Štěpkovač Bystroň Pirana se spalovacím motorem 23,5 HP na podvozku

  • Úvod
  • Štěpkovač Bystroň Pirana se spalovacím motorem 23,5 HP na podvozku

Štěpkovač Bystroň Pirana se spalovacím motorem 23,5 HP na podvozku je strojní zařízení určené k drcení větví, dřeva a dřevního odpadu pomocí dvouchodého samopodávajícího řezacího šneku. Vysoký výkon stroje zajišťuje benzínový motor KOHLER o síle 23,5 HP. Stroj má samočinné podávání. Drtič bere větve s listím, jehličím, rozvětvené, suché, mokré, vezme i desky a trámy.

Stroj je s úpravou na podvozku se zapojením na tažné zařízení s velkým technickým průkazem a možností přidělení SPZ. Homologace pro silniční provoz. Při drcení se větve vkládají do červené násypky a štěpka je foukána komínem na zem či do bedny nebo do pytle pomocí pytlovacího komínu (příslušenství).

Násypka pro vkládání větví je vybavena bezpečností brzdou. Při jejím stlačení se zasekne brzda do vtahovaného materiálu a zastaví se tak posuv.

Výsledná štěpka je vhodná k topení v kotli či krbu, zpevnění půdy a případně jiným účelům. Štěpka je nesouměrná a vzdušná, čili krásně proschne, neplesniví a její výhřevnost je, tak velmi vysoká.

Motor Kohler CH730 benzín
Výkon motoru 23,5 k.
Max. průměr dřevní hmoty 7 mm
Délka štěpky 5-7 cm
Řezací mechanismus dvouchodý šnek
Pracovní výkon 5 m3/h
Podvozek vozík s VTP
Rozměry (dxšxv) 3500x1500x2500 mm
Hmotnost 400 kg