John Deere

John Deere - Historie firmy

Historie značky John Deere začíná v roce 1837, kdy mladý kovář John Deere, pocházející ze státu Vermont, jehož rodiče se přestěhovali z Anglie do Ameriky, vykoval ve městě Grand Detour ve státě Illinois v USA první samočisticí ocelový pluh. Již tehdy jeho pluh vynikal výbornou kvalitou. Ta vždy byla a je příslovečnou vlastností Deerových výrobků. Dodnes se připomíná jeho památný výrok: "Nikdy bych nepropůjčil své jméno výrobku, který by v sobě neměl to nejlepší, co ve mně jest".

Současnost firmy John Deere

John Deere vyrábí i stavební stroje, komunální techniku a další stroje pro různá odvětví průmyslu. Spolehlivé a osvědčené motory John Deere se používají v řadě mobilních i stacionárních zařízení v různých odvětvích. Právě vlastní výroba motorů, speciálně určených pro zemědělské stroje, koncepce dlouhé životnosti jednotlivých komponentů i celků, robustní konstrukce spolu s vysokou kapacitou výzkumu a vývoje, to jsou předpoklady pro naplnění základního hesla společnosti John Deere: "Ve spolehlivosti je naše síla".

V současnosti působí John Deere po celém světě, kde má celkem 34 výrobních a vývojových podniků, z toho 16 z nich vyrábí zemědělskou techniku, 9 podniků vyrábí zahradní, komunální a golfovou techniku, 3 továrny vyrábějí stavební stroje a 6 závodů se zabývá výrobou komponentů.
Neustálý proces inovace a uplatňování nejnovějších poznatků vědy a techniky se zaměřením na kvalitu, ekologii, hospodárnost a maximální spokojenost zákazníka, to je John Deere.
A proto v současné době společnost investuje každý den do výzkumu a vývoje nových výrobků 1 milion dolarů!

Přehled strojů

Přehled prodejců

Praha

Zlínský kraj