Nadešel čas krále z jelení stáje

Skvěle vybavený John Deere X590 s žacím ústrojím John Deere 48A a sběrným košem se sací turbínou Matev CLS-G 450 teď pořídíte za 299 000 Kč, tedy o 66 000 levněji. Ale neváhejte, uvedená akční nabídka platí pouze do 30. října 2017.
Skvěle vybavený John Deere X590 s žacím ústrojím John Deere 48A a sběrným košem se sací turbínou Matev CLS-G 450 teď pořídíte za 299 000 Kč, tedy o 66 000 levněji. Ale neváhejte, uvedená akční nabídka platí pouze do 30. října 2017.

Občas je rozumné se odvázat a pořídit to nejlepší, co je zrovna k mání. Jenže kdy? Ten správný okamžik nadešel právě teď. Pokud do 30. října 2017 zakoupíte John Deere X590 – nejvýkonnější traktor této značky poháněný zážehovým motorem – s žacím ústrojím a sběrným košem, ušetříte 66 000 Kč.

Akční cena celé této soupravy se totiž v říjnu dostává pod úroveň tří set tisíc korun, přesně na 299 000 Kč. Lepší zahradní traktor pro sečení trávníků byste hledali marně, John Deere X590 je totiž nejen nejvýkonnějším, ale také nejlépe vybaveným strojem své třídy.

Zahradní?

Nazývat jej „zahradním“ můžeme snad jen kvůli jeho rozměrům (délka 2010 mm, výška 1400 mm a šířka včetně žacího ústrojí 1560 mm), jinak je toto označení trochu zavádějící, protože využívá řadu stejných vymožeností, jako jeho o mnoho větší sourozenci sloužící v komunálních službách nebo v zemědělství.

Například hydrauliku, která přispívá k pohodlnému ovládání stroje. Její svalstvo využívá jak mechanismus pro zdvihání a spouštění žacího ústrojí, tak posilovač řízení. Díky tomu je otáčení volantem lehké jako v osobních automobilech.

Pohoda za volantem

Dalším výrazným odlišným znakem traktorů X590 je seřiditelná, měkce čalouněná sedačka Deluxe s vysokou opěrkou, v níž se uvelebí pohodlně řidiči vskutku všech postav. Ne úplně běžným komfortním prvkem je také elektrické zapínání a vypínání žacího ústrojí.

Novinkou v oblasti zahradních traktorů John Deere je podsvícený palubní displej, zobrazující všechny nezbytné provozní údaje. Ukazuje například počet motohodin, množství paliva v nádrži, nejvhodnější úroveň otáček motoru pro hladké sečení, stav nabití baterie, symboly zapnutí pohonu žacího ústrojí, parkovací brzdy, dokonce i upozorní na blížící se servisní prohlídku.

Zážitek v terénu

Zahradní traktory John Deere sjednocuje stejný, moderní tvar kapoty. Traktor John Deere X590 však od těch ostatních poznáte na první pohled podle větších zadních kol s dvanáctipalcovými ráfky, obutými do pneumatik 24x12-12 i podle předních kol s pneumatikami o rozměru 16x6,5-8. Velký průměr i šířka gum zaručuje lepší rozložení hmotnosti soupravy, skýtající jistotu, že nepoškodíte pečlivě pěstovaný porost.

A kromě výkonu je tu ještě jedna zásadní přednost – zadní poháněná náprava je vybavena uzávěrkou diferenciálu, s jejíž pomocí se traktor hravě vyšplhá i do strmějších kopců. Právě na svažitých pozemcích nejlépe poznáte, jak dobře je tenhle stroj navržený. Větší kola, široký rozvor náprav i rozchod kol společně s nízko posazeným těžištěm a již zmíněnou uzávěrkou diferenciálu jsou zárukou prostupnosti docela náročným terénem, v němž se jízda mění v neobyčejný zážitek.

Solidní základ

Při práci a přejezdech se nic nekroutí ani nevrže, jelikož traktor je postaven na prostorovém rámu z odolné oceli a má litinovou přední nápravu. Takovýhle poctivý základ skýtá záruku bezporuchového, spolehlivého provozu a obrovské výdrže.

Traktor, který sám, bez žacího ústrojí a sběrného koše, váží 381 kg, dokáže poměrně svižně rozhýbat vzduchem chlazený vidlicový dvouválec Kawasaki s objemem 726 cm3 a jmenovitým výkonem 16,7 kW (téměř 23 koní) při 3250 otáčkách za minutu.

