Svahová sekačka Timan RC-751

  • Úvod
  • Svahová sekačka Timan RC-751

Timan RC-751 vyniká svou nízkou výškou, je samojízdný – ovládaný dálkovým ovládáním s dosahem cca 100 metrů. Pásový podvozek umožňuje snadný pohyb v těžko přístupných terénech. Timan RC751 je vybaven cepovou sekačkou, jež umožňuje posekat nejen vysokou trávu ale i menší nálety a keře. Timan RC 751 si poradí jak s bolševníky tak i s menšími keři. S celkovou výškou 60 cm může RC 751 pracovat pod větvemi stromů nebo například pod panely Fotovoltaických elektráren – FVE. Timan disponuje profesionálním dálkovým ovládáním s integrovaným tlačítkem nouzového zastavení a dalšími bezpečnostními funkcemi.

Svahová dostupnost sekačky je 50° ve všech směrech. Díky nízko položenému těžišti je i na těchto svazích stoj velice stabilní. 

Vpředu uložená sekací hlava znamená, že si stroj při práci neujíždí hmotu, kterou má posekat/mulčovat. Hmotnost stroje je 345 kg, což výrazně usnadňuje transport stroje na přívěsným vozíku a nebo na ložné ploše pickupu / dodávky. Pásy jsou zavěšeny nezávisle na sobě, což umožňuje vždy kontakt 4 bodů se zemí. Toto napomáhá zvýšit trakci a kontrolu nad strojem.

Motor Briggs&Stratton
Výkon motoru 14 k.
Pohon hydrostatický
Pohon pracovního nářadí mechanický
Šíře pracovního záběru 75 cm
Max. svahová dostupnost 50°
Pracovní rychlost max. 6 km/h
Výška sečení 30-80 mm
Výkon sečení až 4500 m2/h
Dosah dálkového ovládání 120 m
Celková délka 1877 mm
Celková šířka 865 mm
Hmotnost 345 kg