Šikovné paže zdarma

K traktoru John Deere 1026R nyní dostanete zdarma čelní nakladač John Deere H120 i s lopatou o záběru 1250 mm.
K traktoru John Deere 1026R nyní dostanete zdarma čelní nakladač John Deere H120 i s lopatou o záběru 1250 mm.

Jednodušeji už to ani nejde – traktorem pomalu najedete k odstavenému čelnímu nakladači tak, aby jeho přední náprava podtrhla podpěru, a nakladač sám hladce zapadne do svých čepů. Žádná námaha ani žádné nářadí, nic nepotřebujete, stačí propojit hydrauliku a můžete vyrazit.

Čelní nakladače John Deere Quik-Park nejsou žádnou novinkou, známe je už několik let. Novinkou je, že nyní dostanete jeden z nich k zakoupenému traktoru John Deere 1026R zdarma. Jde o typ John Deere 120R, vyvinutý přímo pro tento traktor. Proto tento dárek v celkové hodnotě 120 460 Kč (99 554 Kč bez DPH) umí využít veškerou sílu motoru a díky sladěným rozměrům je celá souprava pěkně stabilní, bezpečná, hlavně s patřičným dotížením pomocí závaží neseného v zadním tříbodovém závěsu. Díky pověstné kvalitě techniky z jelení stáje sedí čepy bez vůlí ve svých pouzdrech a při práci tudíž nezaznamenáte žádné vůle, rázy ani skřípání.

Malý čahoun a svalovec

V otočném čepu disponuje nakladač trhací silou 825 kg, která vynikne například při nabírání z hromady přimrzlého materiálu, a v maximální výšce 1809 mm unese 380 kg. V ní činí přesah dopředu 571 mm, abyste mohli lopatu krásně a bez ztrát celou vysypat do přistaveného návěsu nebo kontejneru. Vezmeme-li v potaz poměr těchto údajů k nepatrné délce traktoru 2846 mm včetně tříbodového závěsu a skromné hmotnosti 700 kg (s ochranným rámem), případně 850 kg s kabinou, jde o úctyhodný dosah i svaly, jimiž takto kompaktní a všestranný stroj překvapuje.

Do akčního dárkového balíčku patří kromě nakladače s pomocným rámem, hadicemi a připojovacími prvky také ochranný rám přední masky traktoru a lopata se záběrem 1250 mm. K ní si pak můžete přikoupit třeba paletovací vidle nebo jiné nářadí přesně podle svých potřeb.

Chvilková záležitost

Rychlé nasazení a odložení čelního nakladače není jediným nevšedním kouzlem traktoru John Deere 1026R. Stejně snadno a bezpracně se umí chopit žacího ústrojí. Stačí jej přejet předními koly a ono nejen zaskočí do svých úchytů, ale také rovnou propojí svůj mechanický pohon s vývodovým hřídelem traktoru. Při jeho odpojování zase stačí zařadit zpátečku, odložit jej a vycouvat. John Deere toto jedinečné ústrojí nazývá AutoConnect a k traktoru John Deere 1026R jej dodává v záběrech 137 nebo 153 cm. V obou případech se tak traktor široký pouhých 120 cm do vysečeného pruhu krásně vejde.

Chopí se všeho

John Deere se zkrátka umí lehce chopit všeho, co má po ruce. Práce i veškerého nářadí určeného pro jeho zadní tříbodový závěs kategorie I. s nosností 525 kg (a 310 kg ve vzdálenosti 610 mm od konce ramen). Pro jeho pohon je standardně vybaven vývodovým hřídelem s výkonem 13,4 kW (18 koní), 540 ot./min a zároveň středovým vývodovým hřídelem s 2100 ot./min. Ten je určen zejména pro pohon žacího ústrojí, volitelně jej ale lze vyvést až dopředu a pohánět jím nářadí v předním závěsu, dodávaném na přání. Volitelný přední závěs je rovněž rychloupínací. Zejména při nasazení v obcích jde o takřka nezastupitelný prvek, protože k němu můžete připojit mulčovač, sněhovou frézu, zametač, vysavač nebo radlici, tedy stroje používané nejčastěji právě v komunálních službách. Vývodové hřídele mají svoji vlastní nezávislou spojku, uloženou kvůli delší životnosti v olejové lázni. V ní ze stejného důvodu spočívají i kotouče diskových provozních brzd.

