Traktorové nosiče kontejnerů PORTÝR od WTC Písečná

Traktorový nosič kontejnerů WTC PORTÝR 7
Traktorový nosič kontejnerů WTC PORTÝR 7

Výrobní portfolio společnosti WTC Písečná s.r.o. tvoří více než 50 vozů v pěti produktových kategoriích, přičemž „nejmladší“ z nich představuje řada nosičů kontejnerů PORTÝR, které se v Písečné vyrábějí od roku 2010.

Efektivní řešení dopravy v komunálních službách

Kontejnerová doprava je v komunálních, stavebních a zemědělských provozech aktuálně jednoznačně na vzestupu. Nosiče kontejnerů manipulují s různými nástavbami (valníkové či klasické kontejnery, cisterny, vanové korby, přepravníky zvířat, přepravníky strojů apod.), přičemž výměna těchto nástaveb je velmi jednoduchá a okamžitá. PORTÝR představuje ucelenou řadu nosičů s maximální celkovou povolenou hmotností od 2 800 do 27 000 kg. Portfolio tvoří jednoosé, dvouosé i tříosé vozy, které jsou svojí konstrukcí určeny pro dlouhodobou zátěž v nejrůznějších typech provozů.

Mezi nejoblíbenější patří např. v kontextu komunálních služeb menší jednoosé nosiče PORTÝR 3 s celkovou povolenou hmotností 3 500 kg, PORTÝR 5 s celkovou povolenou hmotností 6 950 kg (a nosností 5 500 kg - optimální pro manipulaci s kontejner typu „Avia“) a PORTÝR 7 s celkovou povolenou hmotností 9 000 kg.

Bohatá výbava již ve standardním provedení

Nosiče PORTÝR disponují skvělou výbavou již ve standardním provedení - primární je vždy komfort uživatelů a bezpečnost provozu. Dle typu jsou nosiče standardně vybaveny odpruženou nápravou zajišťující maximální povolenou rychlost 40 km/hod. (u vybraných nosičů s možností 60 km/hod.), kloubovým či teleskopickým mechanismem pro manipulaci s kontejnery/nástavbami o různých délkách, automatickou parkovací brzdou, automatickým zátěžovým regulátorem tlaku brzd, výškově stavitelnou ojí a mnohým dalším. Veškeré funkce (natahování, sklápění, zajišťování kontejnerů apod.) jsou standardně ovládány z pohodlí traktoru. K dispozici jsou samozřejmě i všechny myslitelné typy agregace v závislosti na vybavení traktoru a další související volitelná výbava.

www.wtc-pisecna.eu