Technika širokého využití na veletrhu TECHAGRO

Technika širokého využití na veletrhu TECHAGRO

Ve dvouleté periodicitě se v České republice koná významný evropský agrární veletrh TECHAGRO, jeho čtrnáctý ročník připadá na termín 3. – 7. 4. 2016.  

Komplex veletrhů se bude konat v Brně ve dnech 3. dubna až 7. dubna 2016. Jde o 14. mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, 14. mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a 13. mezinárodní veterinární veletrh ANIMAL VETEX a 3. veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví s názvem BIOMASA

Letošní ročník zaznamená nejvyšší počet zahraničních účastí v historii pořádání veletrhů. Početné skupiny vystavovatelů přijedou z Maďarska či z Itálie, poprvé se účastní i zástupci z Koreje. Na společné expozici se představí vystavovatelé sdružení pod Rakouskou obchodní komorou. Nově jsou významně zastoupeny firmy nabízející technologie elektronického řízení, navigačních systémů, automatizace a dalších inteligentních řešení tzv. přesného zemědělství. Rozšířena je tento rok i nabídka posklizňových technologií a strojů, na jednom místě v pavilonu E bude soustředěna nabídka firem s náhradními díly zemědělských strojů.

Technika širokého využití

Podstatnou část výstavní plochy veletrhu TECHAGRO zaujímá zemědělská technika v zastoupení českých výrobců a dovozců. Od traktorů, sklízecích mlátiček, přes stroje pro obdělávání půdy, závlahovou techniku, prostě vše co patří do činnosti zemědělců a farmářů. Většina prodejců ukáže na svých expozicích kompletní škálu zařízení, tedy i malou zemědělskou mechanizaci. Výstava se tak dostává do hledáčku starostů obcí, členů zastupitelstev a soukromých firem odpovědných za péči o veřejnou zeleň a obecní lesy. Na výstavě najdou malotraktory, sekačky na vysokou trávu, ruční a nesené nářadí s motorických pohonem, stejně jako stroje a nářadí pro lesní těžbu, ošetřování a obnovu lesa.

Vybíráme z novinek

Rodinná firma N&N KOŠÁTKY, autorizovaný dovozce značek SaMASZ, Meprozet a UMEGA, se na veletrhu TECHAGRO tradičně prezentuje v pavilonu P. Nejinak tomu je i v letošním roce. Těšit se můžete například dvoustranný diskový žací stroj SaMASZ GigaCUT 941 STH se záběrem 9,4 metrů, vybavený prstovým kondicionérem a pásovými dopravníky na středový řádek, či na cisternu Meprozet o objemu 12.000 litrů s úpravou na převoz kapalných hnojiv DAM, natáčecí zadní nápravou, odpruženou ojí a spoustou další doplňkové výbavy.

Společnost STROM Praha a.s. představí mimo jiné i sklízecí řezačku řady 8000. Tato nová generace sklízecích řezaček disponuje perfektním výkonem, zcela novým vedením materiálu, jednoduchou obsluhou i exkluzivním designem. Nová kabina, která nabízí dokonalý rozhled i přístup ke všem ovládacím prvkům se řadí k tomu nejlepšímu na trhu. Řezačka řady 8000 obdržela ocenění odborné poroty DLG a odvezla si jednou zlatou a jednou stříbrnou medaili.

Společnost BEDNAR FMT s.r.o. představí návštěvníkům novinku s premiérou na Techagru. Je jí SWIFTERDISC XE 14000, 14-ti metrový, výkonný diskový podmítač krátké koncepce s individuálním odpružením disků pryžovými segmenty, připravený pro rychlou, kvalitní, nízkonákladovou podmítku po sklizni, nebo pro předseťovou přípravu.Díky širokému pracovnímu záběru a vysokým rychlostem dosáhne uživatel enormních denních výkonů.

Zemědělsko - lesnické výstavy TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA A BIOMASA budou přínosem i nevšedním zážitkem pro všechny zemědělce, lesníky, myslivce i milovníky přírody, proto si naplánujte jejich návštěvu a přijeďte do Brna.

Více informací na www.techagro.cz