Agria

agria - úspěšná historie od roku 1947

Než vyjel z výrobního závodu v Möckmühlu milióntý malotraktor, muselo být v první řadě vyrobeno několik zemědělských strojů značky agria. Dějiny tohoto vzniku jsou, tak jak tomu bylo v poválečných letech, vyznačené nouzí a pionýrským nadšením.
Továrníkovi a zakladateli tehdejší Strojírny Möckmühl, panu Erwinu Mächtelovi, se v roce spolu s jeho partnerem a technickým vedoucím panem Dipl. Ing. Otto Göhlerem podařilo zachránit před demontáží část výrobních zařízení a surovin z jeho továrny na ozubená kola v Karlsruhe a převést tyto prostředky do místa Ruschen v sousedství Möckmühlu.

Vznik prvního motorového kypřiče agria

Na základě potřeby a požadavků trhu (zvláště ze strany vinařů ze sousedství) se pánové Mächtel a Göhler pro projekt zaměřený k výrobku, který měl nakonec vytáhnout jméno Möckmühl na světlo světa a který se měl na mnoha místech stát synonymem pro danou skupinu produktů: motorový kypřič agria!
V letech 1946-1947 se při obtížném shánění materiálu a po napínavých pokusech nejdříve s prototypy bez pohonu kol, nakonec podařilo vyrobit první stroj s poháněnými koly. To byl začátek specializace pro výrobu motorových zařízení a užitných vozidel pro zemědělství a lesní hospodářství.

Přehled strojů

Přehled prodejců

Jihomoravský kraj

Liberecký kraj

Moravskoslezský kraj

Pardubický kraj

Středočeský kraj