Univerzální nakladač Neomach Nova x30

  • Úvod
  • Univerzální nakladač Neomach Nova x30

Jestliže hledáte pomocníka na každodenní údržbu zeleně, zemědělských objektů či kompaktní manipulační stroj, tak je Neomach Nova x30 pro vás tu správnou volbou. Jedná se totiž o velice silný, a přitom kompaktní kolový, kloubový nakladač, který nalezne uplatnění v široké škále práce ve všech ročních období. Při své hmotnosti 1610 kg s možností přídavného 100 kg protizávaží dokáže tento nakladač zvednout do 1 m výšky úctyhodných 1080 kg! Hmotnost převrácení je až na 1240 kg, což vše je docíleno kombinací sladěné mechanické a hydraulické síly.

Na teleskopickém rameni nechybí ani vývody na hydraulicky ovládané příslušenství, takže „klapací“ lžíce, vrták, drapák, kladivo, smeták či naklápěcí radlice jsou možným doplněním, kterým rozšíříte pole působnosti nakladače NOVA x30. Samozřejmostí je použití různých typů lžíc a vidlí. Jejich použití je doprovázeno systémem plovoucí polohy ramene (standardní výbava!), takže veškerá manipulace kopíruje terén. Samotné ovládání stroje je velice intuitivní a samozřejmě nechybí pravý joystick ovládající funkce ramene, včetně přídavných okruhů.

Klasický a velmi přehledný je digitální displej s množstvím kontrolek. Co je však nevšední je odpružená kabina, která je usazená na „silentblocích“ rámu stroje. NEOMACH NOVA x30 je jediný nakladač, který toto patentované řešení nabízí a výsledkem je pohodlná jízda i při terénních nerovnostech. Nesmíme zapomenout ani na špičkový výhled, který tento nakladač nabízí. Tomu pomáhá i centrálně uložené ústrojí nakládacího ramene, které přispívá také ke skvělé stabilitě stroje v bočních náklonech či při zatáčení. K 360° výhledu v kabinové i canopy verzi musíme přičíst i střešní okno, díky kterému má obsluha komfortní přehled i s ramenem v maximální výsypné výšce.

Hledáte-li multifunkční nakladač v kompaktních rozměrech s širokým polem použití, tak je Neomach NOVA x30 stroj přesně pro vás. Nabízíme jej v provedení jak s kabinou, tak pouze ve verzi s canopy. S výškou do 2 metrů (na standardních pneumatikách) nabízí velkou škálu použití i ve vnitřních prostorech. Nechybí samozřejmě pracovní i cestovní osvětlení a homologace pro použití na pozemních komunikacích.

Standardní výbava Neomach Nova x30

  • Centrální teleskopický výložník s nízkou hmotností, max.výška zdvihu 2860 mm, překlopná nosnost 1240 kg, nosnost v přímém směru až 1080 kg
  • Plovoucí výložník, samonivelační, uzávěrka diferenciálu a antikavitační ventil
  • Hydraulický multikonektor - 1 dvojčinný okruh + 1 vratka oleje
  • Integrované protizávaží (2 x 50 kg), možnost přídavného závaží (2 x 50 kg)
  • 2 přední pracovní světla LED + 1 zadní
Motor Kubota D1305 E4B
Výkon motoru 26 k.
Zdvihový objem 1261 ccm
Převodovka 4WD (4x4)
Pracovní hydraulika 43 l/min.
Pracovní tlak 200 bar
Max. výška zdvihu 2860 mm
Nosnost překlopná - 1240 kg / v přímém směru až 1080 kg
Pneu standard 23x10,50-12 agri šípový profil
Rozměry (dxšxv) 2530x980x1980 mm
Hmotnost 1610 + 100 (protizávaží) kg