Na listí máme patent!

Trilo S3
Trilo S3

Spadlé listí vidíme na cestách, chodnících, ulicích, zkrátka všude. Sortiment společnosti Profigrass zahrnuje hned několik strojů, které sběr listí vyřeší. Ideální pro města, obce, technické služby a další subjekty, které vedou se spadaným listím nekonečné boje.

Gianni Ferrari Turbo: Profesionální sekačka se sběrem, která vyniká i úklidem listí

Profesionální řada Turbo výrobce Gianni Ferrari je proslulá spolehlivým a efektivním sečením se sběrem posečené trávy. Technické služby se na tento stroj spoléhají i při podzimním sběru listí a investice do stroje je tak využita i v tomto období.

Listí je čelním žacím ústrojím posekáno na drobné částice díky unikátnímu řešení s dvěma noži nad sebou. Dochází tím k výrazné redukci objemu. Výkonný metač s lopatkami pak posečené listí napěchuje do zásobníku s objemem až 1300 litrů. Kombinace najemno posečeného listí a jeho napěchování do zásobníku znamená, že sesbíráte mnohem větší objem listí. Produktivita je pak umocněna hydraulickým vyklápěním zásobníku do výšky až 230 cm.

Sběrač listí Trilo S3 a S4

Tyto výkonné sběrače pro rozlehlé plochy jsou určeny pro agregaci s traktorem. Disponují vlastní turbínou poháněnou buď hydraulicky, nebo vývodovým hřídelem. Tato turbína zajišťuje vysoký sací výkon pro dokonalý sběr. Listí je tedy nejprve usměrněno do sací hubice rotujícím kartáčem, o zbytek se pak postará silný sací proud vzduchu. Objem zásobníku je daný označením příslušného modelu - S3 má zásobník 3 m3, model S4 pak 4 m3.

Rotující kartáč je možné zaměnit za hřídel s volně uloženými cepovými noži a stroj proměnit na sekačku se sběrem. K dispozici je také hřídel s vertikutačními noži. Nově je zajištěna homologace pro pozemní komunikace.

Fukar Trilo B7 a BL 960

Holandský výrobce Trilo je také osvědčeným dodavatelem fukarů pro komunální sféru. Model B7 je kompaktní s požadovaným výkonem na vývodovém hřídeli 30 hp. Tryska má z místa obsluhy hydraulicky otočnou koncovku o 180° s možností volby směru odfuku. Pokud byste hledali výkonnější model, pak je tu pro vás Trilo BL 960. Zde je na vývodovém hřídeli požadován výkon 50 hp a výkon tohoto fukaru je ohromující.

Fukar Toro ProForce

Tažený fukar s vlastním motorem je efektivním řešením ideálním pro parky a rozlehlé areály mimo pozemní komunikace. Tato metoda řešení spadaného listí a úklidu (například plsti po vertikutaci) se již hojně užívá na golfových hřištích a postupně se rozšiřuje i do komunální sféry. Fukar Toro ProForce má vlastní motor s výkonem 27 hp a trysku otočnou o 360° pohodlně pomocí bezdrátového ovládání. Jako tažné vozidlo lze použít například Toro Workman GTX.

Sběrač Sisis Litamina a Litamisa

Sisis je tradiční britský výrobce, který nám poskytuje profesionální stroje pro údržbu travnatých ploch. Pro sběr listí se uplatňuji sběrače Litamina s pracovním záběrem 1,2 m nebo 1,5 m a větší model Litamina s pracovním záběrem 1,8 m, který má navíc funkci vysokého hydraulického vysypávání. Technologie sběru je založena na rotujícímu kartáči, který listí usměrňuje do zásobníku.

Potřebujete poradit s výběrem stroje?

Kontaktujte Ing. Michala Nevrlíka na emailu michal.nevrlik@profigrass.cz nebo na telefonním čísle
+420 601 131 986.

www.profigrass.cz