Štěpkovač Urban SMH70

 • Úvod
 • Štěpkovač Urban SMH70

Štěpkovač je poháněn čtyřtaktním benzinovým motorem Briggs&Stratton Vanguard o výkonu 10 koní. Motor je možné dodat s ručním startováním nebo s elektrickým startérem (ruční startování zůstane zachováno). Od motoru je výkon přenášen klínovými řemeny na převodovku s olejovou náplní, která pohání štěpkovací ústrojí. Nože štěpkovače uvedené do pohybu si větve samy podávají. Hotové štěpky pak padají do pytlů nasazených na pytlovacím zařízení. Povrchová úprava je provedena práškovými barvami.

Štěpkovač SMH70 je osazen dvojitým pytlovačem na rašlové pytle. Dvojitý pytlovač významně šetří váš čas. Po naplnění prvního pytle nemusíte přerušovat práci kvůli plnému pytli – stačí pouze překlopit klapku a štěpky dále padají do druhého prázdného pytle. V průběhu plnění druhého pytle pohodlně stihnete vyměnit první, již plný pytel, za prázdný. Výkonnost samozřejmě značně závisí na obsluze – při nepřetržitém vkládání větví je možné pytel naplnit už za 30 sekund. Ke štěpkovači dodáváme rašlové pytle o velikosti 57×104 cm. Ke každému štěpkovači od nás dostanete 50 rašlových pytlů zdarma.

Maximální průměr vkládaných větví

 • Měkké čerstvé dřevo (smrk, borovice) - 80 mm
 • Tvrdé čerstvé dřevo (dub, habr) - 65 mm
 • Tvrdé suché dřevo (dub, habr) 50 mm

Vlastnosti Urban SMH70

 • Silniční podvozek
  Štěpkovač je usazen na nebrzděném přívěsu s SPZ, který má vpředu vysouvací kolečko a vzadu dvě stavitelné nohy. Těžiště stroje je mírně před nápravou.
 • Násypka
  Násypka štěpkovače je dostatečně dlouhá pro zajištění bezpečnosti obsluhy a má vodorovné dno pro spolehlivější podávání větví pří nižších otáčkách (ve srovnání s TR70 jsou pracovní otáčky štěpkovacího ústrojí přibližně poloviční). Vodorovná násypka také značně usnadňuje vkládání dlouhých větví ve srovnání se svislou či šikmou násypkou.
 • Ochrana proti přetížení
  Proti přetížení je štěpkovač chráněn pomocí talířových pružin na torzním ramenu převodovky, které napíná klínové řemeny. Při vložení příliš silné větve dojde ke stlačení těchto pružin a následně ke krátkému prokluzu řemenů a k zastavení motoru. Pokud se tak stane, zůstanou obvykle nože štěpkovače zakousnuté ve větvi a ta tím pádem nejde volně vyjmout z násypky. K jejímu uvolnění slouží páka, dodávaná společně se štěpkovačem, která se nasazuje na vstupní hřídel převodovky. Větev se uvolní otáčením páky ve směru hodinových ručiček.
 • Štěpkovací ústrojí
  Štěpkovací ústrojí pracuje na principu dvou hřídelí s noži otáčejícími se proti sobě. Roztečný průměr nožů činí 150mm a průchozí mezera mezi hřídelemi 70 mm. Štěpkovací nože jsou zasunuté do drážek v hřídelích a uchyceny pomocí dvou šroubů. Nože vyrábíme z kvalitní nástrojové oceli a je možné je opakovaně brousit. Po nabroušení se pod nůž vloží podložka, aby mezi ostřím nožů byla opět malá mezera (maximálně 0,2 mm). Nůž je možné zbrousit až o 4 mm. Na jedno nabroušení vyrobí nože 1000 až 5000 pytlů štěpky, záleží kolik se do štěpkovače dostává nečistot (hlína, kamínky,…).
Motor Briggs&Stratton Vanguard
Max. výkon motoru 7,5 / 10,0 kW/k.
Palivo Natural 95
Max. průměr dřevní hmoty 50-80 mm
Vstupní otvor násypky 630x630 mm
Otvor ke štěpkovacímu ústrojí 200x200 mm
Max. otáčky štěpkovacího ústrojí 200 ot./min.
Počet štěpkovacích nožů 6
Max. změřená výkonnost 4 m3/h
Délka štěpky (není nastavitelná) 6-13 cm
Pneu 155/70 R13
Rozměry (dxšxv) 2120/2780x1480x1740 mm
Hmotnost 420 kg