Lesní fréza Bandit Model 4000

  • Úvod
  • Lesní fréza Bandit Model 4000

Pokud hledáte vhodné zařízení k čištění lesních porostů a svahů silnic, které vyžaduje použití výkonného a spolehlivého stroje pro mulčování nebo frézování, obraťte svoji pozornost na Bandit 4000. Jednotka 4000 je největší model v řadě fréz na pařezy a zařízení pro mulčování. Je postavena tak, aby vydržela těžké pracovní podmínky, jaké se vyskytují při tohoto typu aplikacích. Model 4000 byl zkonstruován tak, aby překonal všechny jiné stroje tohoto typu ve své třídě. Máme v tomto případě k dispozici různé varianty motorů s výkony 325 HP až 440 HP.

Model 4000 může být vybaven dvěma různými pracovními nástroji, které podle potřeby umožní frézování pařezů nebo mulčování. Je vybaven systémem rychlého připojení umožňujícím změnu příslušenství v čase kratším než 10 minut. Lze bleskurychle mulčovat stromy a vyčistit terén povrchně, na to provést rychlou výměnu příslušenství a frézovat pařezy stromů.

Frézovací hlavice je poháněna hydrostaticky a může být jednoduše uvedena do provozu zmáčknutím tlačítka v kabině operátora. Takový systém pohonu kotouče je považován za nejspolehlivější a má nižší provozní náklady ve srovnání se systémem s hnacími řemeny. Frézovací kotouč má průměr 1016 mm, tloušťku 50 mm a je osazen otáčivými frézami Greenteth. Pracovní nástroje tohoto typu jsou velmi pevné a velmi agresivní. Frézy tohoto typu umožňují využití tří hran pracovního nástroje – po opotřebení jedné lze nástroj otočit o 120 stupňů. Fréza je upevněna jednou maticí ke držáku frézy a ten je připevněn ke kotouči třemi šrouby.

Vodorovná kladívková mulčovací hlavice vyrobená firmou Bandit Industries má šířku 2032 mm (84“) a je osazena 48 pracovními nástroji se slinutým karbidem, které jsou ideální pro efektivní drcení větví a stromů. Mulčovací systém s převodovkou je poháněn dvěma hydraulickými motory (250 CC) umístěnými z obou stran hlavice, které dávají téměř dvojnásobný výkon ve srovnání s podobnými zařízeními v této velikostní třídě.
Tento systém umožňuje jednotce 4000 uřezat strom v určité výšce a pak podrtit zbývající část oddenku až po jeho srovnání s úrovní terénu. Ocelový nahrnovač je rovněž součástí příslušenství tohoto stroje a pomáhá operátorovi naklonit materiál při drcení.

Pro model 4000 jsou nabízeny dvě varianty jízdního systému s transportními pásy. Jednotky vybavené motorem 325 HP mají transportní pásy Caterpillar 315 (šířka 600 mm) a pro varianty motorů s výkony vyššími než 440 HP jsou vybaveny transportními pásy Caterpillar 320L (šířka 900 mm). Tento spolehlivý a pevný samohybný systém zajistí schopnost pohybování těmto jednotkám ve většině případů nepříznivých terénních podmínek, s jakými se obvykle setkáváme při čištění lesních ploch a silničních svahů. Prostorná kabina operátora má plně tlumené, stavitelné v 6 polohách sedadlo a joysticky pro řízení všech funkcí stroje. Okenní sklo kabiny je vyrobeno z otěruvzdorného materiálu a zajišťuje operátorovi dokonalou viditelnost pracovního prostoru. Seřiditelná zrcátka a systém monitorování zajišťuje operátorovi dokonalou viditelnost prostoru za strojem. Klimatizace a vyhřívání zajišťuje operátorovi plný komfort při každém počasí. Kabinu lze sklopit na stranu, což umožňuje snadnou údržbu a přístup k hydraulickému systému.

Mulčovací hlavice 2133 mm
Frézovací hlavice 864x38 mm
Palivová nádrž 605 l
Rozměry (dxšxv) 6800x2600x3300 mm
Hmotnost 18000 (bez příslušenství) kg