Biomasový štěpkovač celých stromů Bandit Model 1900

  • Úvod
  • Biomasový štěpkovač celých stromů Bandit Model 1900

Bandit Model 1900 je považován za jeden z nejlepších strojů pro čištění velkých zalesněných ploch a silničních svahů. Podávací systém složený z pěti podávacích válců, jaký byl navržen pro model 1900, je považován za jeden z nejlepších podávacích systémů, jaké byly navrženy pro biomasové drtiče celých stromů. Bandit model 1900 vytváří homogenní čistou štěpku, která může být použita jako biopalivo do kotlů vytápěných biomasou. Systém upínacích nožů, jaký má Model 1900 umožňuje nastavení rozměru štěpky podle podmínek aplikace nebo podle specifikace odběratele. Zařízení je k dispozici s motory o výkonu 525 až 540 HP.

Hydraulicky ovládaný vyhazovací kanál s možností otáčení o 220 stupňů umožňuje operátorovi nasměrovat proud štěpky téměř do jakéhokoliv směru a umožňuje v průběhu několika vteřin změnit polohu kanálu za účelem nakládky dalšího dopravního prostředku. Lze proto současně postavit do blízkosti štěpkovače pět až šest aut s návěsy.

Tato výkonná jednotka bleskurychle podrtí celý strom o průměru téměř 50 cm v čase kratším než 1 minuta a naplní návěs na štěpku o nosnosti 25 tun v čase kratším než 30 minut. Tažená jednotka je k dispozici v provedení s nakládačem nebo bez nakládače. Jednotku bez nakládače - Model 1900XL - často používají firmy zabývající se těžbou dřeva s cílem redukce vršků nebo těžbou neplnohodnotných celých stromů jako užitkového dříví a dřeva na výrobu papíru. Tuto jednotku lze dodatečně doplnit kabelovým nebo rádiovým dálkovým ovládačem za účelem umožnění ovládání štěpkovače z vnějšího nakládače.

Tažená verze s kabinou a s nakládačem je ideální stroj pro výkonné čištění zalesněných ploch a pro těžbu dřeva bez přítomnosti jiných nakládacích zařízení. Všechny jednotky 1900 jsou k dispozici jako varianta s podávacím dopravníkem o délce 1,7 m, který je doporučován zejména při podávání hromad větví a krátkého materiálu.

Drticí systém kotoučový
Max. průměr dřevní hmoty 483 mm
Vstupní otvor 483x584 mm
Rozměry nožového kotouče 1524x76 mm
Palivová nádrž 757 l
Náprava 2 odpružené nápravy
Rozměry (dxšxv) 8500x3000x3500 mm
Hmotnost 13600 (podle varianty motoru a příslušenství) kg