S motorem spolupracuje plynulá hydrostatická převodovka vybavená tempomatem. Rychlost a směr jízdy se ovládají dvojicí pedálů TwinTouch, umístěných vedle sebe. Pro změnu směru jízdy stačí přešlápnout špičkou pravé nohy z jednoho na druhý, traktor plynule zastaví a rozjede se opačným směrem. Dopředu dokáže jet nejvyšší rychlostí 11,6 km/h a couvat rychlostí 8,4 km/h.

O pětinu dřív

John Deere X590 však nevyniká jen ve svažitém terénu. Komu by se chtělo plahočit po fotbalovém hřišti s traktůrkem o metrovém záběru lišty, když na něj může vyrazit s žacím ústrojím John Deere 48A širokým 122 cm? Vždyť s ním jej poseče jej o pětinu rychleji! Uvedený traktor si dokáže hravě poradit i s ústrojím širokým 137 cm, ovšem to 122centimetrové je nyní součástí akční nabídky. V něm rotují dva skutečně robustní nože, které jen tak nějaká větvička nebo jiný předmět nepoškodí.

Výška sečení se seřizuje pohodlně přímo ze sedadla kolečkem na středovém tunelu v rozmezí 25 až 102 mm po šestimilimetrových krocích. Zvýhodněná nabídka zahrnuje i sběrací ústrojí a koš, nicméně na přání se k tomuto žacímu ústrojí dodává i mulčovací sada.

Německý příspěvek

Do zvýhodněné akční sestavy patří také sběrací ústrojí a koš CLS-G 450. Pro John Deere X590 s žacím ústrojím 48A jej vyvinula německá firma Matev. Jak název napovídá, do koše se vejde 450 litrů a písmeno G značí hydraulické vysýpání na zem.

Pro sběrací koše Matev řady CLS je charakteristická lehká a přitom odolná robustní konstrukce s plastovými panely. Jde o kompaktní stroje, které umí efektivně využít celý svůj objem.

Výkonná turbína dokáže dokonale vysát veškerý materiál při jakýchkoliv podmínkách sečení. Přitom jsou díky ní sběrací koše Matev řady CLS hospodárnými stroji s nízkými nároky na příkon. Zásluhou pečlivě nasměrovaného proudění materiálu pracují tiše, bez víření prachu, a to i za sucha.

Kvalitní materiály a promyšlená konstrukce propůjčuje sběracím košům Matev výjimečnou životnost a spolehlivost. Jde o stroje, které se snadno ovládají a mají nízké nároky na údržbu.

Pro každý den v roce

Možná se ptáte, proč byste si měli pořizovat tuto soupravu teď, když končí sezóna pro sečení trávníků. Na to je jednoduchá odpověď, vlastně dvě: jednak kvůli cenovému zvýhodnění celé akční sestavy a jednak kvůli tomu, že všestranný traktor John Deere najde i jiné uplatnění, prakticky každý den v roce. S uvedenou výbavou například krásně sesbíráte popadané listí, turbína sběracího ústrojí funguje bezvadně i jako vysavač.

Pak můžete kosu i s košem odložit, připojit zametací kartáče a uklidit chodníky. V zimě pak odhrnete sníh radlicí nebo jej odklidíte sněhovou frézou, dozadu se dá navíc připojit sypač SPR-WD 100. Na jaře posypové látky zase odmetete kartáčem a pomalu se můžete chystat na trávníky…

Útulná volitelná kabina

Při ovládání radlice, frézy či kartáče vám opět vypomůže již výše zmíněná hydraulická soustava. A přitom se pořád můžete těšit z nebývalého pohodlí bez ohledu na venkovní teplotu či nepříznivé počasí – k traktoru John Deere X590 si můžete pořídit kvalitní certifikovanou kabinu dodávanou opět zavedenou značkou Matev. Ta má široké dveře pro pohodlné nastupování, otevíratelná okna, může být vybavena navíc přídavnými světlomety nebo na přání i vytápěním.

V případě traktoru John Deere X590 si pořídíte to nejlepší hned dvojnásobně, protože nejen sám stroj jako takový, ale i veškerá technika značky John Deere patří na vrchol ve svém oboru. Její kvalitu, spolehlivost, trvanlivost i hospodárnost důkladně prověřila historie, letos uplynulo již 180 let od jejího založení. V oblasti zahradní techniky jde o víc než půlstoletí nasbíraných poznatků a zkušeností.

Kromě toho se můžete opřít o hustou prodejní a servisní síť čtyřiceti středisek po celé České republice, v nichž kromě odborně, přímo výrobcem školených servisních techniků najdete i pomoc při výběru správného stroje i se zpracováním dotačních žádostí, včetně nabídek výhodného financování.

 

Více informací o zahradním traktoru John Deere X590 naleznete na www.strompraha.cz.