Sněhové frézy Trejon Optimal

Sněhové frézy Trejon Optimal

Trejon je rodinný podnik, který nyní provozují Anna a Henrik Johanssonovi již jako jeho třetí generace. Centrála se nachází ve Vännäsby nedaleko Umeå. Společnost Trejon je jedním z předních dodavatelů strojů v zemědělství, lesnictví a komunální technice prostřednictvím celostátní sítě prodejců. Výroba Trejon Optimal probíhá ve vlastní továrně, která se postupně rozšiřuje a nyní zaměstnává 70 zaměstnanců. Společnost Trejon má více než čtyřicetiletou zkušenost s výběrem, výrobou, dodáním a servisem strojů pro zjednodušení vaší každodenní práce. Víme, co je potřeba, aby váš pracovní den byl úspěšný a bez problémů - zkrátka aby byl váš pracovní den Trejon.

Sněhové frézy Trejon Optimal navrženy na extrémní severskou zimu. Díky tomu si získali oblibu i u zákazníků v České republice, poradí si se sněhem za každých podmínek.

Výběr z mnoha modelů

Sněhové frézy Trejon Optimal jsou vyráběny v mnoha variantách s nekonečnými možnostmi upínačů, které přesně padnou na váš nosič a převodovkou umožňující přední i zadní montáž. Je tedy možné frézu Optimal agregovat ve 3 – bodém závěsu vašeho traktoru, na silničním nosiči Unimog či na malých komunálních nosičích typu Multihog. Hydraulické frézy dokonce na čelním nebo kloubovém nakladači. Frézy Optimal lze vybavit například prodloužením křídel, deskou pro zvýšení pracovní výšky, hydraulicky ovládanou koncovkou komínu nebo opěrnými koly a vytvořit z ní tak stroj přesně podle vašich potřeb a požadavků. Mezi vlastníky sněhových fréz Optimal patří Švédská armáda, Švédská asociace pro letectví, technické služby a firmy zabývající se údržbou komunikací napříč celým světem. Momentálně je na světě v provozu více než 10.000 fréz Trejon Optimal.

Dvoustupňový systém

Sněhové frézy Optimal mají dostatečný výkon pro práci i v těch nejnáročnějších podmínkách. Díky dvoustupňovému sytému tyto frézy lehce zvládnou i odklízení těžkého a mokrého sněhu. Šnek pracuje jako řada nožů, která rozřezává a rozbíjí led a sníh. Poté je sníh přesunut do turbíny a přes ejektor vymetán komínem pryč.

Mechanické sněhové frézy

Optimal Mechanické sněhové frézy 2200 - 2450 jsou navrženy pro traktory střední velikosti. Jsou konstruovány pro vývodovou hřídel s 540 ot./min. Montáž těchto fréz je nezávislá na otáčení hřídele díky vestavěnému měniči otáčení v převodovce. To znamená, že fréza může být tažena, tlačena nebo namontována čelně. Tyto frézy mají standardně 3- bodý závěs s integrovaným A rámem. Na přání vám v našich dílnách vyrobíme upínač dle vašich potřeb.

Sněhové frézy Optimal HD

Pro extrémní podmínky a pro skutečné profesionály máme naší řadu fréz HD (heavy duty – pro těžky provoz). Postaveny pro těžké náklady a tomu odpovídající podmínky. Jsou vybaveny většími rotory a šněky, zesílenou převodovkou a šroubovaným 3 -bodým závěsem. Umístění HD převodovky umožňuje náhonové hřídeli pohánět frézu v horizontální poloze i pokud je nesená vepředu. To fréze dává maximální sílů od převodovky beze ztrát. Převodovka má 2 výstupy, umožňuje tak frézu namontovat dopředu a používat 1000 ot. traktoru nebo jí připojit dozadu a využít pouze 540 ot./min. Frézy Optimal 2202HD-2602HD mají 2 šneky pro práci s hlubokým sněhem. Navržené pro drsné podmínky arktického severu a pro dlouhotrvající práce. Proto jsou modely HD vhodné pro opravdové profesionály.

Výhody fréz Trejon Optimal HD

  • Samočisticí šnekový převod zajišťuje polohu komínu v požadované pracovní pozici i v případě, že je stroj namrzlý
  • Oboustranný břit z oceli HARDOX
  • Dvojitá koncovka komínu
  • Všechny části jsou tryskány a lakovány práškovou barvou pro zajištění dlouhé životnosti
  • Opěrné kluzáky z oceli HARDOX
  • Tříbodová upínací deska s integrovaným A-rámem je standardní výbavou na modelech 2202HD – 2602HD
  • Možnost výbavy prodloužení komínu vč. hydraulického ovládání koncovky výška odhozu sněhu 3,3 m – ideální pro odhoz sněhu na návěs

Fréza 2650HD – „Terminátor“

Vyvinuto pro nejnáročnější podmínky a to největší množství sněhu. Fréza 2650HD je vybavena 800 mm podávacím šnekem a převodovkou, která je určena i pro velké traktory. Nový rotor Optiflow staví na zkušenostech z technologií vodních elektráren a poskytuje proto bezkonkurenční výkon. Frézu lze vybavit například prodloužením křídla, deskou pro zvětšení pracovní výšky a prodlouženým komínem. Frézu lze na míru doplnit vhodným kloubovým hřídelem a v závislosti na něm i optimálním upínačem.

Všechny naše frézy a další vybavení pro zimní údržbu najdete na www.eshop-manatech.cz


Dovozce Trejon do ČR

Výhradní zastoupení Trejon pro Českou republiku:

MANATECH CZ s.r.o.
Jiřice 247, 396 01 Jiřice
Telefon: 777 784 267
E-mail: lesinaondrej@manatech.cz

www.manatech.cz