Svahová sekačka Spider ILD01

  • Úvod
  • Svahová sekačka Spider ILD01

Dálkově řízená sekačka Spider ILD01 je základním modelem, jenž byl na trh uveden v roce 2003 a stal se vůbec první profesionální dálkově řízenou svahovou sekačkou na světě.

Spider ILD01 nabízí skvělou svahovou dostupnost a jedinečné manévrovací schopnosti. Je určen pro údržbu členitého a nepřístupného terénu i pro sečení okrasných ploch.

Produktivita

Spider ILD01 vyniká skvělou produktivitou při minimálních provozních nákladech. Výkonností je schopen nahradit až 5 křovinořezů. Ekonomičností provozu je pak vysoce předčí.

Důležitá je zejména vysoká denní produktivita, která je výrazně vyšší než u ruční techniky, jelikož zde odpadá faktor únavy a povinné pracovní přestávky.

Kvalita zástřihu

Unikátní žací ústrojí sekaček Spider je založeno na principu kvalitního mulčování, díky kterému není nutné posečenou trávu sbírat a složitě likvidovat. Nadrobno rozmělněná tráva se během sečení vrací k půdnímu drnu a slouží jako cenný zdroj živin pro další růst.

Spider ILD01 je vybaven jednonožovým žacím ústrojím zaručujícím vždy dokonalý zástřih a mulčování. Nůž je vyroben ze speciální slitiny, která zaručuje pevnost i dostatečnou flexibilitu při náhodném nárazu na pevnou překážku.

Pro dosažení ještě lepšího efektu mulčování je možné dokoupit k sekačce Spider ILD01 mulčovací kruh.

Univerzální použití

Sekačky Spider jsou výjimečné tím, že je lze při stejné konfiguraci použít jak na intenzivní sečení krátké trávy a parkových ploch, tak na kosení hrubého náletového porostu. Jsou uzpůsobené k údržbě rovných ploch, ale i těch nejstrmějších svahů. S jedním strojem tak můžete sekat veškeré plochy a nepotřebujete specializovanou mechanizaci.

Bezpečnost na prvním místě

Na trhu byste těžko hledali bezpečnější stroj než je Spider. Díky dálkovému ovládání je obsluha mimo nebezpečný pracovní prostor, není vystavena vibracím ani nadměrnému hluku. Bezpečnost práce lze ještě zvýšit použitím hydraulického navijáku, který zajistí stabilitu stroje a ochranu před nežádoucím pohybem i v extrémních svazích. Sekačky Spider zaručují bezpečný provoz i v nejtěžších podmínkách.

Systém pojezdu

Plynulou změnu rychlosti stroje při zachování optimálního režimu spalovacího motoru zajišťuje hydrostatický systém pohonu kol. Kombinace citlivé regulace rychlosti a směru jízdy zaručuje přesné ovládání, vysokou efektivitu provozu a v neposlední řadě vysokou bezpečnost.

Tančící krok

Patentem chráněná konstrukce pojezdu stroje umožňuje všesměrové sečení trávy bez nutnosti složitého manévrování. Tomuto způsobu pohybu říkáme Spider mode neboli tančící krok a jednoduše jej lze popsat jako pohon všech kol směrem vpřed i vzad v kombinaci s neomezeným plynulým natáčením všech kol v plném rozsahu 360°. Na pozemku s rychle měnícím se sklonem a tam, kde se jiné stroje pohybují jen s velkými obtížemi, je sekačka Spider se svým originálním tančícím krokem zcela nepřekonatelná.

Dálkové ovládání

Většina funkcí sekačky je ovládána dálkově prostřednictvím dálkového ovladače. Jelikož operátor nesedí přímo na stroji, ale má jej plně pod kontrolou z bezpečné vzdálenosti, není vystaven nežádoucím vibracím, prachu, zplodinám či riziku pádu. V neposlední řadě je ovládání na dálku mnohem efektivnější, neboť je možné směr pohybu měnit nárazově, což v případě ovládání ze stroje není ani bezpečné, ani pohodlné.

Použití

Sekačka Spider ILD01 je určena pro údržbu členitého a nepřístupného terénu do sklonu 55 stupňů. Sekačka je konstruována tak, aby si poradila s náletovými dřevinami, ruderálním porostem a dlouhodobě nesečenou trávou.

Sekačka Spider ILD01 je neocenitelná zvláště při údržbě škarp a sečení svahů kolem komunikací, při údržbě lesních školek a ovocných sadů, zatravněných skládek, elektráren, fotovoltaických elektráren, elektrických rozvoden, letišť, horských hotelů a při sekání sjezdovek a parků.

Díky jedinečnému systému pojezdu je velice vhodná i pro údržbu ploch kolem vodních rezervoárů, říčních toků a vodních děl.

Nízká hmotnost, která je zajištěna výrobou většiny dílů stroje z lehkých ušlechtilých slitin a pohon všech čtyř kol, zajišťují maximální šetrnost k přírodě. Sekačku tak lze bez obav využít i při údržbě mokřadel a pozemků v chráněných krajinných oblastech.

Sekačka Spider ILD01 nalezne uplatnění všude tam, kde potřebujete posekat nepřístupný či dlouho nesečený pozemek. Je vhodná především pro profesionální využití, ale uplatnění nalezne i u soukromých osob při sečení rozlehlejších pozemků.

Pohonná jednotka

Čtyřtaktní vertikální motor Kawasaki FS541V je vybaven vysoce výkonným systém mazání a díky tomu zaručuje maximální efektivitu a výkon i při těch nejvyšších náklonech.

Snadná přeprava

Pro přepravu sekačky Spider ILD01 lze použít speciální vozík za osobní automobil, který obsahuje integrované, snadno výsuvné nájezdy a systém zabezpečení stroje proti pohybu při jeho přepravě. Pro přepravu však lze použít i běžný přívěsný vozík za osobní automobil.

Motor Kawasaki FS 541V
Zdvihový objem 603 ccm
Výkon motoru 18,0 k.
Palivo bezolovnatý benzín
Palivová nádrž 12,0 l
Převodovka hydrostatická (SAUER DANFOSS)
Řízení 360°, 4 kola
Šíře pracovního záběru 80 cm
Výška sečení 60-110 / 30-80 mm
Max. svahová dostupnost 40° (55° za použití integrovaného navijáku)
Kola / pneu 16x6,5 se šípovým vzorem
Rozměry (dxšxv) 1200x1350x910 mm
Hmotnost 288 kg