Svahová sekačka Spider ILD02

  • Úvod
  • Svahová sekačka Spider ILD02

Extrémní svahy, hrubé náletové porosty, nepřístupný a nebezpečný terén, jemná parková tráva, okrasné trávníky – s tím vším si dálkově řízená sekačka Spider ILD02 s přehledem poradí. Patentovaný systém pojezdu spolu s unikátním systémem mulčování zaručují vždy dokonalý zástřih. Hledáte-li profesionální sekačku pro náročný terén, právě jste ji našli.

Produktivita

Spider ILD02 dosahuje produktivity až 7000 m2/hod. Jinými slovy – vyrovná se až 15 křovinořezům nebo traktoru s žacím ramenem.

Patentovaná konstrukce podvozku umožňující pohyb sekačky v plném rozsahu 360°, činí každý pohyb stroje produktivním.

Ve srovnání s ruční technikou je denní produktivita sekačky ILD02 neporovnatelně vyšší, neboť odpadá faktor únavy operátora a povinnost pracovních přestávek.

Kvalita zástřihu

Unikátní žací ústrojí sekaček Spider je založeno na principu kvalitního mulčování, díky kterému není nutné posečenou trávu sbírat a složitě likvidovat. Nadrobno rozmělněná tráva se během sečení vrací k půdnímu drnu a slouží jako cenný zdroj živin pro další růst.

Spider ILD02 je vybaven čtyřnožovým žacím ústrojím zaručujícím vždy dokonalý zástřih a precizní mulčování. Nože jsou vyrobené ze speciální slitiny, která zaručuje pevnost i dostatečnou flexibilitu při náhodném nárazu na pevnou překážku.

Kromě klasických rovných nožů nabízíme také zakřivené nože, které oceníte zejména při častém sečení rekreačních a pohledových trávníků.

Univerzální použití

Sekačka Spider ILD02 je výjimečná tím, že ji lze při stejné konfiguraci použít jak na intenzivní sečení krátké trávy a parkových ploch, tak na kosení hrubého náletového porostu na rovných plochách, ale i na nejstrmějších svazích. S jedním strojem tak můžete sekat veškeré plochy a nepotřebujete specializovanou mechanizaci.

V zimních měsících oceníte příslušenství v podobě sněžného pluhu, se kterým snadno odklidíte sněhovou pokrývku až do výšky 30 cm.

Bezpečnost na prvním místě

Na trhu byste těžko hledali bezpečnější stroj, než je Spider. Díky dálkovému ovládání je obsluha mimo nebezpečný pracovní prostor, není vystavena vibracím ani nadměrnému hluku. Bezpečnost práce lze ještě zvýšit použitím hydraulického navijáku, který zajistí stabilitu stroje a ochranu před nežádoucím pohybem i v extrémních svazích. Sekačky Spider zaručují bezpečný provoz i v nejtěžších podmínkách.

Pohonná jednotka

Čtyřtaktní vertikální motor Kawasaki FS691V je vybaven vysoce výkonným systém mazání, díky čemuž zaručuje maximální efektivitu a výkon i při nejvyšších náklonech.

Systém dálkového řízení

Dosah dálkového ovládání sekačky Spider je 100 metrů, výdrž baterie dálkového ovladače je až 20 hodin. Ergonomicky řešený dálkový ovladač obsahuje ovládací prvky pro:

  • Nastartování a zhasnutí motoru
  • Nastavení rychlostního režimu pojezdu (želva / zajíc)
  • Zapnutí a vypnutí žacího ústrojí
  • Nastavení výšky sečení
  • Změnu směru a rychlosti pojezdu
  • Nouzové vypnutí celého systému

Systém pojezdu

Plynulou změnu rychlosti stroje při zachování optimálního režimu spalovacího motoru zajišťuje hydrostatický systém pohonu kol. Kombinace citlivé regulace rychlosti a směru jízdy zaručuje přesné ovládání, vysokou efektivitu provozu a v neposlední řadě vysokou bezpečnost.

Spider mode (Tančící krok)

Patentem chráněná konstrukce pojezdu stroje umožňuje všesměrové sečení trávy bez nutnosti složitého manévrování. Tomuto způsobu pohybu říkáme "tančící krok" a lze jej popsat jako pohon všech kol směrem vpřed i vzad v kombinaci s neomezeným plynulým natáčením všech kol v plném rozsahu 360°. Na pozemku s rychle měnícím se sklonem a tam, kde se jiné stroje pohybují jen s velkými obtížemi, je sekačka Spider se svým originálním tančícím krokem zcela nepřekonatelná.

Smykové natáčení

Sekačky Spider ILD02 jsou vybaveny možností smykového natáčení. Tento způsob řízení umožňuje otáčení stroje okolo jeho svislé osy a zjednodušuje tak manipulaci se strojem.

Snadná přeprava

Pro přepravu sekačky Spider lze použít speciální vozík za osobní automobil, který obsahuje integrované, snadno výsuvné nájezdy a systém zabezpečení stroje proti pohybu při jeho přepravě. Pro přepravu lze použít i běžný přívěsný vozík za osobní automobil.

Motor Kawasaki FS 691 V
Zdvihový objem 726 ccm
Výkon motoru 24 k.
Palivo bezolovnatý benzín
Palivová nádrž 16 l
Převodovka hydrostatická (SAUER DANFOSS)
Řízení 360°, 4 kola
Šíře pracovního záběru 123 cm
Výška sečení 90-140 / 70-120 mm
Max. svahová dostupnost 41° (55° s použitím integrovaného navijáku)
Kola / pneu 16 x 6.50-8
Rozměry (dxšxv) 1640x1430x920 mm
Hmotnost 387 kg