Traktorové nosiče kontejnerů PORTÝR od WTC Písečná

Nosič PORTÝR 3 určený k agregaci s menšími traktory
Nosič PORTÝR 3 určený k agregaci s menšími traktory

Letos si v Písečné připomínají „kulaté“ výročí výroby zemědělské dopravní techniky – aktuálně je tomu 50 let, kdy byla ve výrobním areálu zahájena produkce prvních jednoosých vozů typu PAJ 1.

Dnes tvoří výrobní portfolio společnosti WTC Písečná s.r.o. více než 50 vozů v pěti produktových kategoriích, přičemž „nejmladší“ z nich představuje řada nosičů kontejnerů PORTÝR, které se v Písečné vyrábějí od roku 2010.

Efektivní řešení dopravy v zemědělských, komunálních a stavebních provozech

Kontejnerová doprava je v komunálních, zemědělských a stavebních provozech aktuálně jednoznačně na vzestupu. Jde bezpochyby o řešení, které nabízí efektivní alternativu tzv. výměnného systému. Nosiče kontejnerů manipulují s různými nástavbami (cisterny, přepravníky zvířat, vanové korby, valníkové či klasické kontejnery apod.), přičemž výměna těchto nástaveb je velmi jednoduchá a okamžitá. PORTÝR představuje ucelenou řadu nosičů s maximální celkovou povolenou hmotností od 2 800 do 27 000 kg. Portfolio tvoří jednoosé, dvouosé i tříosé vozy, které jsou svojí konstrukcí určeny do dlouhodobé zátěže v nejrůznějších typech provozů.

Bohatá výbava již ve standardním provedení

Nosiče PORTÝR disponují skvělou výbavou již ve standardním provedení – primární je vždy komfort uživatelů a bezpečnost provozu. Dle typu jsou nosiče standardně vybaveny odpruženou nápravou zajišťující maximální povolenou rychlost 40 km/hod. (u vybraných nosičů s možností 60 km/hod.), kloubovým či teleskopickým mechanismem pro manipulaci s kontejnery/nástavbami o různých délkách, automatickou parkovací brzdou, automatickým zátěžovým regulátorem tlaku brzd, výškově stavitelnou ojí a mnohým dalším. Veškeré funkce (natahování, sklápění, zajišťování kontejnerů apod.) jsou standardně ovládány z pohodlí traktoru. K dispozici jsou samozřejmě i všechny myslitelné typy agregace v závislosti na vybavení traktoru a další související volitelná výbava.

www.wtc-pisecna.eu