Svahová sekačka Spider ILD01

  • Úvod
  • Svahová sekačka Spider ILD01

Rádiem dálkově řízení svahová sekačka Spider ILD01 představuje základní produkt firmy Dvořák - svahové sekačky s.r.o. Tento stroj je na trhu od roku 2003 a jedná se o vůbec první dálkově řízený stroj pro profesionální údržbu svahů. Skvělá svahová dostupnost a jedinečné manévrovrací schopnosti jsou výsledkem především revolučního a patentovaného systému pojezdu zvaného "tančící krok".

Okamžitě po svém uvedení na trh se sekačka Spider ILD01 dočakala obrovského ohlasu a úspěchu a získala mnoho prestižních ocenění na mnoha světových výstavách a velterzích.

Systém řízení Spider ILD01

Dosah dálkového ovládání sekačky Spider je 100 metrů. Systém se skládá z rádiového ovladače s ovládacími prvky a přijímače s výkonovou částí.

Systém pojezdu Spider ILD01

Plynulou změnu rychlosti stroje při zachování optimálního režimu spalovacího motoru zajišťuje hydrostatický systém pohonu kol. Kombinace citlivé regulace rychlosti a směru jízdy zaručuje přesné ovládání, vysokou efektivitu provozu a v neposlední řadě vysokou bezpečnost.

"Tančící krok" Spider ILD01

Patentem chráněná konstrukce pojezdu stroje zajišťuje vynikající trakci i při změně směru jízdy v příkrém svahu. Na pozemku s rychle měnícím se sklonem a tam, kde se jiné stroje pohybují jen s velkými obtížemi, je svahová sekačka SPIDER se svým originálním tančícím krokem zcela nepřekonatelná.

  • Vynikající vlastnosti konstrukce
  • Citlivě řízený hydrostatický pojezd
  • Vysoký komfort obsluhy
  • Nízká hmotnost
  • Tančící krok

Tyto vlastnosti umožňují použití stroje ve strmých svazích, na rovinách ale taktéž v mokřadech, které jsou pro jiné stroje zcela nepřístupné.

Použití sekačky Spider ILD01

Rádiem dálkově řízená svahová sekačka SPIDER ILD01 je určena pro údržbu členitého a nepřístupného terénu do sklonu 40 stupňů. Sekačka je konstruována tak, aby si poradila s náletovými dřevinami, ruderálním porostem a dlouhodobě nesečenou trávou.

Sekačka Spider ILD01 je neocenitelná zvláště při údržbě škarp a sekání svahů kolem komunikací,  při údržbě lesních školek a ovocných sadů, zatravněnách skládek, elektráren, fotovoltaických elektráren, elektrických rozvoden, letišť, horských hotelů a při sekání sjezdovek a parků.

Díky jedinečnému systému pojezdu je velice vhodná i pro údržbu ploch kolem vodních rezervoárů, říčních toků a vodních děl.

Nízká hmotnost, která je zajištěna výrobou většiny dílů stroje z lehkých ušlechtilých slitin a pohon všech čtyř kol, zajišťují maximální šetrnost k přírodě. Sekačku tak lze bez obav využít i při údržbě mokřadel a pozemků v chráněných krajinných oblastech.

Sekačka Spider ILD01 najde uplatnění všude tam, kde potřebujete posekat nepřístupný či dlouho nesečený pozemek. Je vhodná především pro profesionální využití, ale uplatnění nelezne i u soukromých osob při sečení rozlehlejších pozemků.
 

Motor Kawasaki FS 541V
Zdvihový objem 603 ccm
Výkon motoru 18,0 k.
Palivo bezolovnatý benzín
Palivová nádrž 12,0 l
Převodovka hydrostatická (SAUER DANFOSS)
Řízení 360°, 4 kola
Šíře pracovního záběru 80 cm
Výška sečení 60-110 / 30-80 mm
Max. svahová dostupnost 40°
Kola / pneu 16 x 6,5 " se šípovým vzorem
Rozměry (dxšxv) 1200x1356x913 mm
Hmotnost 245 kg