Pařezová fréza Bandit Model 2250

  • Úvod
  • Pařezová fréza Bandit Model 2250

Bandit Model 2250 je revoluční stroj ve skupině menších fréz na pařezy. Tento stroj je ideálně přizpůsoben jak pro potřeby půjčoven zahradnických strojů a nářadí tak pro profesionální firmy, které se specializují na frézování pařezů.

V zařízení je použit hydrostatický motor standardu „Heavy Duty“ pro přímý náhon frézovacího kotouče při současné eliminaci nutnosti použití spojky, pomocné hřídele, hnacích řemenů a četných řemenic a ložisek souvisejících s těmito částmi. Taková řešení výrazně omezují prostoje související se servisem, což znamená nižší provozní náklady a větší využití stroje.

Výsledkem je solidní, odolná a cenově konkurenční fréza, která je ideální pro půjčovny s ohledem na výrazně omezený rozsah činností souvisejících s údržbou ve srovnání s jinými frézami této třídy. Současně ale je dostatečně výkonná, aby mohla být použita pro provádění náročnějších prací firmami zabývajícími se profesionálním odstraňováním pařezů. Vzhledem ke svým rozměrům a hmotnosti cca 680 kg lze tento stroj snadno přemísťovat a snadno se s ním pohybovat v terénu.

Fréza Bandit Model 2250 je poháněna motorem Kohler o výkonu 27 HP, který pohání dvě čerpadla, z nichž jedno pohání samohybný systém a druhé frézovací kotouč. Hydrostatický motor frézovacího kotouče o standardu „Heavy Duty“ a obsahu 40CC využívá nadrozměrné ložisko k tomu, aby překonal prudké boční zatížení související s frézováním. Vzhledem k tomu, že zařízení nemá spojku, uvedení frézovacího kotouče do provozu je tak jednoduché jako přepnutí obyčejného přepínače. Snadno ovladatelné hydraulické ovládače jsou velmi intuitivní. Jsou umístěny v místě, kde jsou dobře viditelné v průběhu frézování a operátoři Modelu 2250 mohou tak plně využit možnosti tohoto stroje.

Fréza Bandit Model 2250 je nyní jedna z fréz na pařezy o nejmenší hmotnosti dimenzované jako typ „high flotation“. Díky tomu může tento stroj snadno projet po trávníku bez viditelného poškození podloží. Maximální šířka stroje je 889 mm, což znamená, že Model 2250 je velmi pohodlnou jednotkou pro manévrování v omezených prostorách. Rozsah kyvadlového pohybu frézovacího kotouče (swing) 1270 mm a hloubka frézování 356 mm dávají široké možnosti pro profesionální frézování.

V případě Modelu 2250 strávíte méně času na údržbu a více na frézování. Žádná jiná fréza této třídy se nevyrovná jednotce 2250 po stránce výkonnosti a nízkých provozních nákladů. Řekněte „nashledanou“ hnacím řemenům a zvolte hydrostatickou frézu Model 2250.

Výška frézování 580 mm
Hloubka frézování 350 mm
Rozsah pohybu do stran 1270 mm
Průměr frézovacího kotouče 533 mm
Tloušťka frézovacího kotouče 25 mm
Počet nožů 18
Palivová nádrž 32 l
Rozměry (dxšxv) 2700x900x1200 mm
Hmotnost 680 kg