Pařezová fréza Bandit Model 2550

  • Úvod
  • Pařezová fréza Bandit Model 2550

Bandit Model 2550 je výkonná, pevná a poměrně kompaktní fréza na pařezy, která je ideální nabídkou pro firmy zabývající se ošetřováním stromů, pro silniční a komunální služby a půjčovny zahradnických strojů a nářadí, které hledají poměrně malou jednotku vybavenou hydrostatickým náhonem kotouče. Využití přímého hydrostatického náhonu umožnilo eliminaci mnoha částí vyžadující průběžnou údržbu, jako hnací řemeny, hřídelová ložiska, spojka. Takto konstruovaný stroj výrazně snižuje prostoje související s údržbou, snižuje provozní náklady a umožňuje větší využití stroje. Tato jednotka má o něco vyšší standard vybavení než Model 2250XP, může být vybavena různými hnacími jednotkami jako např. dieselový motor o výkonu 44 HP, dálkové ovládání, náhon 4 x 4 a radlici.

Výsledkem je výkonná, účinná a velmi odolná fréza, která je ideální pro půjčovny vzhledem k významně omezenému rozsahu činností spojených s údržbou ve srovnání s jinými frézami této třídy. Zároveň je dostatečně výkonná pro provádění náročnějších prací ve firmách zabývajících se profesionálním odstraňováním pařezů.

Fréza Bandit Model 2550 je poháněna benzinovými motory (35 – 38 HP) nebo dieselovým motorem (44 HP), které pohánějí dvě čerpadla - jedno pohání samohybný systém a druhé frézovací kotouč. Hydrostatický motor frézovacího kotouče o standardu „Heavy Duty“ a obsahu 40CC využívá nadrozměrné ložisko k tomu, aby překonal prudké boční zatížení související s frézováním. Vzhledem k tomu, že zařízení nemá spojku, uvedení frézovacího kotouče do provozu je tak jednoduché jako přepnutí obyčejného přepínače. Snadno ovladatelné hydraulické ovládače jsou velmi intuitivní. Standardně jsou umístěny na otočném panelu zajišťujícím lepší viditelnost v průběhu frézování a než je tomu u Modelu 2250. Jako varianta může být stroj ovládán rádiovým nebo kabelovým dálkovým ovládačem.

V případě Modelu 2550 strávíte méně času na údržbu a více na frézování. Žádná jiná fréza této třídy se nevyrovná jednotce 2550 po stránce výkonnosti a nízkých provozních nákladů. Řekněte „na shledanou“ hnacím řemenům a zvolte hydrostatickou frézu Model 2550.

Výška frézování 580 mm
Hloubka frézování 350 mm
Rozsah pohybu do stran 1270 mm
Průměr frézovacího kotouče 533 mm
Tloušťka frézovacího kotouče 25 mm
Počet nožů 18
Palivová nádrž 32 l
Rozměry (dxšxv) 3000x900/1400x1300 mm
Hmotnost 817 kg