Kombinovaný secí stroj Eliet GZC 1000

 • Úvod
 • Kombinovaný secí stroj Eliet GZC 1000

Tvořivost zahradního architekta většinou končí na nákladech spojených s návrhem. Vhodnými stroji, které nabízejí velký počet různých aplikačních možností a podávají velký výkon, nemusí být odvážný návrh vždy drahý.

Proto má kombinovaný secí stroj Eliet GZC 1000 HST pro výsev trávy mnoho předností, aby byly komplikované plochy trávníku co nejrychleji a s vysokou kvalitou vysety. Budete překvapeni, kolik ve Vašem rozpočtu zbyde, abyste mohli realizaci své zahrady snů oslavovat.

Kombinovaným secím strojem Eliet GZC 1000 HST zvládnete všechny práce s osevem najednou:

 1. Rozmělnění
  Rozmělňovací válce tvoří větší část hmotnosti stroje. Při zakládaní osevní plochy tyto válce rozmělňují hrubě opracovanou zeminu a vyrovnávají její povrch.
 2. Setí
  Vibrační brány kombinovaného secího stroje ELIET tvoří dvojitá řada hřebů, které se pohybují směrem do stran. Tyto hřeby jsou za pásem výsevu osiva ze zásobníku, takže osivo je při setí vpravováno přímo do zeminy. Vibrační brány jsou hloubkově nastavitelné pákou v místě obsluhy. Touto regulací nastavení hloubky si dle přání srovnáte povrch. Vibrační brány rozruší strukturu horní vrstvy, rozdělí zeminu rovnoměrně po celé pracovní ploše a odstraní nerovnosti povrchu.
 3. Zapravení osiva do zeminy
  Vibračními bránami se travní osivo vrstvou zeminy překryje a je ochráněno před působením větru nebo před ptactvem. Zadní utužovací válec jemně přitlačí zeminu na zaseté osivo. Zemina zůstává dostatečně prokypřená, aby rychle absorbovala vlhkost., což je ideální pro naklíčení.

