PEKASS a.s., Milovice

PEKASS a.s.

AdresaArmádní 625, 289 24 Milovice

Telefon325 553 115

Fax325 575 685

Mobil777 730 842

KontaktPatrik Čapek

E-mailmilovice@pekass.eu

Webwww.pekass.eu

Provozní doba

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
7:00-15:30 7:00-15:30 7:00-15:30 7:00-15:30 7:00-15:30

Prodejce značek

Antonio Carraro

Antonio Carraro

Berti

Berti

Boschung

Boschung

Grillo

Grillo

JBM

JBM

JCB

JCB

OM Ravenna

OM Ravenna

Středisko Milovice se nachází v průmyslové zóně blízko Armádní ulice v Milovicích.

Základní charakteristika firmy

Pod červeným logem PEKASS najdete dovětek zemědělská, komunální a silniční technika. Společnost, která působí na trhu již od roku 1991, dodává pro zemědělce špičkové traktory a zemědělské stroje John Deere a JCB, švédské pluhy ÖVERUM, postřikovače HORSCH LEEB a HARDI, stroje pro zpracování půdy HORSCH, dále pak výrobky značek KRAMPE, BRIRI, TEBBE, PÖTTINGER, HAUER, BOGBALLE také sedačky GRAMMER či navigace GPS pro přesné zemědělství TRIMBLE a mnoho dalších značek. Z oblasti komunální techniky lze zmínit malotraktory a komunální nosiče ANTONIO CARRARO, mulčovače BERTI, štěpkovače JBM, travní sekačky GRILLO, komunální nosiče BOSCHUNG, sněhové radlice a kartáče pro zimní údržbu WIEDENMANN a další. Silniční techniku reprezentují příkopové vysekávače MULAG, asfaltové termokontejnery ATC, nebo sněhové frézy WESTA.
Společnost PEKASS a.s. získala v březnu 2014 oficiální přímé zastoupení světové značky JCB v ČR pro zemědělské stroje (traktory, manipulátory a nakladače).

Pobočky

Společnost PEKASS byla založena v roce 1991 s myšlenkou vytvoření prodejní sítě pokrývající území České republiky. V roce 2021 oslavila své 30. výročí od založení. Dnes je činnost firmy realizována z 11 poboček: Z Prahy 10 - Uhříněvsi, kde je i centrála společnosti, dále z Chomutova (Málkov), Jindřichova Hradce, Milovic, Nýřan, Příbrami (Dlouhá Lhota), Rakovníka (Senomaty), Roudnice nad Labem (u exitu 29 dálnice D8), Rychnova nad Kněžnou (Pohoří u Dobrušky), Strakonic (Hvožďany u Vodňan) a z Vlašimi.

Rozvoj společnosti

V roce 1998 PEKASS rozšířil své působení na komunální techniku a od té doby zajišťoval kromě prodeje také import a servis speciálních strojů pro údržbu travnatých ploch, úklid veřejných prostranství a komunikací, zimní údržbu apod. Vzrůstající zájem zákazníků o tyto stroje dal v roce 2003 důvod vzniku třetího směru společnosti – silniční technice.
Výrazným mezníkem společnosti byl srpen 2005, kdy byla společnost PEKASS transformována na akciovou společnost.
V současné době má společnost PEKASS na 150 zaměstnanců a např. v roce 2021 dosáhla obratu 1 024 mil. Kč. Růstový efekt se projevil jednak v prodejích zemědělských a komunálních strojů a také v prodeji náhradních dílů a díky větším objemům servisních prací prováděných v obchodně-servisních střediscích v ČR.

