Lesní fréza Bandit Model 5000

  • Úvod
  • Lesní fréza Bandit Model 5000

Jednotka Bandit Model 5000 v poslední době rozšířila řadu zařízení s transportními pásy nabízených firmou Bandit Industries. Obdobně jako ostatní stroje tohoto typuu, může být Model 5000 vybaven příslušenstvím pro mulčování a příslušenstvím pro frézování. Výměna příslušenství je velmi jednoduchá a rychlá – v průběhu 10 minut lze změnit zařízení z frézy na mulčovač.

Model 5000 je vybaven řadou obdobných konstrukčních prvků jako jednotka 4000, avšak v tomto případě je stroj nabízen s motory o výkonu 500 až 600 HP, silnějšími transportními pásy a širší mulčovací hlavicí s pracovní šířkou 2743 mm.

Model 5000 je extrémně výkonný stroj, jednoduchý na údržbu. Prostorná kabina operátora má tlumené, v 6 polohách stavitelné sedadlo a joysticky pro řízení všech funkcí stroje. Seřiditelná zpětná zrcátka zajišťují operátorovi dokonalou viditelnost prostoru za strojem. Kamera a systém monitorování umožňují operátorovi ještě lepší viditelnost prostoru za strojem. Systém klimatizace zamontovaný do stropu a systém vyhřívání zajišťují operátorovi optimální komfort při každém počasí. Kabinu lze hydraulicky sklopit na stranu, což umožňuje snadný přístup k hydraulickému systému.

Mulčovací hlavice o pracovní šířce 2743 mm je osazena 66 frézy se slinutým karbidem, které jsou ideální pro drcení jak větví, tak i stromů. Naše mulčovače jsou mimořádně účinné, protože využívají ověřené mechanizmy řezacího systému tvořícího nedílnou část strojů pro zpracování odpadů Bandit. Mulčovací systém s převodovkou je poháněn dvěma hydraulickými motory (250 CC) umístěnými z obou stran hlavice, které dávají téměř dvojnásobný výkon ve srovnání s podobnými zařízeními v této velikostní třídě. Ocelový nahrnovač je rovněž součástí příslušenství tohoto stroje a pomáhá operátorovi nasměrovat materiál při drcení.

Frézovací hlavice je poháněna hydrostaticky a může být jednoduše uvedena do provozu zmáčknutím tlačítka umístěného na panelu v kabině operátora. Takový systém pohonu kotouče je považován za nejspolehlivější a má nižší provozní náklady ve srovnání se systémem s hnacími řemeny. Frézovací kotouč má rozměry 1016 x 51 mm a je osazen 40 frézami.

Model 5000 se pohybuje pomocí transportních pásů Caterpillar 325EL. Jedná se o spolehlivý a pevný pásový systém, který zajišťuje dostatečný výkon a flotaci potřebnou k pohybu stroje v nepřístupném terénu a v podmínkách podloží, jaké se obvykle vyskytují při aplikacích spojených s čištěním zalesněných ploch.
Je vhodné si rovněž všimnout mimořádné efektivity hydraulických systémů těchto strojů a jejich ověřené odolnosti. Drtící hlavice a jízdní systém jsou poháněny dvěma nezávislými hnacími systémy, což omezuje možnost rozsáhlého poškození celého hydraulického systému v případě poruchy. Dva nezávislé chladiče hydraulického oleje umožňují trvalý provoz při nejvyšším výkonu.

Mulčovací hlavice 2743 mm
Frézovací hlavice 1016x51 mm
Palivová nádrž 605 l
Rozměry (dxšxv) 6800x2600x3300 mm
Hmotnost 27000 (s příslušenstvím pro frézování) kg