Nakladač nebo závěs a sekačku?

John Deere - Nakladač nebo závěs a sekačku?

Nejde o žádné novinky, přesto je akční nabídka přicházející s letošním jarem dokáže učinit mimořádně přitažlivými. Pokud letos využijete zvýhodněného financování John Deere Finance s úrokem 0,99 % k nákupu traktoru John Deere 3036E, dostanete k němu zdarma čelní nakladač John Deere D160 v hodnotě 100 000 Kč (bez DPH).

Druhým akčním strojem je kompaktní traktor John Deere 1026R. K němu nyní dostanete zdarma přední tříbodový závěs kategorie 0 i s vnějším hydraulickým okruhem v celkové hodnotě přes 50 000 Kč (bez DPH) a pokud zároveň využijete zvýhodněného financování John Deere Finance s úrokem 0,99 %, tak i ruční sekačku John Deere R43V v ceně 26 500 Kč včetně DPH. 

Nezbytná položka

Bez předního závěsu se v komunálních službách prakticky neobejdete, v zimě do něj upnete sněhovou frézu nebo radlici pro odhrnování sněhu, během sezóny mulčovací ústrojí a celoročně zametací kartáč či vysavač na úklid chodníků a komunikací. Pomocí vyvedeného okruhu vnější hydrauliky lze natáčet upnuté nářadí pohodlně přímo z kabiny.

Letošní dárek v podobě předního závěsu kategorie 0 i s hydraulikou vyvinula pro traktor John Deere 1026R osvědčená německá firma Matev, od níž pochází i široký sortiment nabízeného komunálního nářadí. Závěs unese 900 kg a na přání si k němu můžete přiobjednat i přední vývodový hřídel pro pohon sněhové frézy, zametacího kartáče nebo mulčovacího ústrojí.

Jako nůž

John Deere přímo pro tento traktor vyvinul čelní nakladač H120 s nosností 380 kg, trhací silou odpovídající 825 kilogramům a výškovým dosahem 1,8 metru. Když se dovybavíte ještě samopřipojovacím mezinápravovým žacím ústrojím John Deere AutoConnect o záběru 54“ nebo 60“ (záběr 1,37 nebo 1,53 m), případně rozmetadlem posypových látek upínaným do standardně dodávaného zadního tříbodového závěsu kategorie 1 s nosností 525 kg, získáte všestranný traktor, pro který ve své obci najdete uplatnění každý den v roce. Proto je právě tenhle stroj přiléhavě srovnáván se švýcarským nožem.

Bez ohledu na počasí si budete užívat příjemného pohodlí v interiéru prostorné a vyhřívané příplatkové kabiny DeLuxe na pohodlně odpruženém sedadle za volantem hydrostatického řízení spočívajícím na seřiditelném a sklopném sloupku. S pohonem všech čtyř kol vybaveným zámkem diferenciálu se vyhrabete z každé ošemetné situace.

Přes 25 koní

V daných rozměrech a s patřičným příslušenstvím si John Deere 1026R v pohodě vystačí s výkonem 18,5 kW (25,2 koně), odevzdávaným atmosféricky plněným vznětovým tříválcem s objemem 1,115 litru. Krouticí moment vrcholí na hodnotě 63,7 Nm v 1900 otáčkách za minutu a do palivové nádrže se vejde 21,2 litrů.

Automatická hydrostatická převodovka eHydro má dva rozsahy a dovolí traktoru plynule zrychlit z nuly až na 14,6 km/h. Ovládá se dvojicí pedálů TwinTouch a je vybavena tempomatem. Disky kotoučových brzd kvůli trvanlivosti a spolehlivosti spočívají v olejové lázni, stejně jako lamely spojky nezávisle ovládaného zadního vývodového hřídele s 540 ot./min. Středový vývodový hřídel určený pro pohon mezinápravového žacího ústrojí s 2100 ot./min patří do základní výbavy a na přání může být vyveden i k přednímu závěsu. Čerpadlo hydrauliky dodává 24 l/min, z toho  10,8 litru pro řízení s brzdami a 13,2 litru pro závěs a vnější okruhy.

Financování se sekačkou

Využijete-li navíc výhodného firemního financování John Deere Finance s úrokovou sazbou pouhých 0,99 %, dostanete k traktoru se závěsem i motorovou sekačku John Deere R43V s hliníkovým šasi a záběrem 43 cm, vybavenou sečením s podporou proudu vzduchu Turbostar, plynule měnitelnou rychlostí pojezdu v rozmezí 2,5 až 4,3 km/h a sběrným košem na 65 litrů. Zmíněné financování určitě stojí za zvážení, protože jinak byste za tuto prémiovou sekačku zaplatili 26 500 Kč (včetně DPH).

Dostupná klasika

Druhý zvýhodněný traktor letošního jara – John Deere 3036E – je podstatně silnější a přitom ještě vyhrává poměrem pořizovací ceny k užitné hodnotě. Jeho spolehlivý a úsporný přeplňovaný tříválec s objemem 1,5 litru má výkon 26,9 kW (36,6 koně) a krouticí moment 120 Nm při 1800 otáčkách za minutu. Do jeho základní výbavy patří plynulá hydrostatická převodovka s nejvyšší rychlostí 24 km/h ovládaná dvojicí pedálů TwinTouch, pohon všech kol s uzávěrkou diferenciálu, hydrostatické řízení, kotoučové brzdy v olejové lázni, nezávislý vývodový hřídel s 540 ot./min a spojkou uloženou rovněž v olejové lázni, tříbodový závěs kategorie 1 s nosností 946 kg (615 kg ve vzdálenosti 610 mm od konce spodních ramen) a hydraulika s průtokem 35,2 l/min (z toho 15 l/min pro řízení a brzdy; 20,2 l/min pro tříbodový závěs a hydraulické okruhy).

Přímo na míru

Pokud občas nakládáte a odvážíte hromady sněhu nebo potřebujete občas zastat lehčí stavební práce, bude právě tenhle dostupný model 3036E tou správnou volbou, protože k němu při využití výhodného financování John Deere Finance s úrokem pouhých 0,99 % dostanete zdarma čelní nakladač John Deere D160, určený výhradně pro tento traktor. S ním unesete 531 kg nákladu a dosáhnete do výšky 2,162 m. V plném zdvihu má nakladač přesah dopředu o 627 mm. Jeho trhací síla odpovídá hmotnosti 811 kg.

Příslušenství od Mateva

V traktoru John Deere 3036E se snoubí jednoduchost se spolehlivostí a vytrvalostí. K těmto vlastnostem se ale dají zásluhou německého Matevu připojit i další. Například všestrannost, přední závěs Matev kategorie 1 vyvinutý zvláště pro tento traktor unese 1520 kg, stejný výrobce má v sortimentu také přední vývodový hřídel.

Další přidanou vlastností může být celoroční komfort, jelikož Matev pro John Deere 3036E vyrábí také kabinu standardně vybavenou topením, předním stěračem a ostřikovačem. Ostatní položky, například přední a zadní pracovní světlomety nebo maják se k ní dají samozřejmě přikoupit.

Téměř do konce jara

Všestranný prémiový malý traktor John Deere 1026R s předním závěsem zdarma a k němu sekačka? Nebo výkonnější John Deere 3036E s čelním nakladačem, za který ušetříte sto tisíc? Obě zvýhodněné nabídky letošního jara jsou lákavé, při výběru záleží hlavně na tom, který z traktorů vám bude lépe vyhovovat a co s ním hodláte dělat. Akční nabídka pro oba traktory platí až do 15. června 2017.

Podrobné informace o akci zde