Připojené stroje lze ovšem pohánět rovněž hydraulicky, standardní dva vnější okruhy se dají pomocí volitelného kitu doplnit třetím, přičemž k ovládání čelního nakladače slouží vícefunkční páka umístěná přesně v dosahu pravé ruky.

Otevřená hydraulická soustava využívá čerpadla s celkovou dodávkou 24 litrů za minutu. Ta je rozdělena na dvě části, 10,8 l/min využívá okruh řízení a brzd, pro pohon nářadí a ovládání tříbodového závěsu je určeno 13,2 l/min.

Lehký a úsporný

Nejen z uvedených detailů je patrné, že John Deere 1026R je připraven sloužit spolehlivě a dlouho. Potěší ale nejen svojí výdrží, nýbrž i nenáročností, vycházející především z nízké hmotnosti a hospodárného motoru – atmosférického, vodou chlazeného vznětového tříválce s objemem 1,1 litru a výkonem 18 kW (25,2 koně). Ten svého nejvyššího točivého momentu 63,7 Nm dosahuje při 1900 otáčkách za minutu a samozřejmě plní emisní normu Tier 4.

Převodový poměr mění plynulá automatická hydrostatická převodovka Hydro se dvěma rozsahy, ovládaná dvěma pedály TwinTouch pro pravou nohu, umístěnými těsně vedle sebe. Traktoru umožňuje jet maximální rychlostí 14,6 km/h (9,1 km/h při couvání) a tempomat patří do její základní výbavy.

John Deere 1026R se vyšplhá všude, jeho průchodnost těží ze slušné světlosti podvozku a pohonu všech čtyř kol se standardní uzávěrkou diferenciálu. V závislosti na podmínkách si můžete svůj stroj nechat obout do šípových zemědělských, industriálních a turfových pneumatik, případně do golfových s ještě jemnějším vzorkem.

S rámem nebo kabinou?

Do úvah před pořízením traktoru je určitě dobré myslet hlavně jeho budoucí vytížení. Podle toho, co všechno mu hodláte navěsit na hřbet a hlavně v jakém období roku, se rozhodněte, zda dáte přednost základní verzi s ochranným rámem a žlutou koženkou měkce čalouněným sedadlem nebo té s volitelnou kabinou a látkovým potahem sedačky.

První verze vyjde levněji, ovšem ta druhá zase zprostředkuje řidiči příjemné pracovní prostředí v jakémkoliv počasí včetně zimního, kdy si může uvnitř pustit topení. Vzhledem k rozměrům traktoru je jeho kabina opravdu prostorná a zásluhou velkoplošného prosklení ze z ní dobře vidět do všech stran, dokonce i dopředu přes sklánějící se kapotu motoru.

Za volantem se sklopným sloupkem se sedí pohodlně, odpruženou sedačku si nastavíte přesně podle svých tělesných proporcí. Barevně odlišené ovládací prvky jsou všechny pěkně po ruce a jednoduchá přístrojová deska vám přehledně zobrazí veškeré důležité provozní údaje.

Jen do září

I přes své kompaktní rozměry je John Deere 1026R jedním z nejvšestrannějších a nejlépe vybavených traktorů této americké legendy. Teď k němu dostanete zdarma i silné paže v podobě čelního nakladače John Deere 120R, s nimiž se stane ještě šikovnějším a praktičtějším nářadím.

Jde o mimořádně atraktivní nabídku, která se jen tak neopakuje, platí od 1. května do 30. září 2019. Zastavte se u svého nejbližšího prodejce techniky John Deere a sami si vyzkoušejte, jak rychle a snadno se dá připojovat i odkládat nářadí traktoru. Budete překvapeni.

www,strompraha.cz