Svahový nosič Timan RC-1000

  • Úvod
  • Svahový nosič Timan RC-1000

Objevte plně hydraulický nosič nářadí budoucnosti, navržený jako bezpečnější, efektivnější a snadno použitelná alternativa k ručním křovinořezům a svahovým sekačkám se sedící obsluhou. Všestrannost a spolehlivost Timan RC-1000 z něj činí nejlepší volbu do běžného i  náročného terénu ve všech ročních obdobích.

Timan RC-1000 vyniká svou nízkou výškou, je samojízdný – ovládaný dálkovým ovládáním s dosahem cca 100 metrů. Pásový podvozek umožňuje snadný pohyb v těžko přístupných terénech. RC-1000 funguje snadno a bezpečně na těžko dostupných místech, jako jsou dopravní ostrůvky, pod potrubím dálkového vytápění, kolem nadzemních nádrží. Timan RC1000 je vybaven cepovou sekačkou, jež umožňuje posekat nejen vysokou trávu ale i menší nálety a keře. S malou celkovou výškou může RC-1000 pracovat pod větvemi stromů nebo například pod panely Fotovoltaických elektráren – FVE. Timan disponuje profesionálním dálkovým ovládáním s integrovaným tlačítkem nouzového zastavení a dalšími bezpečnostními funkcemi.

Svahová dostupnost sekačky je 50° ve všech směrech. Díky nízko položenému těžišti je i na těchto svazích stoj velice stabilní. Pokud je vyžadována větší kvalita seče, je možné cepovou sekačku během několika minut vyměnit za sekačku s vertikální osou otáčení. 

Vpředu uložená sekací hlava znamená, že si stroj při práci neujíždí hmotu, kterou má posekat/mulčovat. Hmotnost stroje je 563 kg, což výrazně usnadňuje transport stroje na přívěsným vozíku a nebo na ložné ploše pickupu / dodávky. Pásy jsou zavěšeny nezávisle na sobě, což umožňuje vždy kontakt 4 bodů se zemí. Toto napomáhá zvýšit trakci a kontrolu nad strojem. 

Timan RC-1000 je celoroční nosič nářadí, protože může být vybaven frézou na pařezy, nářadím na odklízení sněhu. 

Nářadí, jež je možné použít s nosičem Timan RC-1000

  •   kladívkový mulčovač
  •   sekačka s vertikální osou rotace
  •   pařezová fréza 
  •   kartáč na odmetání 
  •   sněhová radlice 
  •   lištová sekačka
Motor Briggs&Stratton Vanguard
Výkon motoru 23 k.
Pohon hydrostatický
Pohon pracovního nářadí hydraulický
Šíře pracovního záběru 100 cm
Max. svahová dostupnost 50°
Pracovní rychlost max. 7 km/h
Výška sečení 20-70 mm
Výkon sečení až 6000 m2/h
Dosah dálkového ovládání 120 m
Celková délka 1970 mm
Celková šířka 1112 mm
Hmotnost 563 kg