Eclip

ECLIP = Ekologická Likvidace Plevele - neboli stroje na likvidaci plevelných rostlin bez použití chemie.

Stroje Eclip vyrábí česká společnost Avistech s.r.o.

Funkce strojů Eclip

Pokud smáčíme rostlinu vodou teplejší než než 65°C, ničíme tím buněčnou strukturu rostliny. Při této teplotě praská buněčná stěna a rostlina hyne. Sluneční záření pak rostlinu vysuší a ta de-facto usychá. Uschlý zbytek nadzemní části rostliny se povětrnostními vlivy rozpadne.

Eclip není schopen likvidovat kořenovou strukturu rostliny vyjma trnu na hloubkovou aplikaci - bolševník apod.). Eclip je však schopen rostlinu výrazně oslabit a tím po několikeré aplikaci úplně zahubit. V prvním roce používání je potřeba několika aplikací horké vody, v dalších letech pak postupně tyto aplikace ubývají.

Horká voda zasáhne pouze danou rostlinu a nijak dále neničí životní prostředí.

Velice výhodné je aplikovat horkou vodu na podzim - v období přelomu září a října. Zahubí se tím semena trav padlá na zem a připravená zakořenit na další sezónu. Jarní likvidace plevele je pak výrazně snadnější.

Horká voda v kombinaci s tlakem dokáže poměrně efektivně odstranit mechy z kameniny, fasády, betonu apod. Tlaková voda mech vymyje a mechanicky odstraní, horká voda zahubí jak mech, tak případné výtrusy či spóry. Díky této kombinaci se na ošetřenou plochu mech vrátí až po velice dlouhé době.

Přidaná hodnota strojů Eclip - mytí

Máme k dispozici horkou tlakovou vodu na mobilním nosiči. Toto je ideální nástroj na mytí města a městského či obecního mobiliáře. Eclip lze použít k mytí dlažby (od žvýkaček, jiných nečistot ..), mytí odpadkových košů nebo zvonů, mytí značek a sloupků... Ideálně lze Eclip použít k mytí piedestalů a soch od prachu, nečistot a mechu.

Další využití se nabízí při mytí laviček, kolostavů apod. Eclip se osvědčil na výbornou i při mytí a desinfekci venkovního bazénu.

Přehled strojů

Přehled prodejců

Jihočeský kraj