Vermeer představuje nový model mininakladače CTX100

Vermeer představuje nový model mininakladače CTX100

Začátkem roku 2017 představila firma Vermeer nový model nakladače CTX100.

Mininakladače Vermeer se těší oblibě mezi zákazníky už mnoho let. Firma Vermeer pravidelně doplňuje či „aktualizuje“ svou řadu nakladačů.  Spektrum využití mininakladačů Vermeer je díky skvělým manévrovacím schopnostem, modernímu designu a vynikající výkonnosti velmi rozmanité:
Potřebujete přemístit materiál? Provádíte výkopy?  Připravujete terén pro stavbu?  Chcete si ušetřit těžkou ruční práci na statku, na poli, na stavbě? Všechny tyto pracovní úkoly zvládnete s pomocníkem,  mininakladačem Vermeer. Musíte se pouze rozhodnout, který model je pro Vaše potřeby ten nejlepší. A vybrat si z celé řady přídavných zařízení na míru Vašim projektům.

Pořádný zdvih

K technickým „vychytávkám“ nového mininakladače CTX100 patří vertikální zdvihací rameno s radlicí, které nabízí vyšší zdvihací kapacitu než stroje podobné velikosti, což obsluze umožní efektivní přepravu po náročném terénu či staveništi. „Řada CTX používá vertikální zdvihací rameno, které jsme navrhli tak, aby byl náklad blíže stroji, a proto má nakladač o téměř 20 % vyšší nákladovou kapacitu než radiální nakladač se stejnou stopou,“ vysvětluje produktový manažer společnosti Vermeer Matt Hutchinson.

Vermeer CTX100 je navržen tak, aby umožnil snadnou dostupnost na různé terény a pracoviště. K tomu přispívá závěsový čep ve výšce 227,3 cm, což umožní operátorům stroje zvedat i objemný materiál přes bránu a odpadá jim tak nutnost odstranit část plotu. 

Komfort a bezpečnost obsluhy jsou samozřejmostí

Stejně jako všechny ostatní modely kompaktních nakladačů Vermeer má i CTX100 odpruženou, polstrovanou plošinu pro operátora, která ho nejen chrání před bahnem a kusy materiálu, ale poskytuje mu i komfort při práci v nerovném terénu. Plošina se při provozu vyznačuje mimořádnou prostorovou dostupností a stabilitou. Z platformy je optimální výhled na přídavná zařízení během pracovní činnosti. Aby operátoři mohli průběžně sledovat výkon stroje, je model CTX100 vybaven integrovaným multifunkčním displejem. Ten zobrazuje údaje jako např. počet motohodin, otáčky za minutu, teplotu oleje a hydraulické kapaliny a diagnostiku. Systém detekce přítomnosti operátora je integrován do plošiny, a pokud operátor sestoupí ze stroje, zastaví se pohyb pojezdu. Vylepšená operační deska má jeden joystick pro snadné ovládání stroje.

Skvělý výkon je prioritou

„Zvolili jsme motor o výkonu 40 HP (29,8 kW), aby byl náš stroj optimální pro použití různých přídavných zařízení,“ uvádí Hutchinson. „U strojů s menším výkonem má nakladač sice požadovanou zvedací kapacitu, ale nemusí mít dostatečnou hydraulickou sílu, aby byl schopen plně využít svůj výkon.“ Nakladač je vybaven motorem Kohler KDI se systémem úpravy výfukových zplodin, který používá oxidační dieselový katalyzátor (DOC). Ten vyžaduje menší péči a odpadá tak pravidelná údržba, která je nezbytná u systémů s dieselovým filtrem pevných částic (DPF). Nový stroj CTX100 má sklápěcí kapacitu 1341,7 kg a jmenovitý provozní výkon 469,5 kg.

Průtok hydraulického čerpadla činí od 30,7 l za minutu po 58,7 l za minutu v závislosti na požadavcích přídavných zařízení. Nízký průtok například umožňuje operátorovi přesnější kontrolu při ovládání např. lopaty, zatímco vysoký průtok dává stroji více síly ovládat rýhovač nebo zakladač.

Vyberte si pásy podle Vašich požadavků

Mininakladač Vermeer CTX100 vyhoví všem potřebám zákazníka -  můžete si opatřit verzí se širokými nebo s úzkými pásy. Standardní šíře je 17cm, ale např. pro práce v terénech, jehož podmínky vyžadují větší záběr, je k dostání model  CTX100 i s pásy o šířce 22,9 cm.  

Více se o mininakladačích Vermeer můžete dozvědět na stránkách vermeer.cz nebo od regionálního dealera Vermeer.

Kontakt na dovozce strojů Vermeer do ČR

Transtechnik CS, spol. s r.o.
Průběžná 80/b, 100 00 Praha 10
Kontaktní osoba: Ing. Pavel Drábek
Telefon: 606 735 596, E-mail: drabek@vermeer.cz
www.transtechnikcs.cz
Facebook | YouTube