Pařezová fréza Bandit Model 2150

  • Úvod
  • Pařezová fréza Bandit Model 2150

Tato výkonný a kompaktní fréza na pařezy je ideálním strojem pro firmy zabývající se ošetřováním vysoké zeleně, silniční a komunální služby a půjčovny zahradnických strojů a nářadí, které hledají spolehlivou a snadno pohyblivou samohybnou frézu. Poslední změny provedené na tomto modelu z něj učinily nejvšestrannější frézu na pařezy ve své třídě. Model 2150XP nyní nabízí motory o výkonu 38 HP a je vybaven systémem otočných fréz nového typu GreenTeeth.

Model 2150XP může být vybaven jednou ze tří variant jízdních souprav (2 nápravy s náhonem na přední kola a těhlicí s malým poloměrem otáčení, jednoosá náprava s dvojitým opěrným kolem a s těhlicí s malým poloměrem otáčení, dvouosá náprava s náhonem na všechny 4 kola a standardní těhlicí).

Dvouosý Model 2150XP s náhonem na přední kola a s dvojitým opěrným kolem a s těhlicí s malým poloměrem otáčení má nad osou otáčení svisle umístěný hydraulický motor, který nahradil standardní těhlici se systémem hydraulických pístů. Toto řešení umožňuje snadnější manévrování jednotkou 2150XP a rychlejší otáčení ve srovnání s jinými frézami této třídy. Čas potřebný k přemístění stroje a k jeho postavení na pracovním místě je významně zkrácen při současném zvýšení výkonnosti.

Jednoosý Model 2150XP s náhonem na přední osu a dvojitým opěrným kolem a s těhlicí s minimálním poloměrem otáčení je zvláště populární v Evropě. Tato verze charakteristická minimálním poloměrem otáčení ještě více zvyšuje schopnost manévrování a umožňuje rychlé nasměrování stroje v libovolném směru. Umístění stroje v místě, kde bude pracovat, je rychlé a velmi jednoduché.

Pokud často pracujete v podmínkách nerovného a měkkého terénu pak Model 2150XP s náhonem na všechna 4 kola bude pro Vás ideální. Jízdní systém tohoto typu umožňuje bezproblémové přemísťování v těžkém terénu. Osa otáčení Modelu 2150XP vybavená hydraulickými písty umožňuje relativně malý poloměr otáčení.

U Modelu 2150XP byla rovněž významně zvětšena flotace pneumatik, čímž došlo ke zvýšení pohyblivosti této jednotky. Dvojitá kola tvoří nyní standardní výbavu pro všechny varianty pohonných jednotek a zvyšují stabilitu stroje.

Populární variantou, která je k dispozici pro model 2150XP je dálkový rádiový ovládač s možností kabelového ovládání. Operátor může kontrolovat všechny funkce frézujícího zařízení z daleka od prachu a hluku působícího v místě frézování

Výška frézování 890 mm
Hloubka frézování 340 mm
Rozsah pohybu do stran 1270 mm
Průměr frézovacího kotouče 533 mm
Tloušťka frézovacího kotouče 25 mm
Počet nožů 20
Palivová nádrž 32 l
Rozměry (dxšxv) 2700x900x1300 mm
Hmotnost 750 kg