Zemědělské traktory Deutz-Fahr Řada 6 - Agrotron 6

 • Úvod
 • Zemědělské traktory Deutz-Fahr Řada 6 - Agrotron 6

Deutz-Fahr Řada 6 - Agrotron 6 je nová generace řady 6 = nejlepší technologická výbava ve své třídě. Celkem 18 modelů s výkonem od 156 do 226 k, různými rozvory, 4- nebo 6válcové motory, třemi typy převodovek, dvěma typy kabin s různými výbavovými stupni a nepřebernými možnostmi výbavy na přání. S novou generací řady 6 dal DEUTZ-FAHR nový význam slovu různorodost.

Motor

Chcete plnit rostoucí požadavky na hospodárnost a pracovat s maximální efektivitou? Agrotron 6 to zvládne hravě.

 • Nové, úsporné motory DEUTZ TCD 4,1 a 6,1
 • Emisní norma Tier4 Final je plněna použitím technologií DPF, SCR a EGR
 • Nový optimalizovaný systém řízení motoru přináší ještě rychlejší reakce a výrazně rozšířený rozsah konstatního točivého momentu a výkonu
 • Až o 5% nižší spotřeba paliva a AdBlue
 • Ventilátor s elektronicky řízenou viskózní spojkou pro dosažení ještě vyšší efektivity (u modelů TTV)
 • Volitelná motorová brzda pro vyšší brzdný účinek

Nové 4-válcové a 6-válcové motory řady 6 byly kompletně přepracovány s cílem snížit provozní náklady a vyhovět i těm nejpřísnějším emisním požadavkům. Pasivní filtr pevných částic a systém SCR jsou nejlepším řešením vykazující nízkou spotřebu paliva, ale i celkové náklady. Nové motory dále nabízí rychlejší odezvu, vyšší rezervu a výrazně vyšší hodnoty točivého momentu především při nižších otáčkách. Všechny modely mohou být vybaveny motorovou brzdou, která zvyšuje brzdný účinek až o 40%. Motory DEUTZ TCD 4.1 a 6.1 Tier4 Final jsou se svojí účinností a spolehlivostí na nejvyšší úrovni - s nimi můžete dosahovat co nejlepších výsledků.

Převodovka

Komfort, preciznost a účinnost na nejvyšší úrovni

Powershift, RCshift nebo TTV – vyberte si, jakým způsobem budete řadit

Powershift

Jednoduchá manuální převodovka s částečným řazením pod zátěží: 5 mechanicky řazených skupin plus 6 převodů řazených pod zátěží, pro jízdu vpřed a 3 pro jízdu vzad. Celkem nabízí tato převodovka 30 + 15 převodů (s plazivými skupinami dokonce 54 + 27) a dosažení maximální rychlosti 40 nebo 50 km/h při snížených otáčkách motoru.

Plně automatická RCshift převodovka

5 robotizovaných převodových skupin a 6 převodů řazených pod zátěží pro jízdu vpřed a 3 pro jízdu vzad. Celkem nabízí tato převodovka, stejně jako předchozí verze, 30 + 15 převodů (s plazivými skupinami 54 + 27). Systém řazení této převodovky je ovšem plně automatizován a nabízí uživateli doposud nebývalý komfort. Maximální konstrukční rychlost těchto převodovek byla zvýšena na 72 km/h při zachování vynikající účinnosti a tažné síly.

Hydromechanické převodovky TTV

Vysoce efektivní plynulé převodovky, které nabízejí nejvyšší pohodlí pro obsluhu. Tento jednoduchý a spolehlivý systém je schopen plynulé změny nekonečného množství převodových poměrů a tím optimalizovat chod motoru a celého stroje. Zátěžové špičky jsou eliminovány a díky neustále optimálnímu vytížení motoru je i výsledná spotřeba výrazně nižší. Díky možnosti neustále a zcela libovolně měnit převodový poměr, jsou traktory s převodovkami TTV schopny rychle a naprosto precizně dosáhnout požadované pojezdové rychlosti. To vše přináší nesporné výhody nejenom v oblasti komfortu a produktivity, ale také bezpečnosti při jízdě po silnici.

Hydraulický systém

Maximální variabilita pro připojení všech druhů nářadí.

 • Široké možnosti výbavy
 • Mechanické nebo elektrohydraulické okruhy
 • Všechny elektrohydraulické okruhy je možné ovládat proporcionální
 • Přední tříbodový závěs s polohovou regulací
 • Nový koncept plně integrovaného předního TBZ
 • Čerpadla s max. výkonem až 170 l/min a o 30% nižší energetickou náročností

Nová řada 6 nabízí širokou škálu různých typů připojení pro rozmanité druhy zařízení používaných nejen v zemědělství. Traktory tak mohou být vybaveny odlišným počtem hydraulických okruhů s mechanickým nebo elektrohydraulickým ovládáním. V maximální konfiguraci je tak obsluze k dispozici celkem 5 hydraulických okruhů vzadu a 2 vpředu. Více než dostatečnou sílu poskytuje zadní tříbodový závěs, jehož kapacita dosahuje až 10 000 kg. Oddělení hydraulického a převodového oleje u modelů TTV zajišťuje, že se do citlivých částí převodovky nedostanou žádné externí nečistoty a prodlužuje se tím jejich životnost. Se čtyřmi rychlostmi zadní vývodové hřídele (540/540E/1000/1000E) a přední vývodovou hřídelí s možností výběru mezi rychlostmi 1000 nebo 1000ECO nabízí traktory řady 6 stejně kompletní výbavu, jako v případě hydraulických systémů. Samozřejmostí je proporcionální spouštění obou hřídelí a jejich sladění s výkonovou charakteristikou motoru.

Kabina

Prvotřídní komfortní kabina - vybírejte z nespočtu různých variant

 • Nejširší možnosti konfigurace
 • Oddělení kabiny a kapoty výrazně snižuje hluk, vibrace i tepelné záření přicházející od motoru
 • Perfektní výhled kolem celého stroje díky velké ploše prosklené kabiny

Již z výroby mohou být traktory nové řady 6 vybaveny nejpokročilejšími technologiemi precizního zemědělství. Jedinečný svou velikostí i funkční výbavou je centrální, kontrolní a ovládací prvek – dotykový terminál iMonitor2 s úhlopříčkou obrazovky 12 palců. Od ovládání traktoru přes ISOBUS aplikace, automatické ovládací a kontrolní systémy až po datový management, je vše ovládáno pomocí jediného, jasně strukturovaného rozhraní. Současně je možné na iMonitor2 připojit až dvě kamery. Traktory řady 6 je možné připravit na použití systému TIM (Tractor Implement Management). Traktor a zařízení tak fungují jako jeden propojený systém, který provádí různé úkony zcela automaticky. Díky této technologii se dále zvyšuje přesnost práce, její efektivita i pohodlí obsluhy.

Podrobná technická specifikace viz pdf v příloze.