Profesionální sekačky Toro

Profesionální sekačky Toro

Toro - Pro ty nejnáročnější úkoly

V oblasti sekaček určených pro profesionály zaujímají stroje Toro výsadní postavení světového lídra. Sekačky nesoucí logo Toro jsou synonymem pro produktivitu, houževnatost a spolehlivost.

Představení The Toro Company

Toro CompanySpolečnost The Toro Company je předním světovým výrobcem specializovaným pouze na výrobu mechanizace a zařízení pro údržbu travnatých ploch s historií sahající až do roku 1914. Po celém světě pro Toro pracuje 5000 zaměstnanců a tržby v roce 2011 dosáhly 1,9 mld. USD (cca 37 miliard Kč).

Díky své velikosti Toro disponuje rozsáhlým vývojovým střediskem a vlastním testovacím zázemím. Protože se Toro soustředí především na kvalitu, spolehlivost a bezporuchovost, jsou všechny výrobky před uvedením na trh extenzivně testovány. Ve vlastních testovacích kapacitách k tomu jsou ideální podmínky, kdy vývojové oddělení dostává okamžitou zpětnou vazbu. Outsourcingem takových výsledků docílit nelze.

Divize Profesionální mechanizace dodává na trh mimo jiné špičkové robustní a výkonné sekačky pro tu nejnáročnější údržbu veřejných ploch, které těží z mnohaletých zkušeností The Toro Company.

Nulový poloměr otáčení

Toro nulový poloměr otáčeníProfesionální sekačky Toro Početnou skupinou řešení pro kosení ploch pro profesionály představují sekačky s nulovým poloměrem otáčení, které se u nás těší rostoucí oblibě. Jejich technická konstrukce spočívá v umístění hydromotorů u obou pojezdových kol, jejichž pohyb vpřed i vzad je ovládán pákou každý zvlášť z místa obsluhy. Toto řešení přináší kouzlo možnosti otočení se o 360° na místě a jinak skvělou manévrovatelnost kolem překážek.

V této kategorii disponuje Toro celou řadou modelů s rozpětím pracovního záběru od 122 cm do 183 cm, v konfiguraci bočního nebo zadního odhozu či mulčování. Sekačky lze vybavit i systémem sběru se zásobníkem. Některé modely jsou díky excentricky uložené kose vhodné i pro kosení ploch ve fotovoltaických elektrárnách.

Přednosti strojů Toro Z-master

Konstruktéři měli u modelů Z-master na paměti náročný provoz, ve kterém budou stroje působit a tomu celkovou koncepci stroj přizpůsobili.

Patentované kosicí jednotky TURBO FORCE splňují estetický cíl vynikajícím vzhledem pokosené plochy – podle toho budou hodnotit výsledek Vaší práce. Robustní konstrukce kosicího ústrojí TURBO FORCE využívající vysoce odolnou ocel o síle 4,55 mm pak zaručí, že se na Vaši sekačku můžete spolehnout po dlouhá léta. Velmi důležitý je také způsob uložení nožů. Toro vyniká jejich uložením v robustních litých domcích.

Kosicí jednotky TURBO FORCE v provedení se stranovým odhozem jsou vybaveny nastavitelným usměrňovačem odhozu pokosené hmoty, díky kterému můžete přesně nastavit požadovaný výsledek v závislosti na terénu a povětrnostních podmínkách.

Sekačky Z-master jsou osazeny prověřenými motory předních světových výrobců. Řada Z-master 2000 disponuje motorem Kawasaki o výkonu 20,5 koní, řada 6000 benzínovým motorem Kohler o výkonu 22, 25 či 25,5 koní a konečně řada Z-master 7000 využívá předností dieslového motoru Kubota 23 koní. (U řady Toro Groundsmater 7200 pak dosahují výkonové parametry až 35 koní.) Pro náročnější podmínky doporučujeme využít spíše modelů s úspornými dieslovými, kapalinou chlazenými motory s delší životností a vyšším krouticím momentem přeneseným i do výkonu žacího ústrojí při náročné práci.

Toro Groundsmaster řady 7200

Toro GroundmasterProfesionální sekačky Toro Sekačky série 7200 jsou založeny na stejném principu jako řady Z-master. Využívají tříválcové kapalinou chlazené dieslové motory Kubota 28 (model 7200) a 35 koní (model 7210) a jejich robustnost a produktivita jsou posunuty ještě dále.

