Stroj pro zářezové pokládání kabelů Eliet Edge Styler PLUS

 • Úvod
 • Stroj pro zářezové pokládání kabelů Eliet Edge Styler PLUS

Stroj na zářezové pokládání kabelů pro robotické sekačky

Robotické travní sekačky samozřejmě nejsou řešením pro každou travnatou plochu; mnoho zákazníků spatřuje přednosti těchto robotických sekaček v bezhlučném převzetí údržby. Zbývá tak více času užít si zahradu, aniž by sousedé byli zatíženi hlukem motorové sekačky.

Spolu s vysokými nároky, kladenými na robotické sekačky se zvyšují i nároky na přípravu plochy – ohraničení pracovního prostoru sečení. Bez důkladné instalace kabelů, nemusí být funkce robotické sekačky zcela perfektní a může tak mnoho zákazníků odradit. Díky speciálně vyvinutému tvaru nože pro pokládání kabelů, uchycení cívky a systému odvíjení z cívky, může mobilní stroj Eliet Edge Styler PLUS v jedné pracovní operaci položit kabel do bezpečné hloubky pod travní drn.

Mobilní stroj Eliet Edge Styler PLUS je určen pro pokládku kabelů těchto výrobců robotických sekaček: Ambrogio (Zucchetti), Robomow, Wiper (Zucchetti), Husqvarna Automower, Belrobotics, Lizadr (Zucchetti), iMow (Viking), John Deere, Alko, Stiga, Wolf, ET – Mower (Etesia), Honda a další.

Spolu s velkou poptávkou po robotických travních sekačkách se automaticky zvyšuje poptávka po strojích pro pokládání kabelů. Současná generace sekaček pracuje na travnatých plochách v zóně ohraničené nízkonapěťovým kabelem, který vymezuje pracovní prostor. Belgický výrobce Eliet uvedl na trh mobilní stroj pro zářezové pokládání kabelů Edge Styler PLUS, který byl speciálně vyvinut pro pokládání kabelů robotických sekaček. Tento stroj je nabízen s velmi atraktivní zaváděcí cenou vzhledem k výkonu, rychlosti, bezpečnosti, snadné obsluze a údržbě. 

Vlastnosti Eliet Edge Styler PLUS

 • Pracovní princip
  Kmitající nůž v podélném směru je základním principem uložení kabelu do země až do hloubky 50 mm. Max. průměr kabelu je 4 mm. 
 • Uchycení kabelové cívky
  Edge Styler PLUS je opatřen držákem cívky, který je univerzálně nastavitelný a proto jej lze použít pro všechny rozměry cívek výše uvedených výrobců. 
 • Ovládání pojezdu
  Stroj je vybaven pojezdem, který vtlačuje kmitavý nůž vpřed a pomáhá znásobit rychlost zařezávání. Díky dobře promyšlené konstrukci, postavené na centrálním trakčním kole, je stroj velmi dobře manévrovatelný a práce s ním je snadná 
 • Ideální hloubka zářezu
  Speciální nůž vyřeže téměř neviditelně drážku do travního drnu, aniž by poškodil povrch trávníku. Kabel je veden trubicí v noži a je vpraven do hloubky cca 5 cm, která je ideální pro provoz travních robotických sekaček. Díky této hloubce uložení se kdykoliv v budoucnu může provádět vertikutace, nebo dosev.
 • Přehledné pracoviště
  Nůž, zařezávající kabel pod povrch, je umístněn na straně stroje, kde může být snadno kontrolován obsluhou. To také umožňuje větší manévrovací možnosti.
 • Naváděč
  Nastavitelná vodící tyč je šikovný a čas šetřící nástroj, umožňující obsluze položit kabel v dostatečné vzdálenosti od okraje trávníku či překážek.
 • Závaží
  Standardní součástí Eliet Edge Styler PLUS je držák závaží. Max. 2 závaží po 20 kg mohou být bez nářadí nasazeny vedle motoru. Zvýšení hmotnosti přináší lepší trakci a podstatné snížení úrovně vibrací směrem k obsluze. 
 • Víceúčelovost
  Edge Styler PLUS skýtá větší možnosti než běžný ořezávač. Zvláště na jaře vyžaduje každý trávník intenzivnější péči. Kromě obnovy a údržby okrajů trávníků, je ideální v obtížných úkolech, například hloubení mělkých drážek, obrývání okrajů trávník – dlažba, trávník – mulčovací plocha apod.
Motor Honda GC 135
Výkon motoru 4,0 k.
Tloušťka nože 3 mm
Rychlost kmitů nože 1000 kmitů/min.
Pohon nože hnací hřídelí a klínovým řemenem
Pojezd klínovým řemenem
Pojezdová rychlost 0,9 km/h
Pojezdová hnací kola trakční 260x100 mm
Otočné pojezdové kolo 200x50 mm
Rozměry (dxšxv) 1250x540x915 mm
Hmotnost 92 kg

Jihomoravský kraj

Královéhradecký kraj

Liberecký kraj

Moravskoslezský kraj

Pardubický kraj

Středočeský kraj

Ústecký kraj