování odřezků. Sklonění přední části žacího ústrojí tlačí stébla trávy dopředu dál od žacích nožů a poskytuje jim delší čas, aby se mohly zvednout než přijdou do kontaktu s ostřími nožů uvnitř žacího ústrojí. Nový systém sečení iCD™ nabízí nevídanou kvalitu řezu a je dalším inovativním prvkem řady Ferris.

Žací ústrojí Triple poskytuje výběr způsobu výhozu posečené hmoty bez potřeby dokupování dalšího příslušenství. V základní výbavě je k dispozici boční výhoz s odolným pružným deflektorem, zadní výhoz, 100% mulčování a 50% mulčování (50 % mulč + 50 % zadní výhoz). Právě 50% mulčování je nejpoužívanější metoda, která poskytuje výborný kompromis mezi sečením a plnohodnotným mulčováním.

Žací ústrojí Triple

  • Nižší mulčovací přepážka pro 50% mulčování i vyšší přepážka pro 100% mulčování, která se instaluje v prostoru za všemi třemi noži jsou v základní výbavě stroje, stejně jako mulčovací nože. Sekačku lze dovybavit i pro sběr posečené trávy.
  • Konstrukce žacího ústrojí je velmi robustní vícevrstvá silnostěnná ocelová konstrukce.
  • Litinová vřetena jsou velkého průměru s velkou boční oporou pro hřídele žacích nožů.
  • Robustní ložiska hřídelí žacích nožů jsou shora mazaná a mazací místa jsou velmi dobře přístupná.

Profesionální benzinové i vznětové motory

Sekačky FERRIS jsou vždy vybaveny profesionálními motory předních a dlouhodobě ověřených světových výrobců. K dispozici jsou vznětové motory o výkonu až 48,3 HP / 36.0 kW (Yanmar, Caterpilar) a benzinové motory o výkonu až 40 HP / 29,9 kW (BRIGGS & STRATTON, VANGUARD, KAWASAKI, HONDA). V nabídce jsou i moderní benzinové motory se vstřikováním paliva EFI (VANGUARD od B&S).

Nejžádanější a nejvíce prodávané jsou sekačky s motory VANGUARD se vstřikováním paliva:

  • Motory VANGUARDMotory VANGUARD jsou nejvyšší profesionální řadou motorů BRIGGS & STRATTON určených pro nejtěžší profesionální nasazení. Motory VANGUARD používané v sekačkách FERRIS jsou benzinové vzduchem chlazené dvouválce (V-Twin) vybavené elektronickým vstřikováním paliva EFI, elektronickým řízením škrtící klapky a systémem ochrany motorového oleje Oil Guard.
  • Motory VANGUARD a BRIGGS & STRATTON mají 3-letou tovární záruku bez povinnosti pravidelných prohlídek v autorizovaném servisu (údržbu lze dělat svépomocně i v době záruky).

KIS plus, s.r.o. - Dovozce sekaček Ferris do ČR

Želetická 305/3, 412 01 Litoměřice
Telefon: 602 471 863, E-mail: ferris@kisplus.cz
www.ferris.cz