Vlastnosti Eliet GZC 1000 HST

 • Hydrostatický pojezd
  Ovládání pojezdu stroje je intuitivní a pohodlné. Pojezd je řešen dvěma hydrostatickými převodovkami pro obě poloviny předního děleného válce; každá z nich má samostatné čerpadlo a hydromotor. To umožnuje oba hydromotory ovládat i samostatně. Pro spojité nastavení rychlosti pojezdu (i zpětný chod) slouží páka uprostřed pohyblivých řídítek, které jsou také spřaženy s ovládáním hydročerpadel. Vyosení (tlak) na řídítka vyvolá změnu v trakci mezi levým a pravým válcem a zatáčí tím razantněji, čím je tato síla větší. Velmi precizní manévrovatelnost umožňuje práci na malých plochách.
 • Velký zásobník osiva
  Objem zásobníku je 93 l. Výsevek lze nastavit na 5-100 g/m2. Štěrbinový aplikátor v nádobě na osivo zajišťuje rovnoměrný výsev. Nádoba má stejnou šířku výsevu jako vibrační brány. Protože se secí štěrbiny nacházejí mezi vibračními branami, je osivo vyséváno lineárně přes celou pracovní šířku. Tímto způsobem nevznikají při setí žádné nepravidelné řádky.
 • Práce bez nádoby na osivo
  Kombinovaný secí stroj ELIET lze používat s nádobou na osivo nebo také bez ní. Pokud nemusíte ihned vysévat, nádobu na osivo jednoduše odejměte. Zbylé travní osivo můžete takto pohodlně vyprázdnit. Když stroj používáte bez nádoby na osivo, můžete pozorovat výsledek vykonané práce. Můžete tak při rovnání zeminy vždy kontrolovat, zda je dobře rozmělněna a utužena. Kombinovaný secí stroj lze takto pružně nastavit, aby stav terénu už neměl žádný podstatný vliv na kvalitu nového trávníku.
 • Nastavení výsevku
  Secí stroj umožnuje výsevek 5-100 g/m2. Takto velké rozpětí je nutné s ohledem na různá složení travních směsí. Výsevek se nastavuje v 36-ti krocích. Pro přesné nastavení výsevku lze pod aplikátor zavěsit nádobu pro nastavení.
 • Prokluzová spojka
  Doporučujeme před prací se secím strojem odstranit kameny a jiné nežádoucí předměty. Přesto může dojít k vzpříčení těchto předmětů např. mezi vibrační brány a zadní válec. Poškození pohonného ústrojí je ochráněno prokluzovou spojkou.
 • Široké utužovací válce
  Secí stroj ELIET je vybaven třemi utužovacími válci určenými k rozmělnění zeminy. Stroj disponuje vhodným rozložením hmotnosti a zemina je přitlačována stejnoměrně. Nevznikají tak stopy mezi dvěma po sobě následujícími pracovními postupy. Válce mají otevřený profil, proto je zemina jemně přitlačována a zůstává dostatečně prokypřena, aby voda a živiny mohly dobře vsakovat. Zabraňuje se také erozi, vyskytující se při prudkém dešti.
 • Robustní konstrukce
  Pro správnou trakci, funkci a ztužení podloží je nezbytné, aby secí stroj měl specifickou hmotnost. Není to jen samoúčelné zvyšování masy materiálu, zesílené šasi a robustní pracovní části přispívají k provozní spolehlivosti stroje.
 • Stranové nastavení řídítek
  Abyste dosáhli perfektního výsledku, bez zanechání šlápot, přináší ELIET jednoduchou funkci: bočně nastavitelná řídítka o 20° na obě strany. Umožňuje to obsluze kráčet mimo stopu stroje a stále využívat intuitivní funkci ovládání. Pokud chcete vyjmout zásobník osiva, lze otočit řídítka o 90° vlevo.
 • Nastavení hloubky vibračních bran
  Jedním z nejdůležitějších ovládacích prvků obsluhy stroje je páka nastavení hloubky vibračních bran. Aby se zemina důkladně prokypřila a osevní plocha připravila s potřebnou rychlostí, měli byste stále s nastavením hloubky vibračních bran experimentovat. Aby se umožnilo rychlé přepínání mezi 6 hloubkovými polohami, je ovládací páka umístěna v dosahu obsluhy.
 • Zvedací hák
  Pro bezpečný transport jsou na stroji 4kotevní místa v rozích šasi a oko v horní části.Tyto body lze použít i pro případ jištění při práci v prudkých svazích (až 100%).
 • Vibrační brány
  Vibrační brány tvoří dva kmitavé hřebeny, které pronikají až 7 cm pod úroveň pojezdových válců, které mají několik funkcí: srovnání terénu, prokypření vrchní vrstvy půdy, zapracování osiva do půdy. Pro bezpečný převoz z a na pracoviště lze kmitavý pohyb bran vypnout.
 • Intuitivní řízení
  Řídítka GZC jsou stranově pohyblivá. Tím je dáno i snížení přenosu vibrací k rukám obsluhy. Zatlačení řídítek do stran převádí jednoduchý mechanismus k ovládání čerpadel, umožňuje tedy reakci řízení, jakoby stroj vážil 10-krát méně.
Motor Honda GX 270
Výkon motoru 9,0 k.
Převodovka hydrostatická
Šíře pracovního záběru 100 cm
Hloubka pracovního záběru 0-70 mm
Provedení bran hřebenové vibrační brány
Počet hřebů 10 a 11
Frekvence kmitů vibračních bran 700 / 1100 za min.
Průchodnost osiva - nastavení výsevu 0-100 g/m2
Zásobník osiva - objem nádoby 93 l
Rozměry (dxšxv) 1990x1140x1140 mm
Hmotnost 415 kg

Jihomoravský kraj

Královéhradecký kraj

Liberecký kraj

Moravskoslezský kraj

Pardubický kraj

Středočeský kraj

Ústecký kraj