AS Motor

AS Motor : tradice inovace

Zakladatel společnosti AS Motor - Alfred Schefenacker si po válce uvědomil nejen nutnost pečovat o okolní kopcovitou krajinu, ale měl také vinici a chtěl si ulehčit namáhavou práci. Protože v polovině padesátých let minulého století nebyla k dispozici potřebná technika s pojezdem pro toto nasazení, využil své znalosti a začal ji vyrábět sám včetně dvoutaktních motorů vlastní konstrukce.

Již zpočátku vsadil Alfred Schefenacker na „vizionářskou“ koncepci sekačky se třemi koly. První stroj tohoto typu – nazvaný AS Allmäher – z roku 1957 se při údržbě svažitého terénu osvědčil natolik, že „tříkolka“ se stejným názvem je dodnes nejúspěšnějším strojem z dílen AS Motor.

Stroje AS Motor

AS Motor se soustřeďuje výhradně na segment profi strojů. Základem je výroba speciálně navržených dvoutaktních motorů pro sekačky s každodenním provozem především v extrémních podmínkách a na prudkých svazích. Firma vyrábí neustále celý sortiment strojů, byť třeba na sklad. Jen tak je schopna vykrýt veškeré objednávky zákazníků. Na skladě má díly k modelům až třicet let starým!

Přehled strojů

Přehled prodejců

Jihomoravský kraj

Královéhradecký kraj

Liberecký kraj