Vrtací stroje Vermeer

Vrtací stroje Vermeer

Rozvody sítí, stavba komunikací, položení elektrických sítí – to vše je nutné zařídit jak ve velkoměstech, tak i v nejodlehlejších oblastech, v nejrozmanitějších půdních podmínkách. Pro instalaci těchto i životně důležitých zařízení nabízí Vermeer komplexní sortiment strojů: rýhovače, horizontální vrtací stroje, srovnávače terénu, různé bezvýkopové technologie, které jsou schopny pracovat i v těžko dostupných terénech.

Stroje Vermeer pro horizontální řízené vrtání jsou vybaveny funkcemi, které operátorům maximálně usnadňují manipulaci i práci se strojem. Je pak hračkou zdolat i obtížné vrtání pod vodními toky či v náročných a nepřehledných terénních podmínkách. Vermeer nabízí celou řadu vrtných strojů Navigator různých velikostí a výkonu, které vynikají spolehlivostí, kvalitou a jsou vhodné i pro dlouhodobé a rozsáhlé vrtné projekty.

Kromě vrtacích strojů nabízíme od společnosti Vermeer i související doplňkové technologie - mixážní systémy pro vrtnou tekutinu, vysokotlaká čerpadla nebo recyklační jednotky.

Zemní pneumatické rakety Vermeer jsou ideální pro instalaci potrubí v rámci stávající krajiny a struktury. Tyto pneumaticky poháněné nástroje vytvářejí kompaktní otvor, který umožňuje stavebníkům instalovat podzemní potrubí pro plyn, vodu, zavlažování, nebo kabely, optická vlákna a elektrické vedení pod veřejnými prostorami, budovami nebo ulicemi s minimálním narušením povrchu. Jsou vyrobeny z kvalitní legované oceli s přesně obrobenými součástkami, které zajišťují dlouhou životnost a univerzálnost náhradních dílů, a nabízejí snadné použití a jednoduchou údržbu.

Rýhovače Vermeer jsou určeny k hloubení drážek a pro pokládání inženýrských sítí, kabelů a telefonních linek i pro instalaci zavlažovacích či zavodňovacích zařízení. Jsou to velmi výkonné stroje nenáročné na údržbu a snadno ovladatelné. Některé typy rýhovačů a drážkovačů rovněž umožňují záměnu pneumatiky a pásů podle daných půdních podmínek. Lze je využít k celé řadě menších i větších projektů, jako jsou výkopy pro vedení vody, plynu, při hloubení ve skalnatých vrstvách, při opravě silnic či dálnic, ale i pro jednorázové, kratší projekty jako hloubení drážek pro instalaci zavlažovacích zařízení či pokládku kabelů. Vyrovnávač terénu a rýhovač T1255 Commander® s přímým pohonem nabízí dvojitý pohon a vysoce výkonný srovnávací nástavec, který potřebujete k provedení náročných projektů v oblasti povrchové těžby. Unikátní jednostranný nástavec umožňuje záběr až do 80-ti stupňového svahu, při současném snížení hluku, prachu a vibrací, a pomáhá dolům zvyšovat produkci vytěžením zásob, k nimž by jinak nemohli dojít kvůli omezením vrtání a použití výbušnin nebo předpisům ohledně kvality ovzduší.

Zemní pluhy Vermeer vybavené výkonným motorem, integrovaným bezpečnostním systémem, řízeným pohonným čerpadlem a pohodlným a bezpečným řízením pro operátora jsou vhodnými pomocníky pro práci v rovných i nerovných terénech, například při úpravě terénu, hloubení výkopů, při realizaci zahradních úprav, při lesních i stavebních pracích. Díky svému úzkému profilu je lze využít i ve stísněnějších prostorech.

Třetí kategorií rýhovačů je frézovací kolo Vermeer pro práci v měkké půdě. Místo typické řetězové konfigurace, u níž jsou karbidové frézovací zuby uspořádány do konkrétní formace nebo vzorce, se kolo vyznačuje řadou naběráků, které se kruhovitě otáčejí a tak odvádějí nečistotu z rýhy ven.

Dalším řešením, které nabízíme, je technologie bezvýkopové rekonstrukce potrubí (tzv. „pipe bursting“) americké společnosti Tric-Tools, pro rozsáhlejší městské kanalizační systémy. Od odpadního potrubí o průměru 5 cm až po kanalizační potrubí o průměru 35 cm – nabízíme prostředky, pomocí kterých lze rekonstrukci provést rychle a s minimálním narušením materiálu na povrchu a pod ním.

Dovozce strojů Vermeer do ČR

Vermeer CS s.r.o.
Pod altánem 9/105, 100 00 Praha 10 - Strašnice
Kontaktní osoba: Ing. Pavel Drábek
Telefon: 606 735 596, E-mail: drabek@vermeer.cz
www.vermeer.cz