Svahová sekačka Spider ILD02

  • Úvod
  • Svahová sekačka Spider ILD02

Rádiem dálkově řízená svahová sekačka Spider ILD02 je v pořadí druhým výrobkem firmy Dvořák - svahové sekačky s.r.o. Stroj byl poprvé představen v roce 2005 a v sériové výrobě je od roku 2006. Koncepčně a technologicky navazuje na model Spider ILD01, zároveň však přináší mnohé inovace a zlepšení. Pojezdový systém je rozšířen o možnost smykového zatáčení a produktivitou se stroj vyrovná i těžké mechanizaci.

Jedná se o uživstelsky nejoblíbenější typ sekaček Spider, který rovněž získal mnoho ocenění po celém světě.

Systém řízení Spider ILD02

Dosah dálkového ovládání sekačky Spider je 100 metrů. Systém se skládá z rádiového ovladače s ovládacími prvky a přijímače s výkonovou částí.

Systém pojezdu Spider ILD02

Plynulou změnu rychlosti stroje při zachování optimálního režimu spalovacího motoru zajišťuje hydrostatický systém pohonu kol. Kombinace citlivé regulace rychlosti a směru jízdy zaručuje přesné ovládání, vysokou efektivitu provozu a v neposlední řadě vysokou bezpečnost.

"Tančící krok" Spider ILD02

Patentem chráněná konstrukce pojezdu stroje zajišťuje vynikající trakci i při změně směru jízdy v příkrém svahu. Na pozemku s rychle měnícím se sklonem a tam, kde se jiné stroje pohybují jen s velkými obtížemi, je svahová sekačka SPIDER se svým originálním tančícím krokem zcela nepřekonatelná.

  • Vynikající vlastnosti konstrukce
  • Citlivě řízený hydrostatický pojezd
  • Vysoký komfort obsluhy
  • Nízká hmotnost
  • Tančící krok

Tyto vlastnosti umožňují použití stroje ve strmých svazích, na rovinách ale taktéž v mokřadech, které jsou pro jiné stroje zcela nepřístupné.

Smykové řízení Spider ILD02

Sekačky Spider ILD02 jsou oproti modelu ILD01 vybyveny i možností smykového natáčení. Tento způsob řízení umožňuje otáčení stroje okolo jeho svislé osy a zjednodušuje tak manipulaci se strojem.

Použití sekačky Spider ILD02

Rádiem dálkově řízená svahová sekačka SPIDER ILD02 je určena pro údržbu členitého a nepřístupného terénu do sklonu 55 stupňů (s navijákem). Sekačka je konstruována tak, aby si poradila s náletovými dřevinami, ruderálním porostem a dlouhodobě nesečenou trávou.

Sekačka Spider ILD02 je neocenitelná zvláště při údržbě škarp a sekání svahů kolem komunikací,  při údržbě lesních školek a ovocných sadů, zatravněnách skládek, elektráren, fotovoltaických elektráren, elektrických rozvoden, letišť, horských hotelů a při sekání sjezdovek a parků.

Díky jedinenčému systému pojezdu je velice vhodná i pro údržbu ploch kolem vodních rezervoárů, říčních toků a vodních děl.

Nízká hmotnost, která je zajištěna výrobou většiny dílů stroje z lehkých ušlechtilých slitin a pohon všech čtyř kol, zajišťují maximální šetrnost k přírodě. Sekačku tak lze bez obav využít i při údržbě mokřadel a pozemků v chráněných krajinných oblastech.

Sekačka Spider ILD02 najde uplatnění všude tam, kde potřebujete posekat nepřístupný či dlouho nesečený pozemek. Je vhodná především pro profesionální využití, ale uplatnění nelezne i u soukromých osob při sečení rozlehlejších pozemků.
 

Motor Kawasaki FS 691 V
Zdvihový objem 726 ccm
Výkon motoru 24,0 k.
Palivo bezolovnatý benzín
Palivová nádrž 16,0 l
Převodovka hydrostatická (SAUER DANFOSS)
Řízení 360°, 4 kola
Šíře pracovního záběru 123 cm
Výška sečení 90-140 / 70-120 mm
Max. svahová dostupnost 41°
Kola / pneu 16 x 6.50
Rozměry (dxšxv) 1640x1430x920 mm
Hmotnost 335 kg