Kolový nakladač Yanmar V100

 • Úvod
 • Kolový nakladač Yanmar V100

Kolový nakladač Yanmar V100 je řízen systémem rovného kloubového spojení v kombinaci s výkyvnou zadní nápravou. Tento koncept vychází z konstrukce velkých kolových nakladačů a je jednoduchý a robustní, což zajišťuje jeho odolnost a dlouhodobou životnost.

Tento systém řízení zaručuje, že obsluha zůstává ve stejném sklonu jako lopata i na nerovném povrchu, což zvyšuje přesnost při používání přídavných zařízení, zejména paletovacích vidlí. Systém dále zaručuje vyšší tlak na lopatu během zásypových prací, což zjednodušuje a zrychluje zarovnávání povrchu. Výkyvná zadní náprava udržuje všechna 4 kola v kontaktu se zemí i při práci na nerovném povrchu.

Rameno nakladače je vybaveno paralelní kinematikou, která dokáže držet přídavné zařízení rovnoběžně se zemí. Kompaktní rozměry nakladače, zejména jeho výška, zajišťují jeho vysokou manévrovatelnost.

Vlastnosti Yanmar V100

 • Nastavitelný volant
  Kloubový kolový nakladač V100 je v základu vybaven nastavitelným volantem, který zvyšuje pohodlí obsluhy a usnadňuje nástup do kabiny z obou stran.
 • Komfortní sedačka
  Kloubový kolový nakladač V100 je v základu vybaven pohodlnou hydraulicky odpruženou sedačkou s bezpečtnostním pásem, nastavitelnou polohou a nastavením odpružení podle váhy.
 • Výkyvná zadní náprava
  Unikátní výkyvná zadní náprava nakladače zvyšuje jeho stabilitu na všech typech povrchů, zvyšuje komfort obsluhy, prodlužuje životnost stroje a zajišťuje tu nejlepší stabilitu při manipulaci s lopatou a paletovacími vidlemi.
 • Paralelní kinematika
  P-kinematika dokáže držet přídavné zařízení rovnoběžně se zemí, umožňuje tak zvedat náklad rychle a přesně bez nutnosti obsluhy seřizovat úhel naklopení ručně. Chytrý design navíc zabraňuje kolizím s nákladním automobilem.
 • Rychloupínač
  Hydraulický rychloupínač se snadno ovládá a umožňuje jednoduchou, rychlou a bezpečnou výměnu přídavných zařízení. Nakladač V100 je v základu vybaven také přídavným hydraulickým okruhem pro pohon těchto zařízení.
 • Rovný a pevný kloub
  Pevný a rovný kloub zvyšuje stabilitu a spolehlivost nakladače, umožňuje malý poloměr otáčení a optimální polohování paletovacích vidlí a snižuje opotřebení pneumatik. Přední a zadní kola jedou po stejné dráze, nedochází tak k poškozování trávníků a chodníků.
 • Komfortní kabina
  Prosklená a vyhřívaná kabina poskytuje 360° rozhled a perfektní výhled na přídavné zařízení. Kabina je vybavena ochranou konstrukcí ROPS (ochrana proti převrácení) a FOPS (ochrana proti padajícím objektům), tlumením vybrací a hluku a má dveře na obou stranách.
 • Silný motor Yanmar
  Spolehlivý vodou chlazený dieselový motor Yanmar 4 válec s přímým vstřikováním o výkonu 53,7 kW (73 HP) bez filtru pevných částic (DPF). Díky vylepšenému systému spalování a vstřikování paliva a oxidačnímu katalyzátoru (DOC) dosahuje motor snížení emisí až o 90 %.
 • Nezávislý 3. a 4. okruh
  Oba okruhy, 3. hydraulický okruh pro ovládání hydraulického rychloupínače a bežná přídavná zařízení a 4. přídavný hydraulický okruh pro ovládání speciálních přidavných zařízení, jsou nezávislé na hydraulice pohonu a mohou být vybaveny funkcí vysokého průtoku (High Flow).
Motor Yanmar 4TNV98CT diesel
Výkon motoru 53,7 / 73 kW/k.
Zdvihový objem 3318 ccm
Palivová nádrž 100 l
Rychlost 0-20 km/h
Pracovní hydraulika 76 l/min.
Pracovní tlak 250 bar
Max. zvedací síla 55,4 kN
Objem lopaty 1 m3
Celková délka 5320 mm
Celková šířka 1850 mm
Celková výška 2765 mm
Provozní hmotnost 5800 kg

Praha

Zlínský kraj