Je zde uplatněn Integrovaný systém pohonu: obě čerpadla pohonu kol, „mokrá“ disková spojka a ovládání pohonu jsou integrovány přímo do skříně motoru. Tím je převodový výkon mnohem účinnější s menšími nároky na údržbu. Maximální transportní rychlost dosahuje 20 km/hod. Groundsmaster série 7200 při pracovní rychlosti 8 km/h dosahuje výkonu sečení 1,5 hektarů za hodinu při pracovní šíři 183 cm a 1,3 hektarů za hodinu při záběru 156 cm.

Zdvih kosícího ústrojí TURBO FORCE je ovládán hydraulicky z místa obsluhy. Výška střihu je nastavována zažitým systémem čepu a fixačních otvorů od 2,5 cm do 15,2 cm - v krocích po 0,64 cm. Pro snadnou údržbu, čištění nebo kontrolu kosícího ústrojí je stroj vybaven stojanem, který je možné použít i v terénu, je-li třeba. Tato maličkost velmi usnadňuje práci a šetří čas.

Inovované kluzné nárazníky chrání nejen kosící ústrojí ale také např. stromy nebo ploty a zároveň minimalizují skalpování trávníku při sekání kolem stromů a jiných překážek. Nízké těžiště a optimální rozložení váhy zvyšuje stabilitu na svazích a vysoká světlá výška umožňuje přejíždět patníky až 20 cm vysoké.

Systém POLAR TRAC pro zimní údržbu

Polar TracSystém POLAR TRAC Tady však univerzálnost stroje nekončí. Toro Groundsmaster 7200 a 7210 lze konvertovat ze sekačky ve stroj určený pro zimní údržbu, a to díky patentovanému systému POLAR TRAC™. Skládá se z vytápěné komfortní kabiny a zimních gumových pásů. Celou konverzi stroje na zimní verzi zvládnou dva pracovníci za méně než 4 hodiny. Zimní příslušenství stroje Groundsmaster série 7200 zahrnuje sněhovou frézu, rotační kartáč o pracovním záběru 150 cm a sněhovou radlici o záběru 150 cm s hydraulicky nastavitelným úhlem.

Další řešení Toro pro komunální oblastMezi klasickými profesionálními sekačkami je rovněž pestrý výběr. Například model Groundsmaster 3500 D má tři rotační plovoucí kosicí ústrojí a lze ji využít ve svahu do 25°. Pro rozlehlejší plochy je ideálním strojem Toro Groundsmaster 4000 D s celkovým záběrem 335 cm se schopností nezávislého zdvihu jeho tří kosících ústrojí. A pro ty největší plochy je určena novinka tohoto roku, rotační sekačka Toro Groundsmaster 5900 s výkonem 99 koní a pracovním záběrem 488 cm.

Novinka Toro Groundsmaster 360

Převratnou novinkou od společnosti Toro, která poukazuje na neustálý důmyslný vývoj inovací u tohoto výrobce, je Groundsmaster 360 s řízením všech čtyř kol a s nulovým poloměrem sečení. Díky revoluční technologii dosahuje Groundsmaster 360 vynikající stability při kosení ve svazích a skvělé obratnosti při sečení kolem stromů a jiných překážek. Při zatáčení v rozích a jiných těsných místech se nemusíte navíc obávat o poškození zadní části stroje, protože pouze následuje stopu přední části a nevybočuje z ní. Stroj je standardně vybaven robustním rotačním ústrojím o záběru 183 cm, k dispozici je však i ústrojí menší, stejně tak jako čelně nesené cepové žací ústrojí. Groundsmaster 360 je k dispozici ve verzi s pohonem dvou nebo všech čtyř kol. Možnost vybavení kabinou a rychloupínacím zařízením pro rotační kartáč, sněhovou frézu nebo sněhový pluh znamená, že stroj můžete využít i pro zimní údržbu a využít tak maximálně vaši investici.

Toro v České republice

Profesionální mechanizaci Toro a stroje pro realizátory, stejně tak jako závlahové systémy, u nás zastupuje společnost Profigrass s.r.o. Může se pochlubit již patnáctiletou historií a bohatými zkušenostmi s oblastí komunální techniky. Svoji silnou pozici si vybudovala i díky pohotovosti servisní sítě a rychlou dodávkou náhradních dílů. 

Více informací naleznete na www.profigrass.cz.