Štěpkovač Bystroň Pirba se spalovacím motorem 38 HP na podvozku

  • Úvod
  • Štěpkovač Bystroň Pirba se spalovacím motorem 38 HP na podvozku

Štěpkovač Bystroň Pirba se spalovacím motorem 38 HP na podvozku je strojní zařízení je určené k drcení větví, dřeva a dřevního odpadu pomocí dvouchodého samopodávajícího řezacího šneku. Vysoký výkon stroje zajišťuje benz. motor KOHLER ECH980 o síle 38 HP (28,3 kW). Stroj má samočinné podávání. Štěpkovač bere větve s listím, jehličím, rozvětvené, suché, mokré, vezme i desky a trámy.

Stroj je s úpravou na podvozku se zapojením na tažné zařízení s velkým technickým průkazem a možností přidělení SPZ. Homologace pro silniční provoz. Při drcení se větve vkládají do červené násypky a štěpka je foukána komínem na zem či do bedny nebo do pytle pomocí pytlovacího komínu (příslušenství).

Násypka pro vkládání větví je vybavena bezpečností brzdou. Při jejim stlačení se zasekne brzda do vtahovaného materiálu a zastaví se tak posuv.

Výsledná štěpka je vhodná k topení v kotli či krbu, zpevnění půdy a případně jiným účelům. Štěpka je nesouměrná a vzdušná, či-li krásně proschne, neplesniví a její výhřevnost je, tak velmi vysoká.

Motor Kohler ECH980
Jmenovité otáčky 3600 ot./min.
Výkon motoru 38 k.
Max. průměr dřevní hmoty 100 mm
Délka štěpky 6-8 cm
Řezací mechanismus dvouchodý šnek
Pracovní výkon 7 m3/h
Podvozek vozík s VTP
Rozměry (dxšxv) 3500x1500x2500 mm
Hmotnost 500 kg