Speciální traktory Deutz-Fahr 5DS / DV / DF TTV

  • Úvod
  • Speciální traktory Deutz-Fahr 5DS / DV / DF TTV

Ať už se věnujete pěstování vinné révy nebo ovoce, údržbě zahrad nebo krajiny či komunálním službám – maximální produktivita a flexibilita jsou základními předpoklady pro ekonomicky úspěšnou práci. Výkonu, produktivitě a pohodlí speciálních traktorů nové řady Deutz-Fahr 5DS / DV / DF TTV se žádný jiný traktor nevyrovná.

DEUTZ-FAHR představuje inovativní specializovaný traktor, který odpovídá nejvyšším nárokům: plynulá TTV převodovka, maximální pohodlí při jízdě, snadné ovládání a výkonný hydraulický systém umožňují dosud nevídanou produktivitu.

Motor

EFEKTIVNÍ STROJ. Špičková moderní technologie pro všechny požadavky.

  • Velký, nově navržený systém chlazení, optimalizovaný přívod vzduchu a vzduchový filtr PowerCore podporují efektivitu motoru
  • Exkluzivní systém zpracování výfukových plynů a emisí DOC: kompaktní systém bez AdBlue odpovídá požadavkům všech emisních norem
  • Palivová nádrž integrovanou do konzoly přední nápravy lze plnit i při zavřené kapotě, přídavná nádrž se nachází pod podvozkem

Vysoce moderní, výkonné motory FARMotion, které byly vyvinuty speciálně pro zemědělství, přesvědčují svým optimálním krouticím momentem a maximálním výkonem při enormně úsporné spotřebě. Rozhodnout se můžete mezi elektronicky řízeným 3- nebo 4válcovým turbo dieselovým motorem se vstřikováním Common rail s výkonem 88 až 113 koňských sil (65 až 83 kW) s turbodmychadlem, s mezichlazením stlačeného vzduchu, se systémem zpracování výfukových plynů a emisí DOC a s viskózním ventilátorem. Krouticí moment a výkon jsou dimenzovány pro nejtěžší úkony. Nové motory mají navíc extrémně nízkou spotřebu paliva.

Převodovka

KROTITEL TERÉNU. Nový 5DS s plynulou převodovkou TTV zajišťuje optimální přenos síly v každé situaci.

Inovativní technologie převodovky zajišťuje efektivní rozdělení síly jak na rovném terénu, tak ve svahu. Práce řidiče je velmi usnadněna a uspokojivě klesá i spotřeba, neboť převodovka 5DS TTV kombinuje výkonnost mechanických převodovek s pohodlím hydrostatických převodů. Výkon motoru je efektivně, plynule a bez ztráty optimalizován, navíc s úsporou paliva. Maximální rychlosti 40 km/h je dosaženo již při úsporných 1650 ot/min.

Pohodlí při ovládání nové převodovky TTV je nevídané; řidič jen nastaví požadovanou rychlost a traktor plynule zrychluje až do dosažení této rychlosti. Motor a převodovka jsou plynule synchronizovány, aby pracovaly při nejefektivnějších otáčkách motoru nezávisle na zatížení. A s tempomatem je to ještě o poznání jednodušší: požadovaná pracovní rychlost se uloží a vyvolá pouhým stiskem tlačítka. Ovládání převodovky probíhá intuitivně pomocí ergonomického joysticku, kde se všechny důležité funkce ovládají špičkou prstu. Změnu směru jízdy lze provést i pomocí tří předprogramovaných tlačítek joysticku MaxCom.

Hydraulický systém

SILNĚJŠÍ TRAKTOR. Jednička v oboru z hlediska hydraulického výkonu. Tahoun, který umí vše.

Přídavná zařízení používaná při práci na vinici a v sadu potřebují nejen vyšší hydraulický výkon, ale jejich ovládání je kvůli složitým pracovním postupům stále komplexnější. Proto DEUTZ-FAHR zcela inovoval hydraulický systém nové řady 5DS TTV. Pro splnění všech požadavků spojených nejen s pěstováním vinné révy a ovoce lze k zadnímu tříbodovému závěsu připojit až pět dvoucestných regulačních ventilů vnějších elektrohydraulických okruhů. Na předním závěsu jsou k dispozici čtyři dvoucestné regulační ventily. Pro každý regulační ventil lze individuálně naprogramovat množství oleje a dobu průtoku, které lze pak při rutinních pracích opět vyvolat. Elektronicky řízený zadní tříbodový závěs má zvedací kapacitu působivých 2600 kg; volitelný přední tříbodový závěs uzvedne 1500 kg.

Je jedno, jakou ze čtyř konfigurací hydraulického systému zvolíte: tříbodový závěs a regulační ventily vnějších okruhů jsou zásobovány výkonným čerpadlem Load Sensing s průtokem 100 l/min. Samozřejmostí je i samostatný hydraulický okruh servořízení s čerpadlem s průtokem 42 l/min.
Nový traktor DEUTZ-FAHR řady 5DS TTV dokazuje flexibilitu i svou vývodovou hřídelí, která standardně disponuje třemi rychlostmi otáček: 540 ot/min, 540ECO a 1000 ot/min s elektronickým přepínáním. Standardně je k dispozici i automatické zapínání a vypínání vývodové hřídele nezávislé na poloze tříbodového závěsu. Volitelně je k dispozici zadní vývodová hřídel s flexibilním drážkováním a přední vývodová hřídel s 1000 ot/min.

Kabina

NEJPROSTORNĚJŠÍ INTERIÉR VE SVÉ TŘÍDĚ: více pohodlí, méně stresu

  • Přístrojová deska podává řidiči v reálném čase digitální a analogické informace o provozním stavu traktoru.
  • Klimatizaci lze pohodlně ovládat prostřednictvím displeje ve střeše kabiny.
  • Rovná podlaha kabiny poskytuje více místa, více pohodlí pro nohy a umožňuje optimální umístění nohou na pedálech i polohu sezení.

Uvnitř prostorný – zvenku kompaktní: cíl vývoje nové 4sloupkové kabiny série 5DS TTV byl dosažen. Oblé profily rámu propůjčují kabině moderní vzhled, nabízejí dobrý výhled na všechny strany a chrání vegetaci při průjezdu řádky. Díky kompaktní a nízko posazené TTV převodovce je podlaha kabiny zcela rovná, což usnadňuje nástup a výstup, nabízí více místa pro nohy a umožňuje optimální umístění nohou na pedálech i sezení. Volant je snadno a pohodlně výškově a bočně stavitelný prostřednictvím pedálu na sloupku řízení. Přístrojová deska integrovaná do sloupku řízení se posunuje spolu s volantem a umožňuje tak řidiči jakékoli výšky optimální pohled na provozní informace a obslužné prvky. InfoCenterPro s 5“ obrazovkou s velkou rozlišovací schopností přehledně informuje řidiče o provozním stavu traktoru. Zobrazení rychlosti a počtu otáček probíhá analogicky.

Podrobná technická specifikace viz příloha pdf.