McHale

McHale je rodinná firma, která byla založena před více jak 30 lety bratry Padraicem a Martinem McHale. Během let vyvinuli řadu specializovaných zemědělských strojů zaměřených především na lisování a balení kulatých a hranatých balíků, a to jak senáže a siláže, tak i sena a slámy.

Ve svých začátcích se firma McHale zaměřovala na výrobu balicích strojů na kulaté a hranaté balíky. V roce 2002 ovšem vstoupila na trh s integrovaným lisem s baličkou Fusion. V dalších letech se modelové řady strojů rozrůstaly a na trh tak přišly další stroje, jako je například řada lisů F5000 nebo rozdružovače balíků řady C4.

Jedny z nejnovějších strojů, které firma McHale uvedla na trh, jsou žací lišty řady McHale Pro Glide a lisy s variabilní komorou řady V8. Přes 90 % produkce McHale je určeno pro export na světové trhy. Proto můžeme vidět nejen lisovací a balicí stroje této značky ve více jak 50 zemích po celém světě.

V irském městě Ballinrobe v hrabství Mayo, kde je ústředí firmy, jen více jak 10 % zaměstnanců z celkových 250 zaměřeno na výzkum a vývoj. Firma McHale proto navrhuje, vyvíjí a testuje všechny své nově uvedené stroje v souladu s požadavky uživatelů. Během návrhu a vývoje podstupují všechny stroje podrobné a přísné testování u zákazníků z celého světa, tedy nejen z Irska a Británie, ale i ze Skandinávie a Nového Zélandu.

Po dokončení zkoušek firma McHale následně využívá nejnovější poznatky z oboru laserového řezání a robotiky k výrobě svých strojů. Samotná výroba probíhá ve dvou speciálně postavených závodech McHale, a to v Irsku a Maďarsku. V těchto závodech je výroba pod neustálým dohledem pracovníků kontroly kvality. Jedním ze základních pilířů výroby je úplná dohledatelnost všech komponentů použitých v každém stroji spolu s tím, že každý vyrobený stroj je spuštěn, otestován a seřízen před tím, než opustí brány závodu. Veškerá výroba a kontrola kvality je samozřejmě v souladu se standardem ISO 9001.

Přehled strojů

Přehled prodejců

Ústecký kraj

kraj Vysočina