Mulčovací sekačky Mulchmaster

  • Úvod
  • Mulčovací sekačky Mulchmaster

Profesionální ručně vedené rotační sekačky Mulchmaster najdou své uplatnění především v komunálním nasazení, jsou určeny pro dokončovací práce v nepřístupných místech a na členitých plochách mezi zastavěnými objekty. Údržba silničních travnatých pásů včetně chodníkových lemů mezi stromy, stejně jako středů kruhových objezdů, bude s touto sekačkou velice efektivní.
Uplatnění této profesionální sekačky je ovšem daleko obsáhlejší a to nejen v městě, ale také v zahradnictví, sadařství, lesnictví, na privátních plochách a menších travnatých průmyslových plochách (areály firem, čerpací stanice apod.).

Technika mulčování

Profesionální sekačky MULCHMASTER předního německého výrobce žacích nožů v zemědělském, lesnickém a komunálním sektoru MWS Schneidwerkzeuge GmbH & Co. KG, D-Schmalkalden, se výrazně odlišují od konkurence patentovanou technologií mulčování MULCHMASTER.
Tato technologie (princip) spočívá ve tvaru rotačního nože, který je několikanásobně vytvarován pro nejoptimálnější rozmělnění travní hmoty a tvarem sekacího skeletu, který je neobvykle výškově prostorný. Soulad tvaru nože, který má ostří po celé délce, otáček (obvodové rychlosti) rotačního nože, objemu a tvaru prostoru, kde se odřez trávy shlukuje pro následné podrcení až do neviditelného rozložení do travního prostoru, je principem procesu mulčování MULCHMASTER. Kroky řezu, rozmělnění a rozložení je v jedné pracovní operaci systému MULCHMASTER.

Profesionální sekačky Mulchmaster

  • Vyznačují se velmi robustní konstrukcí ocelového šasi (skeletu), trubkového obvodového rámu s ergonomickými transportními úchyty. Povrchová úprava šasi sekaček MULCHMASTER je ošetřena práškovou technologií - komaxit.
  • Rukojeť sekačky je výškově nastavitelná rychloupínacím systémem páček v robustním zářezovém uložení ze slitiny Al. Horní část řídítek je antivibračně olemována speciální 2-vrstvou ochranou proti dlouhodobému znehodnocení.
  • Speciální 2-vrstvou ochranou jsou taktéž opatřena 2 spodní transportní madla.
  • V poloze při úplném sklopení rukojetě směrem na sekačku a následném vertikálním postavení lze spodní část šasi jednoduše vyčistit, eventuálně demontovat nůž pro následné broušení popř. výměnu a v případě nárazu zkontrolovat pojistné čepy unášeče nože.
  • Nožový systém sekaček MULCHMASTER je patentován.
  • Kola sekačky jsou uložena v ložiskách s vnitřními ocelovými kryty kol. Všechna 4 kola jsou vybavena drátěnou stěrkou vlhké trávy usazující se po obvodu gumové části kol.
  • Sekačky jsou opatřeny vždy nejvýkonnějšími motory ve své třídě - Briggs&Stratton.
  • Předností profesionálních sekaček MULCHMASTER je jednoduchá údržba s možností viditelného stavu vzduchového filtru (indikace znečištění).

Model

Motor

Výkon motoru

Šíře pracovního záběru

Pojezd

Hmotnost

PM 37

PM 37

PM 46

PM 46

PM 46 ABS

PM 46 ABS

PM 46 A ABS

PM 46 A ABS

PM 53 A ABS

PM 53 A ABS

Briggs&Stratton Serie E 575

Briggs&Stratton Serie 675

Briggs&Stratton Serie 850

Briggs&Stratton Serie 850

Briggs&Stratton Serie 850

3,5 k.

5,5 k.

6,0 k.

6,0 k.

6,0 k.

37 cm

46 cm

46 cm

46 cm

53 cm

ne

ne

ne

1 rychlost 3,2 km/h

2 rychlosti 2,8 a 3,4 km/h

25 kg

30 kg

33 kg

40 kg

43 kg

13 z 5 modelů

Jihomoravský kraj

Moravskoslezský kraj

Středočeský kraj