Svahová sekačka Spider 2SGS

  • Úvod
  • Svahová sekačka Spider 2SGS

Sekačka Spider 2SGS byla speciálně navržena pro účely sečení ploch solárních elektráren. Jelikož i malé zastínění solárních panelů vzrostlou trávou představuje výrazné snížení výkonu celé soustavy panelů, je údržba travního porostu na těchto místech velmi důležitá.

Spider 2SGS technologicky vychází z modelu ILD02, disponuje ovšem navíc sníženým profilem stroje, zvýšenou tepelnou tolerancí a lepšími hydraulickými motory. Ve spojení s dálkovým ovládáním se tak Spider 2SGS stává zcela ideálním nástrojem pro údržbu ploch pod fotovoltaickými panely.

Využití

Spider 2SGS vyniká stejně jako ILD02 skvělou produktivitou práce (až 7000 m2/hod) při minimálních provozních nákladech. Díky sníženému profilu (82,5 cm) je stroj schopen bez obtíží podjíždět pod solárními panely, ale i pod jinými překážkami. Nabízí stejnou svahovou dostupnost i schopnost vypořádat se s náročným terénem jako model ILD02.

Kvalita zástřihu

Unikátní žací ústrojí sekaček Spider je založeno na principu kvalitního mulčování, díky kterému není nutné posečenou trávu sbírat a složitě likvidovat. Nadrobno rozmělněná tráva se během sečení vrací k půdnímu drnu a slouží jako cenný zdroj živin pro další růst.

Spider 2SGS je vybaven čtyřnožovým žacím ústrojím zaručujícím vždy dokonalý zástřih a precizní mulčování. Nože jsou vyrobené ze speciální slitiny, která zaručuje pevnost i dostatečnou flexibilitu při náhodném nárazu na pevnou překážku.

Kromě klasických rovných nožů nabízíme také zakřivené nože, které oceníte zejména při častém sečení rekreačních a pohledových trávníků.

Bezpečnost na prvním místě

Na trhu byste těžko hledali bezpečnější stroj než je Spider. Díky dálkovému ovládání je obsluha mimo nebezpečný pracovní prostor, není vystavena vibracím ani nadměrnému hluku. Bezpečnost práce lze ještě zvýšit použitím hydraulického navijáku, který zajistí stabilitu stroje a ochranu před nežádoucím pohybem i v extrémních svazích. Sekačky Spider zaručují bezpečný provoz i v nejtěžších podmínkách.

Pohonná jednotka

Čtyřtaktní vertikální motor Kawasaki FS691V je vybaven vysoce výkonným systém mazání, díky čemuž zaručuje maximální efektivitu a výkon i při nejvyšších náklonech.

Systém dálkového řízení

Dosah dálkového ovládání sekačky Spider je 100 metrů, výdrž baterie dálkového ovladače je až 20 hodin.

Ergonomicky řešený dálkový ovladač obsahuje ovládací prvky pro:

  • Nastartování a zhasnutí motoru
  • Nastavení rychlostního režimu pojezdu (želva / zajíc)
  • Zapnutí a vypnutí žacího ústrojí
  • Nastavení výšky sečení
  • Změnu směru a rychlosti pojezdu
  • Nouzové vypnutí celého systému

Systém pojezdu

Plynulou změnu rychlosti stroje při zachování optimálního režimu spalovacího motoru zajišťuje hydrostatický systém pohonu kol. Kombinace citlivé regulace rychlosti a směru jízdy zaručuje přesné ovládání, vysokou efektivitu provozu a v neposlední řadě vysokou bezpečnost.

Spider mode (Tančící krok)

Patentem chráněná konstrukce pojezdu stroje umožňuje všesměrové sečení trávy bez nutnosti složitého manévrování. Tomuto způsobu pohybu říkáme "tančící krok" a lze jej popsat jako pohon všech kol směrem vpřed i vzad v kombinaci s neomezeným plynulým natáčením všech kol v plném rozsahu 360°. Na pozemku s rychle měnícím se sklonem a tam, kde se jiné stroje pohybují jen s velkými obtížemi, je sekačka Spider se svým originálním tančícím krokem zcela nepřekonatelná.

Smykové natáčení

Sekačky Spider 2SGS jsou vybaveny možností smykového natáčení. Tento způsob řízení umožňuje otáčení stroje okolo jeho svislé osy a zjednodušuje tak manipulaci se strojem.

Snadná přeprava

Pro přepravu sekačky Spider lze použít speciální vozík za osobní automobil, který obsahuje integrované, snadno výsuvné nájezdy a systém zabezpečení stroje proti pohybu při jeho přepravě.

Pro přepravu lze použít i běžný přívěsný vozík za osobní automobil.

Motor Kawasaki FS691V
Zdvihový objem 726 ccm
Výkon motoru 24 k.
Palivo bezolovnatý benzín
Palivová nádrž 16 l
Převodovka hydrostatická (SAUER DANFOSS)
Řízení 360°, 4 kola
Šíře pracovního záběru 123 cm
Výška sečení 90-140 / 70-120 mm
Max. svahová dostupnost 41° (55° s použitím integrovaného navijáku)
Kola / pneu 16 x 6.50-8
Rozměry (dxšxv) 1640x1430x825 mm
Hmotnost 387 kg