Sklízecí mlátičky Deutz-Fahr Řada C9300

 • Úvod
 • Sklízecí mlátičky Deutz-Fahr Řada C9300

Více než 100 let zkušeností, věrní zákazníci a vynikající výkon jsou dědictvím i budoucností jedinečných sklízecích mlátiček DEUTZ-FAHR. Sklízecí mlátička Deutz-Fahr Řada C9300 disponuje, mimo jiné, zcela novou, ještě prostornější kabinou, která Vám poskytne ten maximální komfort. S novou sklízecí mlátičkou pocítíte obrovskou sílu a docílíte dokonalé přesnosti a kvality.

Žací lišta

Dokonalý řez

 • Systém sečení Schumacher EASY CUT II v kombinaci s naší planetovou převodovkou: až 1220 kmitů za minutu při nízké míře opotřebení a s malou spotřebou paliva
 • Speciální vodicí válce (volitelně) snižují vibrace a opotřebení
 • Robustní krycí plechy na senzorech a čidlech řídí polohu žací lišty i na nerovném povrchu
 • Vstupní šnekový dopravník s velkým průměrem a se spirálovitě uspořádanými prsty po celé šířce záběru
 • Žací lišta VARICROP je k dispozici v různých velikostech

Široká nabídka adaptérů žací lišty pro nejběžnější oblasti použití, avšak s jedinečnými funkcemi. Standardní lišty s šířkou záběru až 9 m vyrobené z jednoho kusu zajišťují optimální roznesení váhy, dlouhou životnost a spolehlivý výkon v nejrůznějších podmínkách sklizně. Vstupní, šnekový dopravník s velkým průměrem disponuje velkou výškou šnekovice, která spolu se spirálovitě uspořádanými prsty po celé šířce šnekového dopravníku zajišťuje průběžné a rovnoměrné vkládání a přepravu sklizně. Velké přiháněče s proporcionální rychlostí otáčení, která se automaticky přizpůsobuje pojezdové rychlosti sklízecí mlátičky. Díky tomu je zajištěn konstantní tok sklízené hmoty a tím rovnoměrný výmlat.

Mlátící systém

Maximální výkon, vysoká kvalita slámy i zrní

 • Vzdálenost koše od mláticího bubnu lze nastavit jak na vstupu, tak na výstupu hmoty z mláticího bubnu, a to zcela nezávisle na sobě pomocí dvojice elektromotorů ovládaných z kabiny prostřednictvím iMonitoru.
 • Turboseparátor díky svému velkému průměru 590 mm a odpovídajícímu separačnímu koši zvyšuje produktivitu až o 20 %. Díky exkluzivnímu, elektricky ovládanému nastavení v 5 stupních se systém přizpůsobí charakteru sklízené hmoty i slámy, čímž garantuje vysokou kvalitu slámy pro lisované balíky.
 • Segmentový koš mláticího bubnu pro snadné přizpůsobení sklízecí mlátičky nejrůznějším druhům plodin. K dispozici je různá rozteč drátů mláticího bubnu, od 11 mm do 20 mm.

Za účelem dosažení maximální produktivity vybavil DEUTZ-FAHR řadu C9000 systémem „MaxiCrop“, který zaručuje i při nejobtížnějších podmínkách při sklizni flexibilitu a maximální výtěžek. Robustní konstrukce a unikátní geometrie mláticího systému garantují této sklízecí mlátičce extrémně vysoký výkon s maximálně šetrným zpracováním zrna a slámy pro vyšší kvalitu sklizně. Mláticí koš s 15 drhlíky a úhlem opásání 121° přispívá k vynikajícím výsledkům mlácení a šetrné separaci zrna při zachování nejvyšší kvality zrna a slámy. Průměr mláticího bubnu je 600 mm, buben je osazen 8 mlatkami a disponuje šířkou 1270 mm (pětivytřasadlový model) nebo 1520 mm (šestivytřasadlový model). Vzdálenost koše od mláticího bubnu lze nastavit jak na vstupu, tak na výstupu hmoty z mláticího bubnu, a to zcela nezávisle na sobě pomocí dvojice elektromotorů ovládaných z kabiny prostřednictvím iMonitoru.

