Rotační žací stroj John Deere 1505

 • Úvod
 • Rotační žací stroj John Deere 1505

Rotační žací stroj John Deere 1505 řady II nabízí dobrou trakci v jakýchkoliv podmínkách, optimální pohodlí a vynikající výkonnost bez nutnosti omezení bezpečnosti obsluhy. Tento profesionální žací stroj může být doplněn čelním žacím ústrojím s výhozem do strany nebo zadním výhozem, což zajišťuje efektivní sečení.

Klíčové vlastnosti John Deere 1505

 • Výkonný motor s vysokým kroutícím momentem
  Rotační žací stroj 1505 řady II je vybaven kapalinou chlazeným čtyřválcovým motorem Yanmar s max. výkonem 48 koní s přímým vstřikováním paliva pro lepší startování za chladného počasí. Objem válců 2190 ccm umožňuje vynikající kroutící moment  pro vyvinutí velké tažné síly při sečení v náročných podmínkách. 
 • Prémiová komfortní kabina
  Volitelně dodávaná prémiová kabina zajišťuje pohodlné pracovní prostředí s nízkou hladinou hluku (rám kabiny je připevněn na silentblocích) pro dlouhou pracovní dobu. Spolu s kabinou je dodáváno vzduchem odpružené plně nastavitelné polstrované sedadlo zajišťující mimořádně pohodlnou jízdu. Volitelně je kabinu možno vybavit klimatizací.
 • Vše na jeden povel
  Rotační žací stroj 1505 je standardně dodáván s nastavitelným ovládacím ramenem CommandArm s integrovanými ovladači. Toto rameno se pohybuje spolu se sedadlem a zajišťuje Vám jednodušší ovládání stroje. Elektrický spínač zajišťuje zvedání a snižování předního žacího ústrojí a pro zvýšení výkonnosti umožňuje funkce CrossCut zvednout žací ústrojí ze země při rychlém zatáčení a po něm ho opět snížit do pozice pro sečení.
 • Pohodlí pro jízdu po silnici
  Pohodlné sedadlo a odpružení žacího ústrojí, které se automaticky aktivuje při jízdě po silnici, zajišťuje prvotřídní pohodlí a kvalitní jízdu. Pro rychlý přesun z jednoho místa na další může model 1505 dosáhnout cestovní rychlosti až 25 km/hod. Pokud je zapnutý pohon všech kol, je maximální rychlost automaticky omezena na 16km/hod.
 • Nízká hladina hluku
  Hydraulický pohon nožů umožňuje stroji pracovat velmi tiše a bez otřesů. Nízké pracovní otáčky motoru a tichý výfukový systém snižují hluk na minimum.
 • Efektivní sečení
  Hydraulický pohon žacího ústrojí  zajišťuje konstantní rychlost nožů i v těch nejtěžších podmínkách. Rychlospojky hydrauliky umožňují rychlé a snadné připojení žacího ústrojí nebo jiného hydraulicky poháněného nářadí.
 • Jízda do kopce a trakce
  Standardně dodávaný pohon všech 4 kol a uzávěrka diferenciálu umožňují provoz téměř v jakýchkoliv podmínkách. Pro dosažení lepší trakce je součástí všech strojů systém přenosu zatížení. Zatížení se přenáší ze žacího ústrojí na kola, což Vám pomůže se dostat z problematických míst.
 • Žací ústrojí
  Můžete si vybrat mezi naším žacím ústrojím s výhozem do strany a záběrem 180 cm nebo jedním z našich žacích ústrojí se zadním výhozem a záběry 183 nebo 223 cm, které zajišťují díky patentovanému deflektoru vynikající rozhoz. 
 • Údržba
  Optimální přístup k servisním místům umožňuje zkrátit čas potřebný k údržbě na minimum. Diagnostika využívá LED diod a detektor ´heartbeat´. Odolný rám, kevlarové řemeny žacího ústrojí a hydraulický systém páté generace zajišťují dlouhou životnost. Elektrická diagnostika White Box umožňuje identifikaci problému přímo ze sedadla řidiče, což snižuje náklady na údržbu.
Motor Yanmar
Počet válců 4
Zdvihový objem 2190 ccm
Výkon motoru 31 / 42 kW/k.
Jmenovité otáčky 2600 ot./min.
Palivová nádrž 50 l
Převodovka hydrostatické motory kol
Rychlost max. 25 km/h
Pohon pohon všech 4 kol 4WD
Žací ústrojí boční (180 cm) a zadní (183 nebo 223 cm) výhoz
Šíře pracovního záběru 180 / 183 / 223 cm
Výška sečení 13-105 / 25-152 mm
Pneumatiky přední 26x12-12 6 PR
Pneumatiky zadní 20x10-10 4 PR
Brzdy mokré u motorů kol
Rozvor 1310 mm
Hmotnost 1320 (bez kabiny) / 1495 (s kabinou) kg