Financování a asistenční služby

Významným nástrojem podpory prodeje je firemní financování formou úvěru nebo leasingu. Tato služba nazvaná PEKASS FINANCE je nabízena zákazníkovi pod heslem „Leasing šitý na míru“. Individuální přístup ke každému obchodnímu případu financování se realizuje přímo u zákazníka, v jeho konkrétních podmínkách. Tím se šetří jeho čas a další náklady.
Bezkonkurenční službou je PEKASS ASSISTANCE. Jedná se o komplexní produkt sjednaný vedle běžné nebo prodloužené záruky. Majiteli stroje dává jistotu, že při provozování techniky nevzniknou žádné nepředvídatelné náklady, které významným způsobem ovlivní ekonomiku provozu stroje.

Náhradní díly a servis

Prodej náhradních dílů patří ve společnosti PEKASS spolu s prodejem strojů a servisem k hlavním pilířům existence firmy již přes 30 let. Vzájemná provázanost těchto tří odvětví je velmi důležitá pro zákazníky, kteří při koupi stroje očekávají nejen jeho precizní práci, ale také plynulé dodávky náhradních dílů a profesionální servis. Důkazem toho, že naši zákazníci tento přístup oceňují, jsou neustále stoupající tržby firmy.
Vedle zajišťování náhradních dílů pro přímý prodej zákazníkům a servisní činnosti naší firmy se oddělení náhradních dílů zabývá i velkoobchodním prodejem tuzemským i zahraničním odběratelům. V prostorách milovické pobočky Pekassu působí i centrální sklad náhradních dílů pro zákazníky - Distribuční a logistické centrum.

Souběžně se zvyšováním prodeje se postupně zvyšuje i úroveň servisního zázemí – služba PEKASS SERVIS. Pro provádění oprav mají střediska k dispozici velmi dobře vybavené dílny s celkovou plochou přes 6 000 m2 a více než 40 servisních vozidel. Záruční servis do 24 hodin není pouze reklamním sloganem, ale skutečností, která v jiných oborech rozhodně není standardem. Distribuce dovozových sortimentů je v oblastech mimo Středočeský kraj zajišťována prostřednictvím smluvních partnerů po celém území České republiky. Dbáme na to, aby byli proškolováni nejen obchodní manažeři, ale především servisní pracovníci. Jen tak bude zaručena péče o prodanou techniku na vysoké úrovni.

Poprodejní péče a vlastní značka dílů PPP

Dnešní stroje jsou velmi složité, a proto bylo zřízeno oddělení poprodejní péče pro zákazníky – PEKASS AFTERSALE. Jeho náplní je na jednom místě řešit technickou podporu zákazníků, schvalování strojů do provozu, nebo provádět reklamační řízení. Tito pracovníci mají přehled o aktuálních manuálech ke strojům, přenášejí servisní informace zákazníkům i servisním technikům vč. jejich neustálého zdokonalování formou školení, a to buď v tuzemsku, nebo u našich zahraničních dodavatelů techniky.

Poslední a zároveň nejmladší službou je PEKASS PŮJČOVNA. Tu PEKASS zřídil začátkem roku 2017 a má za úkol zákazníkům umožnit zapůjčení sezónních strojů nebo vyřešení absence vlastního stroje při poruše.

PEKASS PREMIUM PARTS (PPP), pod touto značkou jsou na trhu produkty, které lze charakterizovat tak, že představují špičku co do kvality a užitných vlastností. Žádný kompromis ve kvalitě, žádná druhovýroba. Produkty PPP lze rovněž charakterizovat i tím, že jsou originální z hlediska příslušnosti k určité značce techniky, ale zároveň jsou pořízeny z distribučního řetězce, který postrádá nadbytečné články. Obchodní aktivity společnosti PEKASS mají takový rozměr, že nám umožňují zodpovědně jednat přímo s prvovýrobci jednotlivých komponent. Od prvovýrobce přes PEKASS rovnou ke koncovému zákazníkovi. Ano, až takto dokážeme zkrátit cestu vybraných produktů k zákazníkovi.   Výsledek je jasný - Originální kvalita a lepší cena.

www.pekass.eu | www.jcb-agro.cz