Separace, čištění a vyprazdňování

Ještě výkonnější separace a čištění

 • Dlouhá a otevřená vytřasadla s celkovou plochou 6,80 m2 (modely C9306) nebo 5,70 m2 (modely C9305) dokáží zpracovat úctyhodné množství slámy
 • Výkonný turbínový ventilátor rovnoměrně ofukuje všechny plochy a přispívá tak k dokonalému čištění
 • Vratný systém s domlaceči: oboustranné domlaceče pro vracení hrubého úmlatu se speciálními drhlíky, díky nimž je sklizeň na cestě na vynášecí zrnovou desku domlácena
 • Dva šnekové dopravníky v zásobníku zrna přispívají k rychlému vyprazdňování zásobníku
 • Osvětlení a kamera na vyprazdňovací rouře pro kontrolu vyprazdňování zásobníku

Vytřasadla se pyšní velkou plochou, jejíž délka a zdvih dokáží odseparovat i poslední zrnko nacházející se ve slámě. Otevřená konstrukce předchází případnému ucpání zvláště při sklizni mokrých plodin. Velká plocha sít (5,28 m2 u modelů typu C9305 a 6,32 m2 u modelů typu C9306) a turbínový ventilátor se 44 lopatkami perfektně pročistí zrno vedené přes dvojitou kaskádu do zásobníku zrna. Exkluzivní dvojitý nezávislý vratný systém DEUTZ-FAHR s domlaceči vrací domlácený hrubý úmlat rovnoměrně zpět na vynášecí zrnovou desku, díky čemuž je zabráněno přetížení mláticího systému, které by vedlo k polámání zrn. Nevymlácené klasy jsou domláceny 2 rotory domlaceče a hmota je poté dopravena na vynášecí zrnovou desku. Systém domlacečů je vybaven výměnnými drhlíky (možnost přizpůsobení různým plodinám) pro zajištění nejlepšího možného výkonu za všech podmínek. Díky zvláštnímu vratnému systému je zaručeno rovnoměrné rozdělení hmoty po celé šířce vynášecí zrnové desky.

Motor

Vynikající výkon a nízká spotřeba

 • Palivová nádrž se pyšní objemem 750 litrů, nádrž AdBlue® pojme 76 litrů
 • Rozsáhlá sada chladičů a rotační síto pro nasávání vzduchu
 • Předčisticí vzduchový filtr motoru s automatickou samočisticí funkcí

Jedinečná konstrukce pohonů DEUTZ-FAHR umožňuje odběr energie na obou stranách motoru. Díky tomu lze oddělit hydrauliku od mechaniky. Jednotlivé pohony jsou vybaveny přímým hnacím ústrojím, výrazně se proto snižuje ztráta výkonu a počet opotřebitelných dílů. Motory Mercedes (7,7 litrů OM936, emisní norma IV) pro bezkonkurenční výkon na poli, s 250 kW (340 koňských sil) u modelů C9305 a 290 kW (396 koňských sil) u modelů C9306 a s nejmodernějšími systémy zpracování výfukových plynů EGR a SCR. Díky vstřikování Common Rail, 24 ventilům a elektronickému řízení dodávají tyto motory při proměnném zatížení přesně takový výkon, jakého je zapotřebí a mohou reagovat dokonce i na okamžité zvýšení zátěže bez ztráty produktivity.

Kabina

Design a ergonomie pro maximální pohodlí při práci

 • Až 10 pracovních světlometů umístěných na kabině, na zádi a na bocích zaručují vynikající viditelnost při práci v noci
 • Pohodlný přístup do kabiny díky novému žebříku s automatickým vysouváním a zasouváním a s možností otočení do parkovací polohy
 • Extra velké sedadlo se zabudovanou multifunkční područkou pro optimální pohodlí při ovládání stroje
 • Druhý iMonitor u navigace Agrosky, monitorování výnosu pomocí kamery
 • Podsvícené ovládací prvky pro optimální viditelnost a pohodlí při ovládání
 • Přenosná lednička o objemu 21 litrů pod sedadlem spolujezdce

S ohledem na potřeby zákazníků nabízí nová kabina COMMANDER CAB VI příjemné pohodlí a nejmodernější monitorovací systémy. Decentní design a měkké materiály ve světle šedé barvě zaručují velice příjemné pracovní prostředí. Velkoryse dimenzované sedadlo řidiče a dokonalý výhled po celé šířce záběru. Pro sledování okolí stroje lze instalovat až 3 kamery. Všechny kamery přenášejí barevné a infračervené snímky na nový 7" nebo 12" monitor (jenž je standardní výbavou u navigace Agrosky). iMonitor přináší novou éru přehledného, snadného a nejmodernějšího řízení sklízecích mlátiček. Veškeré parametry a funkce stroje lze ovládat přímo prostřednictvím iMonitoru, který navíc umožňuje uložení a export všech dat souvisejících s výkonem stroje. Díky konstrukci založené na snadném ovládání nalezne řidič rychle požadované okno, které pak pohodlně vyvolá stiskem klávesnicové zkratky, aniž by musel přerušit probíhající práci.

Jihočeský kraj