Lesní fréza Bandit Model 3500

  • Úvod
  • Lesní fréza Bandit Model 3500

Model 3500 je perfektní řešení pro všechny firmy zabývající se čištěním zalesněných ploch a svahů silnic, které hledají kompaktní a výkonný stroj pro mulčování nebo frézování pařezů. Model 3500 poskytuje vysoký hydraulický výkon, dostatečný výkon hnací jednotky a komfort operátora, který překračuje vaše očekávání. Samohybný jízdní systém s transportními pásy Caterpillar 307CR, kabina pro operátora „Deluxe“ a motor Caterpillar o výkonu 250 HP tvoří standardní výbavu stroje.

Model 3500 je nabízen s příslušenstvím pro mulčování a s hlavicí pro frézování pařezů. Firmy, které používají obě varianty příslušenství rychle zjistí, jak rychlý je systém upevnění umožňující výměnu příslušenství za jiné v průběhu pouhých deseti minut.

Vodorovná kladívková mulčovací hlavice o šířce 1880 mm (74“) vyráběná firmou Bandit Industries zajišťuje nepředstavitelnou výkonnost ve spojení s jednotkou 3500. Hlavice je osazena 32 pracovními nástroji se slinutým karbidem, které jsou ideální k efektivnímu drcení větví a stromů. Jsou extrémně trvanlivé při styku s kameny a jinými nečistotami. Zařízení pro mulčování je poháněno hydrostaticky při využití dvou hydraulických motorů (108CC) a je upevněno na dvou ramenech výložníku, které umožňují dosažení celkové výšky mulčování téměř 2,5 m. Tento systém umožňuje jednotce 3500 uřezat strom v určité výšce a pak podrtit zbývající část oddenku až po jeho srovnání s úrovní terénu.

Frézovací zařízení je rovněž velmi výkonné. Frézovací kotouč tohoto modelu osazený pevnými a velmi agresivními kulatými frézami je mimořádně trvanlivý. Frézy tohoto typu umožňují používání tří hran pracovního nástroje – po opotřebení jedné lze nástroj otočit o 120 stupňů. Fréza je upevněna jednou maticí k držáku frézy a držák frézy je upevněn třemi šrouby ke kotouči. Planetární hydraulický motor přímo pohání frézovací kotouč a eliminuje veškeré hnací řemeny a převodové systémy.

Jízdní systém je vybaven třístupňovým pohonem s možností nastavení rychlosti plížení, pomalé a rychlé jízdy. Stupeň plížení umožňuje omezený a řízený pohyb jednotky v průběhu frézování nebo mulčování stromu o větším průměru. Pomalá jízda je nejčastěji používána při frézování nebo mulčování hustých a mladších porostů. Při pomalé jízdě se jednotka pohybuje rychlostí 45 m/min (2,7 km/hod). Rychlá jízda je obvykle upřednostňována při přesunu a umožňuje jízdu s rychlostí 106 m/min (6,4 km/hod).

Prostorná kabina operátora má plně tlumené, stavitelné v 6 polohách sedadlo a joysticky pro řízení všech funkcí stroje. Okenní sklo kabiny je vyrobeno z otěruvzdorného materiálu a zajišťuje operátorovi dokonalou viditelnost pracovního prostoru. Seřiditelná zrcátka a systém monitorování zajišťuje operátorovi dokonalou viditelnost prostoru za strojem. Klimatizace a vyhřívání zajišťuje operátorovi plný komfort při každém počasí.

Mulčovací hlavice 1880 mm
Frézovací hlavice 864x38 mm
Palivová nádrž 265 l
Rozměry (dxšxv) 5100x2300x2700 mm
Hmotnost 7900 kg